Dagens program byder på 26 kampe. Spillet begynder kl. 10.00.

Af dagens 26 kampe er de syv, rent faktisk finaler – det er MD-finalerne, der spilles. Og de kan overværes fra kl. 17.30.

RTK har i dag en enkelt spiller i aktion – Solveig Kaas, der spiller semifinale i DS55+ kl. 16.00. Kom og støt, Solveig – samt at se alle de mange øvrige fremragende tennisspillere i aktion!

Dagens Program:

701 10:00 HS 80+ 1. Niels Erik Tanholdt (KB)

  1. Max Bendixen (Odder)

 

702 10:00 HS 80+ 6. Viggo Holm (Århus 1900)

  1. Svend Lehmann (Herlev)

 

703 10:00 HS 75+ 1. Frank Gaba (Fruens Bøge)

  1. René Anneberg (Holte)

 

704 10:00 HS 75+ 6. Thyge Christensen (Brabrand)

  1. Peter Jessen (Herlev)

 

705 10:00 HS 70+ 1. Bent Ingevold (HIK)

  1. Hans Mondrup (HIK)

 

706 10:00 HS 70+ 9. Steen Egholm (HIK)

  1. Ole Vildmand Friis (HVT)

 

707 10:00 DS 70+ 1. Lis Schultz-Møller (Farum)

  1. Hanne Nimb (Hundested)

 

708 11:15 DS 70+ 3. Lone Bech (HIK)

  1. Susanne Linde (Hjortekær)

 

709 11:15 HS 65+ 1. Kasper Rud (Lyngby)

  1. Jørn Harder (Århus 1900)

 

710 11:15 HS 65+ 10. Niels Emery (Aalborg TK)

  1. Frans Nørby (Hjørring)

 

711 11:15 DS 65+ 3. Marie Louise Egholm (HIK)

  1. Lis Birkdal (SIF)

 

716 11:15 HD 85+ 1. Steen Lichtenberg (Vedbæk) / Jørgen Tvilstegaard (Nærum)

  1. Erik Fæster (Nærum) / Fritz Reuther (AB)

 

715 12:30 DS 60+ 5. Birgitte Hostrup (Silkeborg)

  1. Gitte Faber (Nærum)

 

713 16:00 HS 60+ 12. Hans Peter Michaelsen (KB)

  1. Henrik Løchte (Lyngby)

 

712 16:00 HS 60+ 1. Peter Holst (Lyngby)

  1. Truls Enghoff (Farum)

 

717 16:00 HS 55+ 1. Steen Biilmann (B93)

  1. Hans Henrik Wengel (Vedbæk)

 

718 16:00 HS 55+ 11. Jesper Schou Nielsen (Bagsværd)

  1. Lars Berno Hansen (VST)

 

719 16:00 DS 55+ 1. Birgit Brink Lund (Fruens Bøge)

  1. Anni Michelsen (Risskov)

 

720 16:00 DS 55+ 12. Solveig Kaas (Roskilde)

  1. Janne Rylander (Frederikssund)

 

721 17:30 MD 70+ 3. Lizzi Larsen / Bent Ingevold (HIK)

  1. Lisbet Heine / Peter Lund (HIK)

 

722 17:30 MD 65+ 1. Benedikte Braae / Sven Larsson (HRT)

  1. Birgit Skovgaard (ALTS) / Allan Poulsen (Lyngby)

 

723 17:30 MD 60+ 1. Birgit Carlsen / Jørn Harder (Århus 1900)

  1. Malgorzata Nielsen (Lyngby) / Søren Smedegaard (HIK)

 

724 17:30 MD 55+ 3. Pernille Skjøt / Anders Jacobsen (HVT)

  1. Birgit Brink Lund (Fruens Bøge) / Frans Nørby (Hjørring)

 

725 17:30 MD 50+ 1. Annette Nederby (Espergærde) / Henrik Løchte (Lyngby)

  1. Anja Biltoft-Jensen / Peter Biltoft-Jensen (ATK)

 

726 17:30 MD 45+ 2. Hanne Lageri Thomsen / Kenneth Jensen (Birkerød)

  1. Lisbet Groes / Nils Trier (Birkerød)

 

727 17:30 MD 40+ 1. Janne Theilgaard / Kim Hansen (Hillerød)

  1. Charlotte Gallina / Jonas Allentoft (HVT)