Turneringen er for ALLE juniorer uanset niveau, så kom og vær med!

Vi spiller med skumtennisbold på mini-tennis bane (på tværs af den almindelige bane). Der vil være hjælp på banerne til at tælle point og til at dømme de svære bolde. U8 og U10 spiller med fortløbende point 1, 2, 3, 4 osv. på tid, 12 minutter pr. kamp. Øvrige årgange spiller partier, så mange som muligt på tid, 12 minutter pr. kamp.

Man bliver inddelt i årgang: U8 (årgang 2008 eller yngre), U10 (2006-2007), U12 (2004-2005), U14 (årgang 2002-2003), U16 (årgang 2000-2001) og U18 (årgang 1998-1999). Såfremt der ikke er nok tilmeldte i en årgang, kan nogle årgange blive slået sammen. Ligeledes kan drenge og pige rækken også blive slået sammen. Alle garanteres minimum 3 kampe.

Skulle der være spørgsmål vedrørende turneringen er man velkommen til at kontakte Lisbeth Lyme på e-mail: juniorudvalget@roskildetennisklub.dk

Tilmeldingen foregår nederst på siden, og tilmeldingsfristen er d. 29.03.2016.
Deltagergebyret er 35 kr.

Vi håber på, at rigtig mange af jer har lyst til at deltage i turneringen og være med til at gøre finale dagen på dette års indendørs klubmesterskab til en god og levende oplevelse.

Mvh Juniorudvalget og Klubmesterskabsudvalget

Indtastninger KM junior ude 2020 tilmelding

    • U14 single
    • Anton Huttunen van het Erve
    • U14 single
    • Silje Feldskou
    • U14 double
    • Sofia
    • U12 single
    • Maja Pinholt
    • U10 single
    • Magnus Hilding Emde
    • U12 single
    • Philip Hostrup Allerup
    • U14 single
    • Mathias Præstholm
    • U16 single
    • Albert
    • U16 double
    • Line Michaelsen
    • U14 single
    • Line Michaelsen
    • U14 single
    • Line Michaelsen
    • U8 single
    • Magnus Hilding Emde
    • U14 single
    • Sophia Jensen
    • U14 double
    • Silje
    • U14 single
    • Nikolas Groth Arentoft
    • U14 double
    • Gustav Sigdal
    • U14 single
    • Gustav Sigdal
    • U14 double
    • Nikolas groth ahrentoft
    • U16 single
    • Windy Bircu
    • U14 single
    • Line Michaelsen
    • U16 single
    • Elvira Lindberg Svendsen
    • U16 double
    • Smilla Lindberg Svendsen
    • U16 single
    • Smilla Lindberg Svendsen
    • U16 double
    • Elvira Lindberg Svendsen
    • U14 single
    • Frederik Rafn Sieborg
    • U14 double
    • Peter Sonnesen
    • U16 single
    • Sofie Bech Hansen
    • U16 double
    • Inge Nedergaard
    • U14 single
    • Peter Sonnesen
    • U14 double
    • Frederik Rafn Sieborg
    • U12 single
    • Mikkel Jensen
    • U12 double
    • Annabelle Winkler
    • U14 single
    • Albert Arpi Værnbo
    • U12 double
    • Holger stampe Lund
    • U12 single
    • Annabelle Winkler
    • U12 double
    • Ønskes!
    • U12 single
    • Holger stampe lund
    • U14 single
    • Anton Huttunen van het Erve
    • U14 double
    • Mathias Præstholm
    • U14 single
    • Gustav Sigdal
    • U14 double
    • Nikolas
    • U14 single
    • Nikolas Groth Arentoft
    • U14 double
    • Gustav Sigdal
    • U16 single
    • Inge Nedergaard
    • U16 double
    • Sofie Bech Hansen
    • U10 single
    • Victor Landergreen Andersen
    • U10 double
    • Elias Frost Poulsen
    • U12 single
    • Caroline Sofia Kostecki -Andersen
    • U16 single
    • Albert Kostecki Andersen
    • U14 single
    • Mathias Præstholm
    • U14 double
    • U16 single
    • Annika Meier Vestermann
    • U16 double
    • Iben Lyme
    • U16 single
    • Iben Lyme
    • U16 double
    • Annika Vestermann
    • U10 single
    • Elias Frost Poulsen
    • U10 double
    • Victor Andersen
    • U12 single
    • Maja
    • U14 double
    • Sophia
    • U14 single
    • Sophia Jensen
    • U14 double
    • Maja
    • U14 single
    • Silje Feldskou
    • U14 double
    • Laurits barnet Sarp
    • U14 single
    • Silje Feldskou
    • U14 double
    • Laurits barnet Sarp
    • U10 single
    • Mikkel Jensen
    • U10 single
    • Elias Frost Poulsen
    • U14 single
    • Gustav Frogne
    • U14 single
    • Laurits Barner Sarp
    • U14 double
    • Er der mon en ledig?
    • U12 single
    • Maja Pinholt
    • U12 double
    • Philip
    • U12 single
    • Nicklas Flemming Nyrop
    • U12 single
    • Philip Hostrup Allerup
    • U12 double
    • Maja Pinholt
    • U16 single
    • Windy Bircu
    • U10 single
    • Annabelle Winkler
    • Ønsker makker
    • U12 single
    • Yones Ali
    • U12 single
    • Sophia K. Jensen
    • U12 single
    • Maja Pinholt
    • U10 single
    • Sebastian Scott
    • U16 double
    • Annika meier vestermann
    • Olivia Andersen
    • U16 single
    • Annika meier Vestermann
    • U16 single
    • Annika meier Vestermann
    • U14 double
    • Smilla Lindberg Svendsen
    • Elvira Lindberg Svendsen
    • U14 single
    • Elvira Lindberg Svendsen
    • U14 single
    • Smilla Lindberg Svendsen
    • U14 single
    • Cecilie Pinholt
    • U14 double
    • Cecilie Pinholt
    • Line Michaelsen
    • U12 single
    • Nikolas Groth Arentoft
    • U12 double
    • Gustav
    • Nikolas Groth Arentoft
    • U8 single
    • Cecilie Pinholt
    • U14 single
    • Windy Bircu
    • U12 single
    • Gustav
    • U12 single
    • Philip Hostrup Allerup
    • U14 single
    • Mads Justesen
    • U12 double
    • Philip Hostrup Allerup
    • Anton Huttunen Van Het Erve
    • U12 single
    • Philip Hostrup Allerup
    • Anton H
    • U12 double
    • Anton Huttunen van het Erve
    • Philip Allerup
    • U12 single
    • Anton Huttunen van het Erve
    • U14 single
    • Line Michaelsen
    • U12 single
    • Frederik Rafn Sieborg
    • U12 double
    • Frederik Rafn Sieborg
    • Peter Sonnesen
    • U10 double
    • Villads Lyed Kristoffersen
    • Milla Torp-Milojevic
    • U10 single
    • Villads Lyed Kristoffersen
    • U12 double
    • Peter Sonnesen
    • Frederik Rafn Sieborg
    • U10 single
    • Milla Torp-Milojevic
    • U12 double (gul bold)
    • Anton Huttunen van het Erve
    • Mathias Præstholm
    • U12 (grøn bold)
    • Anton Huttunen van het Erve
    • U10 (orange bold)
    • Frederik rafn sieborg
    • U12 (grøn bold)
    • Sigga Winthereik
    • U10 (orange bold)
    • Milla Torp - Milojevic
    • U14 (gul bold)
    • Liv Torp - Milojevic
    • U10 (orange bold)
    • Caroline Sofia Kostecki-Andersen
    • U12 (grøn bold)
    • Nikolas Groth Arentoft
    • U10 (orange bold)
    • Villads Bertram Povlsen
    • U10 (orange bold)
    • Villads Bertram Povlsen
    • U14 double (gul bold)
    • Annika Vestermann
    • Olivia Andersen
    • U12 (grøn bold)
    • Gustav Sigdal
    • Nikolas Ahrengot
    • U12 (grøn bold)
    • Mathias Præstholm
    • U14 (gul bold)
    • Annika Vestermann
    • U10 (orange bold)
    • Philip Hostrup Allerup
    • U16 (gul bold)
    • Phi Thanh Vo
    • U14 drenge
    • Robert Sølyst Lildholdt
    • U14 drenge
    • Christian Buck Rasmussen
    • U10 drenge
    • Philip Hostrup Allerup
    • U16 piger
    • Stella Hjort
    • U16 piger
    • Maja Falkenberg
    • U10 drenge
    • Villads Bertram Povlsen
    • U10 piger
    • Caroline Sofia Kostecki Andersen
    • U12 drenge
    • Albert Kostecki Andersen
    • U12 piger
    • Katrine Rose Damkjær
    • U10 drenge
    • Gustav Sigdal
    • U12 drenge
    • Mathias Præstholm
    • U14 piger
    • Iben Lyme
    • U14 drenge
    • Albert Rosborg Nielsen
    • U14 drenge
    • Bertram Sillesen
    • U10 piger
    • Jasmin Sillesen
    • U10 piger
    • Liv Torp-Milojevic
    • U12 piger
    • Sofie Bech Hansen
    • U10 drenge
    • Nikolas Groth Arentoft
    • U14 drenge
    • Carl Gustav Boas
    • U14 drenge
    • mingus brokmann
    • U14 piger
    • Annika Meier Vestermann
    • U14 piger
    • Sophia Horne Bang
    • Lidt
    • Nikolas Groth Arentoft
    • Lidt
    • Olivia Andersen
    • Ingen
    • Oliver Ellehave
    • Lidt
    • Caroline Sofia Kostecki- Andersen
    • Lidt
    • Albert Kostecki- Andersen
    • Lidt
    • Emma Thulin-Gregersen
    • Ingen
    • Liv Torp-Milojevic
    • Meget
    • Sofie Bech Hansen
    • Lidt
    • Christian Buck Rasmussen
    • Ingen
    • Ella Rasmussen
    • Lidt
    • Emilia Sperling
    • Meget
    • Iben Lyme
    • Lidt
    • Villads Ødegaard Nielsen
    • Lidt
    • Annika Meier Vestermann