Igen i år afholdes indendørs klubmesterskaber for alle seniorer (de ældste juniorer kan også være med). Alle rækker er niveauinddelt, så både de allerbedste og nybegynderne kan være med. Der er også rækker for yngre old boys, old boys og veteraner.

Turneringen afholdes i år fra den 09/04-16 til den 17/04-16.

Alle finaler spilles den 17/4 -16 (Hvor man altså skal kunne spille).

Der spilles i år i følgende rækker:

Single Senior herre og damer Række A, B og C
Single +35 Herre og dame
Single +50 Herre og dame
Single + 60 Herrer.
Herre og damedouble Række A, B og C (kun herrer)
Mix Række A, B og C

Det er kampstart fra kl 17.00 på hverdage og kl. 9 i weekenderne.

Det er maksimalt tilladt at tilmelde sig i 3. rækker.

Skulle der være spørgsmål vedrørende turneringen er man velkommen til at kontakte Jonas Vestermann på E-mail: jonas.vestermann@gmail.com

Tilmelding forgår nederst på siden, og tilmeldingsfrisen er den 29.03.2016.
Deltagergebyret er 65 pr singlerække og 50 kr. pr doublerække.

Vi håber på at rigtig mange af jer har lyst til at deltage i turneringen, og være med til at gøre dette års indendørs klubmesterskaber til en god og levende oplevelse.

Mvh

Klubmesterskabsudvalget
Kurt Jensen, Arne Jensen og Jonas Vestermann

Hvis ikke turneringsledelsen er til stede i hallen, så kan du benytte denne formular til at indberet dit resultat. Vi lover hurtig opdatering.

Mvh. Kurt, Arne og Jonas

Indtastninger KM inde 2015 indberet resultat

    • Isil
    • Sophia
    • Damesingle B
    • 6-1 6-1
    • 17. april 2016 kl. 13:34
    • Tomas Møller
    • Arne Jensen
    • Herresingle B
    • 6-3 6-2
    • 16. april 2016 kl. 14:49
    • Lybalk og Phuong
    • Arne 0g Jonas
    • Herredouble B
    • 6-3,6-1
    • 16. april 2016 kl. 14:38
    • Erik
    • Lybalk
    • Herresingle B
    • 7/6 6/2
    • 16. april 2016 kl. 14:21
    • Mark/Peter
    • Kurt/Jacob
    • Herredouble A
    • 6-2 7-6 (4)
    • 16. april 2016 kl. 13:17
    • Mark/Peter
    • Aksel/Gary
    • Herredouble A
    • 6-0 6-0
    • 16. april 2016 kl. 13:16
    • Sophia Horne Bang
    • Anni Nielsen
    • Damesingle B
    • 7-5 4-6 6-3
    • 16. april 2016 kl. 10:17
    • Søren Helt Jessen
    • Kurt Jensen
    • Herresingle +35
    • 6-2,5-7,7-5
    • 16. april 2016 kl. 07:33
    • Isil
    • mette
    • Damesingle B
    • 6-1 6-1
    • 16. april 2016 kl. 06:47
    • Marie og Flemming
    • Brian og Bente
    • Mixdouble B
    • 6-4 3-6 6-4
    • 15. april 2016 kl. 22:12
    • Annette/Kim
    • Lisbeth/Thøger
    • Mixdouble B
    • 4-6/7-5/6-1
    • 15. april 2016 kl. 21:35
    • Kim Sverbæk
    • Jakob Holmgaard
    • Herresingle +35
    • 6-3 6-0
    • 15. april 2016 kl. 20:07
    • mette prip bonné / merete
    • gitte m/marie s
    • Damedouble B
    • 6-1 6-0
    • 15. april 2016 kl. 19:56
    • mette prip bonné / merete
    • gitte m/marie s
    • Damedouble B
    • 6-1 6-0
    • 15. april 2016 kl. 19:55
    • Erik Veidorf
    • Bo halberg
    • Herresingle B
    • 6-4 6-1
    • 15. april 2016 kl. 07:16
    • Gary Banta
    • Aksel Rasmussen
    • Herresingle +50
    • 7-6, 4-6, 6-1
    • 15. april 2016 kl. 06:57
    • mette prip bonné / merete
    • gitte m/marie s
    • Damedouble B
    • 6-1 6-0
    • 15. april 2016 kl. 06:16
    • Tomas & Andreas
    • Erik & Mathias
    • Herredouble B
    • 6-4 6-4
    • 14. april 2016 kl. 23:08
    • Mark Blicher
    • Jeff Sørensen
    • Herresingle A
    • 6-4 6-4
    • 14. april 2016 kl. 21:57
    • Kim
    • Kurt Jensen
    • Herresingle A
    • 6-1 6-0
    • 14. april 2016 kl. 21:30
    • mette prip bonné / merete
    • gitte m/marie s
    • Damedouble B
    • 6-1 6-0
    • 14. april 2016 kl. 20:53
    • Lybalk og Phuong
    • Morgen og Bo
    • Herredouble B
    • 6-2 6-1
    • 14. april 2016 kl. 15:12
    • Jonas og Arne
    • Jens Erik og Kaj
    • Herredouble B
    • 6-3 6-1
    • 14. april 2016 kl. 11:39
    • Tomas og Andreas
    • Torben og John
    • Herredouble B
    • 6-2 6-1
    • 14. april 2016 kl. 09:52
    • Anni
    • Veslemøy
    • Damesingle +35
    • 6-1 6-0
    • 13. april 2016 kl. 23:49
    • Søren Helt Jessen
    • Brian Nielsen
    • Herresingle +35
    • 2-6, 6-2, 6-3
    • 13. april 2016 kl. 22:41
    • Lars og Søren
    • Hans og Joakim
    • Herredouble C
    • 6-2 6-0
    • 13. april 2016 kl. 22:26
    • mette prip bonné
    • Annette lykkemark
    • Damesingle +35
    • 6-4 6-2
    • 13. april 2016 kl. 22:23
    • Kim Sverbæk
    • Tomas Møller
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-1
    • 13. april 2016 kl. 20:53
    • Jakob Holmgaard
    • Peter Karlsen
    • Herresingle +35
    • 6-4 6-0
    • 13. april 2016 kl. 19:55
    • Kurt Jensen
    • Phuong
    • Herresingle +35
    • 6-2 6-1
    • 13. april 2016 kl. 19:42
    • Isil yurttas
    • Lisbeth lyme
    • Damesingle B
    • 6-1,6-0
    • 13. april 2016 kl. 07:21
    • Gary Banta
    • Jens Erik Skau
    • Herresingle +50
    • 6-1, 6-4
    • 12. april 2016 kl. 22:52
    • Jeff Sørensen
    • Simon Berthelsen
    • Herresingle A
    • 6-1 6-3
    • 12. april 2016 kl. 22:18
    • Kim Sverbæk
    • Thor lykke Sørensen
    • Herresingle A
    • 6-0 6-0
    • 12. april 2016 kl. 22:16
    • Kim Sverbæk
    • Thor lykke Sørensen
    • Herresingle A
    • 6-0 6-0
    • 12. april 2016 kl. 22:15
    • anni nielsen
    • bettina pedersen
    • Damesingle B
    • 6-1 6-2
    • 12. april 2016 kl. 21:32
    • axel
    • povl
    • Herresingle +50
    • 6-0 6-2
    • 12. april 2016 kl. 21:20
    • Mette Prip Bonné
    • Marianne Dyrbye
    • Damesingle B
    • 6-1 6-0
    • 12. april 2016 kl. 20:58
    • Sophia Horne Bang
    • Annette Lykkemark
    • Damesingle B
    • 6-4 6-3
    • 12. april 2016 kl. 20:30
    • Torben Nielsen
    • Peder Andersen
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • 12. april 2016 kl. 20:13
    • Annette Lykkemark/Kim Blicher
    • Tine/Camille
    • Mixdouble B
    • 6-2 /6-2 (rettet fra 6-1 / 6-1)
    • 12. april 2016 kl. 14:16
    • Simon Bertelsen
    • Brian Nielsen
    • Herresingle A
    • 6-7 6-4 6-4
    • 12. april 2016 kl. 13:42
    • Thøger/Lisbeth L
    • Morten/Kristina
    • Mixdouble B
    • 7-6(3) 4-6 6-2
    • 12. april 2016 kl. 07:43
    • Mark Blicher
    • Søren Jessen
    • Herresingle A
    • 6-4 6-3
    • 11. april 2016 kl. 22:18
    • Kim Sverbæk
    • Kim Blicher
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-0
    • 11. april 2016 kl. 22:02
    • andreas
    • Povl
    • Herresingle B
    • 6-1 6-2
    • 11. april 2016 kl. 21:33
    • Marie og Flemming
    • Tina og Søren
    • Mixdouble B
    • 7/6(7-3) 7/6(7-1)
    • 11. april 2016 kl. 21:25
    • Kurt Jensen
    • Peder Andersen
    • Herresingle +35
    • 6-1 / 6-1
    • 11. april 2016 kl. 20:31
    • Annette Lykkemark/Kim Blicher
    • Tine/Camille
    • Mixdouble B
    • 6-1/6-1
    • 11. april 2016 kl. 20:30
    • Annette Lykkemark/Kim Blicher
    • Tine/Camille
    • Mixdouble B
    • 6-1/6-1
    • 11. april 2016 kl. 20:29
    • Bettina Pedersen
    • Kristina Wittus Sørensen
    • Damesingle B
    • 6-4, 6-1
    • 11. april 2016 kl. 20:27
    • Bettina Pedersen
    • Kristina Wittus Sørensen
    • Damesingle B
    • 6-4, 6-1
    • 11. april 2016 kl. 19:21
    • Merete J / Mette Prip Bonné
    • Kristina / Ebru
    • Damedouble B
    • 6-1 6-0
    • 11. april 2016 kl. 18:46
    • Rune & Nikolaj
    • Lars & Søren
    • Herredouble C
    • 7-5 6-1
    • 11. april 2016 kl. 09:40
    • Rune & Nikolaj
    • Lars & Søren
    •  
    • 7-5 6-1
    • 11. april 2016 kl. 09:39
    • Janni Tüchsen/Charlotte Smith
    • Stella Hjort/Sophia Bang
    • Damedouble A
    • 6-4 6-3
    • 11. april 2016 kl. 07:43
    • Phuong.V.Vo
    • Arne Jensen
    • Herresingle +35
    • 6-3,6-7,6-0
    • 11. april 2016 kl. 05:22
    • Jakob Holmgaard
    • Andreas Quade
    • Herresingle +35
    • 6-4 6-3
    • 10. april 2016 kl. 22:06
    • Søren Helt Jessen
    • Nikolaj Lykke Rasmussen
    • Herresingle +35
    • 2-6, 6-4, 6-4
    • 10. april 2016 kl. 21:22
    • Sophia Horne Bang / Stella hjort
    • Bettina Pedersen /Marianne Christensen.
    • Damesingle B
    • 7-5 6-7 6-3
    • 10. april 2016 kl. 20:53
    • Sophia Horne Bang / Stella hjort
    • Bettina Pedersen /Marianne Christensen.
    • Damesingle B
    • 7-5 6-7 6-3
    • 10. april 2016 kl. 20:53
    • Thor Sørensen
    • Mikkel Stigaard
    • Herresingle A
    • 6-1 6-1
    • 10. april 2016 kl. 15:07
    • Erik Veidorf
    • Phoung vo
    • Herresingle B
    • 6-3 6-4
    • 10. april 2016 kl. 14:51
    • Janni Tuchsen/Charlotte Smith
    • Annette L/Lisbeth Lyme
    • Damedouble A
    • 6-4,6-2
    • 10. april 2016 kl. 14:13
    • Peder Andersen
    • Camile Hesse
    • Herresingle +35
    • 6-3 6-1
    • 10. april 2016 kl. 13:18
    • Tomas Møller
    • Jonas venterman
    • Herresingle +35
    • 6-2 / 6-2
    • 10. april 2016 kl. 12:50
    • Bo
    • Morten BS
    • Herresingle B
    • 2-6 / 6-4 / 1-0(RTD)
    • 10. april 2016 kl. 12:47
    • Bo
    • Morten BS
    • Herresingle B
    • 2-6 / 6-4 / 1-0(RTD)
    • 10. april 2016 kl. 12:47
    • Bo
    • Morten BS
    • Herresingle B
    • 2-6 / 6-4 / 6-0
    • 10. april 2016 kl. 12:45
    • Bo
    • Morten BS
    • Herresingle B
    • 2-6 / 6-4 / 6-0
    • 10. april 2016 kl. 12:45
    • Arne Jensen
    • Simon christansen
    • Herresingle B
    • 6-1 / 6-1
    • 10. april 2016 kl. 12:43
    • Arne Jensen
    • Simon christansen
    • Herresingle B
    • 6-1 / 6-1
    • 10. april 2016 kl. 12:43
    • Annette Lykkemark og Lisbeth Lyme
    • Veslemøy Hellem og Lene Nielsen
    • Damedouble B
    • 6-3 6-4
    • 10. april 2016 kl. 12:39
    • Annette Lykkemark og Lisbeth Lyme
    • Veslemøy Hellem og Lene Nielsen
    • Damedouble B
    • 6-3 6-4
    • 10. april 2016 kl. 12:38
    • Annette Lykkemark og Lisbeth Lyme
    • Veslemøy Hellem og Lene Nielsen
    • Damedouble B
    • 6-3 6-4
    • 10. april 2016 kl. 11:33
    • Brian
    • Bo
    •  
    • 6-3 4-6 6-2
    • 9. april 2016 kl. 19:00
    • Marie & Gitte
    • Eva & Lisbeth
    • Damedouble B
    • 4-6, 7-5, 6-3
    • 9. april 2016 kl. 17:52
    • Marianne Dyrbye
    • Veslemøy Hellem
    • Damesingle B
    • 6-1 6-4
    • 9. april 2016 kl. 15:48
    • Aksel /Gary
    • Thr/Simon
    • Herredouble A
    • 1/6 6/1 6/3
    • 9. april 2016 kl. 15:29


Kontaktperson for klubmesterskaberne er Jonas Vestermann. Han kan kontaktes pr. E-mail: jonas.vestermann@gmail.com. De indlednde kampe kan flyttes, hvis spillerne aftaler det indbyrdes, og afvikler kampen inden næste runde. Turneringsledelsen skal underrettes, så baner kan frigives.

Hermed vindere og finalister i de enkelte rækker:

Herresingle A : Mark Blicher W.O Kim Sværdbæk

Damesingle A Vinder Mille Elsborg. 2ér Ditte Pallesen

Herredouble A Vinder Mark Blicher og Peter Karlsen. 2ér Kurt Jensen og Jakob Holmgaard

Damedouble Vinder Mette Prip Bonné og Merethe Jørgensen. 2ér Charlotte Aaby Smith og Janni Tüchsen

Herresingle B Vinder Erik Veidorf. 2ér Tomas Møller

Herredouble B: Vinder: Tomas Møller og Andreas Quade. 2´er: Morten Lyebalk og Phoung Van Vo.

Herredouble C Vinder: Nikolaj Jakobsen og Rune Hansen. 2ér: Joakim Abitz og Hans Lyme.

Herresingle 35+ Vinder Søren Jessen W.O mod Kim Sværdbæk

Herresingle 50+ Vinder Wieslaw . 2ér Gary Banta

Damesingle B: Vinder Isil Yurtas . 2ér Sophia Bang

Damesingle 35+ Vinder Anni Nielsen. 2ér Mette Prip Bonné

Mix Double A Vinder: Mille Elsborg og Jeff Sørensen. 2´er Ditte Pallesen og Thor Sørensen

Mix Double B Vinder: Marie Swartz og Flemming Sørensen. 2ér Annette Lykkemark og Kim Blicher.

U14 Skumtennis. Vinder Olivia Andersen. 2ér Iben Lyme:

U10 Skumtennis: Nikolas Arentoft. 2ér Caoline Kostecki