Nogle gange – men ikke fast – er der klubmesterskaber for juniorer. Det kan både være indendørs og udendørs – og det kan være i forskellige formater, både på almindelig bane og på mindre baner med skumbold.

Herunder kan du se oplysningerne om klubmesterskabet udendørs 2020.

 

Klubmesterskaber for juniorer lørdag den 29. og søndag den 30. august 2020 på banerne i Darup

Kære juniorer.

Nu er det tid til at tilmelde sig årets klubmesterskab kun for juniorer .

Alle kampe afvikles over to dage, hvorfor hele dagen skal sættes af til kampe, hygge og evt. fællesspisning. De første kampe starter kl. 9 og vi forventer at have afviklet de sidste kampe inden kl. 20 (Kampene for de yngste afvikles tidligt på dagen, så de ikke skal være oppe alt for længe:-).

Juniorudvalget sørger for frugt og mad undervejs i turneringen, hvilket er inkluderet i deltagerprisen. Sidste år blev et festfyrværkeri i flot tennis og spændende kampe, og vi håber at endnu flere melder sig i år. Kampene afvikles i puljer, så alle spiller flere kampe i løbet af dagen. Vi opfordrer til at man både melder sig i single og i double, da det giver endnu mere tid på banen og mulighed for at prøve doublespillet af med sin makker. Har man ikke en makker, men ønsker at spille double, skal man skrive det under makker ved tilmelding, så forsøger vi at sammensætte hold.

Turneringen er for alle juniorer uanset niveau. Vi vil fordele spillere efter niveau, så alle får de bedste og tætteste kampe.

Da dette er en god mulighed for kamptræning, opfordres også nye spillere til at tilmelde sig.

Da flere skal spille holdkampe de planlagte dage, må I gerne notere, om man skal spille holdkamp lørdag eller søndag. Så planlægger vi programmet, så de kun spiller den dag, de ikke skal spille på hold.

  • Tidspunkt: Lørdag den 29. august kl. 9-20 og søndag den 30. august kl. 9-16 i Darup
  • Pris: 50 kr. for single og 25 kr. pr. spiller i doublerækkerne. Deltagergebyr går til præmier og halløj. Pengene bliver senere opkrævet via bookingsystemet
  • Tilmeldingsfrist: 20. august 2020

I kan tilmelde jer i følgende rækker:

  • U8
  • U10
  • U12
  • U14
  • U16

og der er følgende kategorier i hver række

  • A (Elite)
  • B (Øvede)
  • C (Nye spillere)

Er I tvivl om, hvilken kategori I skal tilmelde jer i, kan I skrive det under bemærkninger.

Har I spørgsmål, må I endelig kontakte juniorudvalget på juniorudvalget@roskildetennisklub.dk.

 

Med venlig hilsen

Juniorudvalget

Ja, jeg vil gerne være med til klubmesterskaberne for juniorer den 29.-30. august 2020:

 

 

Her kan du se antallet af tilmeldte, efterhånden som de melder sig. Kan du ikke se din egen tilmelding, lige efter du har tilmeldt dig, gå ind på siden igen eller tryk F5 på dit tastatur.

Jeg melder mig i følgende singlerække: Navn: Jeg melder mig i følgende doublerække: Makker (udfyldes kun ved tilmelding i double)
Ingen Ella Rasmussen    
Ingen Liv Torp-Milojevic    
Ingen Oliver Ellehave    
Lidt Annika Meier Vestermann    
Lidt Villads Ødegaard Nielsen    
Lidt Emilia Sperling    
Lidt Christian Buck Rasmussen    
Lidt Emma Thulin-Gregersen    
Lidt Albert Kostecki- Andersen    
Lidt Caroline Sofia Kostecki- Andersen    
Lidt Olivia Andersen    
Lidt Nikolas Groth Arentoft    
Meget Iben Lyme    
Meget Sofie Bech Hansen    
U10 (orange bold) Philip Hostrup Allerup    
U10 (orange bold) Villads Bertram Povlsen    
U10 (orange bold) Villads Bertram Povlsen    
U10 (orange bold) Caroline Sofia Kostecki-Andersen    
U10 (orange bold) Milla Torp - Milojevic    
U10 (orange bold) Frederik rafn sieborg    
U10 double Villads Lyed Kristoffersen   Milla Torp-Milojevic
U10 drenge Nikolas Groth Arentoft    
U10 drenge Gustav Sigdal    
U10 drenge Villads Bertram Povlsen    
U10 drenge Philip Hostrup Allerup    
U10 piger Liv Torp-Milojevic    
U10 piger Jasmin Sillesen    
U10 piger Caroline Sofia Kostecki Andersen    
U10 single Milla Torp-Milojevic    
U10 single Villads Lyed Kristoffersen    
U10 single Sebastian Scott    
U10 single Annabelle Winkler   Ønsker makker
U10 single Elias Frost Poulsen    
U10 single Mikkel Jensen    
U10 single Elias Frost Poulsen U10 double Victor Andersen
U10 single Victor Landergreen Andersen U10 double Elias Frost Poulsen
U10 single Magnus Hilding Emde    
U12 (grøn bold) Mathias Præstholm    
U12 (grøn bold) Gustav Sigdal   Nikolas Ahrengot
U12 (grøn bold) Nikolas Groth Arentoft    
U12 (grøn bold) Sigga Winthereik    
U12 (grøn bold) Anton Huttunen van het Erve    
U12 double Peter Sonnesen   Frederik Rafn Sieborg
U12 double Frederik Rafn Sieborg   Peter Sonnesen
U12 double Anton Huttunen van het Erve   Philip Allerup
U12 double Philip Hostrup Allerup   Anton Huttunen Van Het Erve
U12 double Gustav   Nikolas Groth Arentoft
U12 double (gul bold) Anton Huttunen van het Erve   Mathias Præstholm
U12 drenge Mathias Præstholm    
U12 drenge Albert Kostecki Andersen    
U12 piger Sofie Bech Hansen    
U12 piger Katrine Rose Damkjær    
U12 single Frederik Rafn Sieborg    
U12 single Anton Huttunen van het Erve    
U12 single Philip Hostrup Allerup   Anton H
U12 single Philip Hostrup Allerup    
U12 single Gustav    
U12 single Nikolas Groth Arentoft    
U12 single Maja Pinholt    
U12 single Sophia K. Jensen    
U12 single Yones Ali    
U12 single Philip Hostrup Allerup U12 double Maja Pinholt
U12 single Nicklas Flemming Nyrop    
U12 single Maja Pinholt U12 double Philip
U12 single Maja U14 double Sophia
U12 single Caroline Sofia Kostecki -Andersen    
U12 single Holger stampe lund    
U12 single Annabelle Winkler U12 double Ønskes!
U12 single Mikkel Jensen U12 double Annabelle Winkler
U12 single Philip Hostrup Allerup    
U12 single Maja Pinholt    
U14 (gul bold) Annika Vestermann    
U14 (gul bold) Liv Torp - Milojevic    
U14 double Cecilie Pinholt   Line Michaelsen
U14 double Smilla Lindberg Svendsen   Elvira Lindberg Svendsen
U14 double (gul bold) Annika Vestermann   Olivia Andersen
U14 drenge mingus brokmann    
U14 drenge Carl Gustav Boas    
U14 drenge Bertram Sillesen    
U14 drenge Albert Rosborg Nielsen    
U14 drenge Christian Buck Rasmussen    
U14 drenge Robert Sølyst Lildholdt    
U14 piger Sophia Horne Bang    
U14 piger Annika Meier Vestermann    
U14 piger Iben Lyme    
U14 single Line Michaelsen    
U14 single Mads Justesen    
U14 single Windy Bircu    
U14 single Cecilie Pinholt    
U14 single Smilla Lindberg Svendsen    
U14 single Elvira Lindberg Svendsen    
U14 single Laurits Barner Sarp U14 double Er der mon en ledig?
U14 single Gustav Frogne    
U14 single Silje Feldskou U14 double Laurits barnet Sarp
U14 single Silje Feldskou U14 double Laurits barnet Sarp
U14 single Sophia Jensen U14 double Maja
U14 single Mathias Præstholm U14 double  
U14 single Nikolas Groth Arentoft U14 double Gustav Sigdal
U14 single Gustav Sigdal U14 double Nikolas
U14 single Anton Huttunen van het Erve U14 double Mathias Præstholm
U14 single Albert Arpi Værnbo U12 double Holger stampe Lund
U14 single Peter Sonnesen U14 double Frederik Rafn Sieborg
U14 single Frederik Rafn Sieborg U14 double Peter Sonnesen
U14 single Line Michaelsen    
U14 single Gustav Sigdal U14 double Nikolas groth ahrentoft
U14 single Nikolas Groth Arentoft U14 double Gustav Sigdal
U14 single Sophia Jensen U14 double Silje
U14 single Line Michaelsen    
U14 single Line Michaelsen    
U14 single Mathias Præstholm    
U14 single Silje Feldskou U14 double Sofia
U14 single Anton Huttunen van het Erve    
U16 (gul bold) Phi Thanh Vo    
U16 double Annika meier vestermann   Olivia Andersen
U16 piger Maja Falkenberg    
U16 piger Stella Hjort    
U16 single Annika meier Vestermann    
U16 single Annika meier Vestermann    
U16 single Windy Bircu    
U16 single Iben Lyme U16 double Annika Vestermann
U16 single Annika Meier Vestermann U16 double Iben Lyme
U16 single Albert Kostecki Andersen    
U16 single Inge Nedergaard U16 double Sofie Bech Hansen
U16 single Sofie Bech Hansen U16 double Inge Nedergaard
U16 single Smilla Lindberg Svendsen U16 double Elvira Lindberg Svendsen
U16 single Elvira Lindberg Svendsen U16 double Smilla Lindberg Svendsen
U16 single Windy Bircu    
U16 single Albert U16 double Line Michaelsen
U8 single Cecilie Pinholt    
U8 single Magnus Hilding Emde    

Her kommer program og resultater, når det er klart.

 

Jonas Vestermann
Formand for juniorudvalget
junior@roskildetennisklub.dk
21 58 68 58
Jesper Horn Larsen
Medlem af juniorudvalget
andehorn@gmail.com
23 31 70 26
Rikke Gagatek
Medlem af juniorudvalget
rikke.gagatek@lr.org
25 44 29 29
Lars Bang
Medlem af juniorudvalget
larsbang@brandstogo.dk
28 49 44 18

Juniorudvalgets tovholder i forbindelse med Store Åbningsdag

Marie Hostrup
Medlem af juniorudvalget
Mariefemkampdk@yahoo.com
51 30 09 80