Igen i år afholdes indendørs klubmesterskaber for alle seniorer (de ældste juniorer kan også være med). Alle rækker er niveauinddelt, så både de allerbedste og nybegynderne kan være med. Der er også rækker for yngre old boys, old boys og veteraner.

Turneringen afholdes i år fra den 10/9-16 til den 18/9-16.

Der spilles i år i følgende rækker:

Voksne
Single Senior herre og damer Række A, B, C og begynder
Single +35 Herre og dame
Single +50 Herre og dame
Single + 60 Herrer og dame.
Herre og damedouble Række A, B, +35 og +50
Herredouble C
Mix Række A, B og C (begynder)

Ungdom
U12 Herresingle (spilles med Grøn bold og U10 spillere er velkomne)
U12 damesingle (spilles med Grøn bold og U10 spillere er velkomne)
U14 Herresingle
U14 Damesingle
U16 Herresingle
U16 Damesingle
U18 Herresingle
U18 Damesingle

Niveau:
A-rækker er for klubbens bedste spillere, der dagligt optræder på klubbens 1. og 2. hold. Desuden forrige års vindere af B-rækken. Herudover nye medlemmer med erfaring fra højt niveau.

B-rækker: For stærke motionister og veteraner samt spillere der ligger i periferien af de bedste hold.

C-rækker: for letøvede motionister.

Begynderrækker: for spillere der er startet med at spille tennis i 2014 – 2016.

Det er kampstart fra kl 16.30 på hverdage og kl. 10 i weekenderne.

Det er maksimalt tilladt at tilmelde sig i 3. rækker.

Tilmeldingsfrisen er den 23.8.2015.
Deltagergebyret er 50 pr singlerække og 40 kr. pr doublerække. (I juniorrækkerne betales halv pris.)

Fakta omkring turneringens afvikling.
– Turneringen afvikles i weekender (hele dagen) og på hverdage efter kl. 16.30.
– Der spilles med egne bolde frem til finalen, hvor der udleveres bolde.
– Banerne er booket, så man skal blot møde frem til aftalt tid.
– Der spilles 3 fulde sæt i singler og med match-tie-break i doubler.
– Deltagergebyr: pr. singlerække: 50 kr. Pr. doublerække: 40 kr. (I juniorrækkerne betales halv pris.)
– Man kan tilmelde sig i optil 3 rækker.
– Præmier vil, foruden glæden ved titlen, på vanlig vis være smagfulde og nøje udvalgte.
– På finaledagen serveres pølser, øl og vand, som kan købes til rimelige priser.
– Der opkræves ingen tilskuerentre for klubbens medlemmer, så kom endelig og besku de mange intense kampe.
– Ved dårligt vejr… Det håber vi ikke…
– Turnering er for ALLE så meld dig endelig.

Savner du specifikke rækker, eller har du spørgsmål til niveau mm., er du velkommen til at kontakte de turneringsansvarlige på seniorudvalget@roskildetennisklub.dk

På Klubmesterskabsudvalgets vegne
Jonas

Her kan du indberette resultater når turnering er i gang.

  • Eks. 6-3 6-3

Indtastninger KM indberet resultat

    • Marie Hostrup Allerup
    • Lisbeth Lyhme
    • Herre- og damesingle B
    • 2-4 4-0 4-0
    • Steen Lindegaard
    • Simon Christiansen
    • Herre- og damesingle 40+
    • wo
    • Henriette og Tine
    • Liselotte og Annette
    • Herre- og damedouble C
    • 5-7, 3-3 trukket pga skade
    • Pernille/Gitte
    • - Anni/Annette
    • Herre- og damedouble B
    • 1/6, 6/2, 10-4
    • Martin Madsen
    • Magnus Thelin
    • Herre- og damesingle A
    • 6-1 7-5
    • Jesper
    • Andreas
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-3 6-1
    • Henrik O / Andreas
    • Tom / Thomas
    • Herre- og damedouble B
    • 6/1 7/6 (4)
    • Henrik Koind
    • Phoung
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-2
    • Leander/Andreas
    • Simon/Thor
    • Herredouble A
    • 6-3 7-6 (5)
    • Tina/Søren
    • Bente/Brian
    • Mixdouble B
    • 7-5 6-1
    • Iben Lyme
    • Cristina Pedersen
    • Herre- og damesingle A
    • 6-2 7-5
    • Iben
    • Eva
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 7-5
    • Signe Jørgensen
    • Eva Sørensen
    • Herre- og damesingle C
    • 6-1 6-2
    • Simon/Thor
    • Brian/Søren
    • Herredouble A
    • 2-6 7-5 10-2
    • Simon/Thor
    • Erik/Tomas
    • Herredouble A
    • 7-5 7-5
    • Annette/Anni
    • Annika/Olivia
    • Herre- og damedouble B
    • 6-4 4-6 10-5
    • Anni
    • Bettina
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-0 6-0
    • Tine og Henriette
    • Susan og Mia
    • Herre- og damedouble C
    • Susan og Mia trækker sig
    • Søren Helt Jessen
    • Wieslav
    • Herre- og damesingle 50+
    • Walk over
    • Magnus
    • Andreas
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 7-6
    • Kurt Jensen
    • Brian Nielsen
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-4 6-4
    • Martin Madsen
    • Jesper Damkjær
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 6-2
    • Tina/Søren
    • Marie/Flemmimg
    • Mixdouble B
    • 6-2 6-3
    • Jesper
    • Peter
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-3 6-0
    • Andreas/Leander
    • Jonas/Arne
    • Herredouble A
    • 6-4 7-5
    • Van Phuong Vo
    • simon Christiansen
    • Herre- og damesingle B
    • 1-6 6-0 (10-6)
    • Andreas / Henrik O
    • Søren M / Søren R
    • Herre- og damedouble B
    • 6-3 6-3
    • Pernille/Gitte
    • - Karen/Ellen
    • Herre- og damedouble B
    • 7-5, 6-2
    • Eva
    • Pia
    • Herre- og damesingle B
    • 6-3 6-2
    • Marie og Flemming
    • Line og Arne
    • Mixdouble B
    • 7-6 6-0
    • Jonas/Arne
    • Andreas Q/Preben
    • Herredouble A
    • 4-6 7-6(7-4) 17-15
    • Henrik Kolind
    • Allan Poulsen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2 6-1
    • Brian Nielsen & Søren Helt Jessen
    • Kurt Jensen & Jakob Holmgaard
    • Herredouble A
    • 6-2 6-4
    • Tom/Thomas
    • Niels/Phillip
    • Herre- og damedouble B
    • 5-7 6-4 10-2
    • Peter
    • Jonas
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-4, 6-7, 10-3
    • Iben Lyme
    • Helle Michaelsen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-3 6-1
    • Brian og Bente
    • Thomas og Pia
    • Mixdouble B
    • 6-0 5-7 11-9
    • Martin Madsen
    • Kurt Jensen
    • Herre- og damesingle A
    • 6-1 6-0
    • Signe Jørgensen
    • Susan Junge Simonsen
    • Herre- og damesingle C
    • Susan trækker sig
    • Kurt Jensen
    • Bo Halberg
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-0 6-2
    • Eva
    • Annika
    • Herre- og damesingle B
    • 7-5 6-0
    • Søren Helt Jessen
    • Phuong
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-1 6-1
    • Bettina Pedersen
    • Kristina Wittus Sørensen
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-1 6-1
    • Helle Michaelsen
    • Marie Schwartz
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-1
    • Andreas
    • Arne
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-3 6-3
    • wieslaw
    • H.H.Bulow
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6/1 &/1
    • Simon Christiansen
    • Kasper Dall Birch
    • Herre- og damesingle B
    • 6/2,6/3
    • Jesper
    • Mikkel
    • Herre- og damesingle A
    • 6-4 6-1
    • Arne og Jonas
    • Peter og wieslaw
    • Herre- og damesingle A
    • 6-2, 7-6 (3)
    • Marie Schwartz
    • Bettina Pedersen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-3
    • Ellen/Karen
    • Lisbeth/Line
    • Herre- og damedouble B
    • 6-0 6-1
    • Andreas Qvade
    • Camill
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-2 6-1
    • bo halberg
    • Flemming Sørensen
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-1 6-3
    • Eva sørensen
    • Liselotte
    • Herre- og damesingle C
    • 6-0 6-0
    • Kurt Jensen
    • Andreas Schou
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 5-7 10-3
    • Magnus
    • Leander
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 3-6 (10-6)
    • Van Phuong Vo
    • Thomas Brix
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2 5-7 (10-7)
    • Jakob
    • Morten
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-1 6-2
    • Allan von Cotta Poulsen
    • Flemming Sørensen
    • Herre- og damesingle B
    • 4-6 6-1 (10-6)
    • Henrik Kolind
    • Henrik Overgaard
    • Herre- og damesingle B
    • 6-3 6-3
    • Leander og Andreas
    • Kim og Claus
    • Herredouble A
    • 6-0 4-3rdt
    • Andreas S Andersen
    • Erik Veidorf
    • Herre- og damesingle A
    • 4-6 6-2 10-6
    • Marie og Flemming
    • Anni og Hans Henrik
    • Mixdouble B
    • 6-3 4-6 10-5
    • Aksel og Karin
    • Gitte og Jacob
    • Mixdouble B
    • 3/6 6/3 10/6
    • Andreas & Preben
    • Gary & Axel
    • Herredouble A
    • 7-5 6-3
    • Simon Christiansen
    • Jens - Erik Skou
    • Herre- og damesingle B
    • 6/1,6/3
    • Tom Damgaard/Thomas Stilling
    • Jakob Torfing/Henrik Kolind
    • Herre- og damedouble B
    • 6-2 6-2
    • Tina Søren
    • Charlotte Henrik
    • Mixdouble B
    • 6-2 6-2
    • Søren og Søren
    • Henrik og Daniel
    • Herre- og damedouble B
    • 6-3 6-0
    • Thomas Brix
    • Camil
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2 6-2
    • Iben Lyme
    • Eva Sørensen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-0 6-1
    • Jesper
    • Simon
    • Herre- og damesingle A
    • 7-5 7-6 (7-3)
    • Erik/Tomas
    • Mads/jacob
    • Herredouble A
    • 3-6 6-4 10-8
    • Peter Falkenberg
    • Peder Andersen
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-3 6-2
    • Gitte M og Pernille G
    • Betina og Gitte M
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1,6-1
    • Charlotte og Henrik
    • Kristian og Katrine
    • Mixdouble B
    • vundet uden kamp
    • Eva B Jensen
    • Lisbeth Lyme
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-1
    • Morten Bech
    • Kasper Dall Birch
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6/1 6/2
    • Allan von Cotta Poulsen
    • Hans-Henrik Bülow
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-1
    • Andreas S andersen
    • Peter Falkenberg
    • Herre- og damesingle A
    • 6-2 6-4
    • Annette og Anni
    • Eva og Marie
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1 7-6
    • Eva B Jensen
    • Lisbeth Lyme
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-1
    • Jacob Torfing Henrik kolind
    • Thomas Larsen og jesper winthereich
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1 7-6
    • Eva sørensen
    • Kathrine wittus sørensen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2 7-5
    • Anni/Annette
    • Marie/Eva
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1 7-6
    • Arne jensen
    • Bo Halberg
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-2 6-1
    • Niels / Philip
    • Mads / Jakob
    • Herre- og damedouble B
    • Mads / Jakob har trukket sig
    • Erik veidorf
    • Thor Sørensen
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 7-6(14)
    • Jesper
    • Jakob
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-4 1-6 10-7
    • Jakob og Kurt
    • Leander og Magnus
    • Herredouble A
    • 2-6 6-4 10-7
    • Ditte og Andreas
    • Sophia og Peter
    • Mixdouble A
    • 6-2 6-1
    • Lis og Marianne
    • Mia og Margit
    • Herre- og damedouble B
    • 6-2,6-3
    • Eva og Thomas
    • Liselotte og Tommy
    • Mixdouble C
    • 6-3 6-0
    • Christina M. Pedersen
    • Ditte S. Jørgensen
    • Herre- og damesingle A
    • 6-2 3-6 10-7
    • Eva og Thomas
    • Liselotte og Tommy
    • Mixdouble C
    • 6-3 6-0
    • Magnus Thelin-
    • Mohammad Gavanchi
    • Herre- og damesingle A
    • 7-5 0-6 11-9
    • Jesper
    • Allan
    • Herre- og damesingle B
    • 6-0 6-0
    • Pernille/Morten
    • Bente/Brian
    • Mixdouble B
    • 6-2, 6-3
    • Andreas & Preben
    • Henrik & Søren
    • Herre- og damedouble B
    • 6-2 6-3
    • Mohammad Gavanchi
    • Andreas
    • Herre- og damesingle A
    • 6-0 7-5
    • Søren Helt Jessen
    • Kurt Jensen
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-1 6-4
    • Eva og Liselotte
    • Lene og Dorte
    • Herre- og damedouble C
    • 7-6 6-0
    • Marianne/Jesper
    • Per/Gitte
    • Mixdouble B
    • 7/6(6), 4/6, 10/8
    • Charlotte Mikkelsen
    • Veslemøy Hellem
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-3 6-1
    • Jesper
    • Per
    • Vælg række herunder
    • 7-6 6-4
    • Jesper
    • Brian
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-2 3-6 10-8
    • Jakob
    • Per
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-3 5-0 RTD
    • Michael Schmidt
    • Bjarne Juhl Hansen
    • Herre- og damesingle C
    • 6-0, 6-1
    • Pernille g
    • Marie h
    • Herre- og damesingle B
    • 6-4,6-2
    • Andreas & Preben
    • Familen phong
    • Herre- og damedouble B
    • 6-2 6-2
    • Per/Gitte
    • Annika/Kim
    • Mixdouble B
    • 6/0, 6/3
    • Søren Jessen
    • Wieslaw
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-2 6-2
    • Bente/Brian
    • Line/Thomas
    • Mixdouble B
    • 7-5 6-4
    • Brian
    • Kim
    • Herre- og damesingle 40+
    • 7-5 6-3
    • Rikke og Leander
    • Ditte og Thor
    • Mixdouble A
    • 6-0 6-2
    • Leander og Magnus
    • Thor og Simon
    • Herredouble A
    • 6-3 6-0
    • Jakob
    • Simon
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-3 6-3
    • Eva og Liselotte
    • Henriette og Tina
    • Herre- og damedouble C
    • 6-0 6-1
    • Helle Michaelsen
    • Kristina Wittus Sørensen
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-2 6-1
    • Magnus Thelin
    • Martin Madsen
    • Herre- og damesingle A
    • W.O. (skade)
    • Ditte Pallesen
    • Sophia Bang
    • Herre- og damesingle A
    • 6-4 1-6 10-2
    • Andreas
    • Thor
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 6-2
    • Brian
    • Bo
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-1 6-0
    • Van Phuong Vo
    • peder A
    • Herre- og damesingle 50+
    • Wo
    • Simon/Thor
    • Peter/Wieslav
    • Herredouble A
    • 7-5 6-4
    • Tina/Gitte
    • Tine/Helle
    • Herre- og damedouble B
    • 6-3, 6-3
    • Pernille g
    • Bettina p
    • Herre- og damesingle B
    • 6-0/6–1
    • Lene og Dorte
    • Liselotte og Lisbeth
    • Herre- og damedouble C
    • 6-1 6-0
    • Henrik O / Søren B
    • Mads D / Jakob S O
    • Herre- og damedouble B
    • 6-3, 6-3
    • Katrine Rafn / Kristian Sieborg
    • Liselotte Buhl / Tommy jagtman
    • Mixdouble C
    • 2-6 6-2 10-7
    • Tine Bøegh-Petersen & Helle Michaelsen
    • Annika Meier Vestermann & Olivia Andersen
    • Herre- og damedouble B
    • 2-6, 6-1, 11-9
    • Kurt, Jakob
    • Mohammad, Andreas
    • Herredouble A
    • 6-3 4-6 10-8
    • Jens-Erik Skau
    • Finn Köngerskov
    • Herre- og damesingle 60+
    • 6-0 6-2
    • Jesper
    • Phi
    • Herre- og damesingle B
    • w/o
    • wieslaw
    • allan
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6/3 6/1
    • Lis og Marianne
    • Iben og Sophia
    • Herre- og damedouble B
    • 6-4, 0-6, 10/7
    • Liselotte Boaa
    • Brit Winthereik
    • Herre- og damesingle C
    • Vundet uden kamp
    • Mohammad Gavanchi
    • Simon Berthelsen
    • Herre- og damesingle A
    • 6-0 6-1
    • Gitte/Tina
    • Pia/Signe
    • Vælg række herunder
    • 6/0-6/2
    • Kurt Jensen
    • Per rasmussen
    • Herre- og damesingle 50+
    • 61 64
    • Søren Jessen
    • Søren Bros
    • Herre- og damesingle 50+
    • w.o.
    • Thor/Ditte
    • Jonas/Micaela
    • Mixdouble A
    • wo
    • Simon Christiansen
    • kasper lundgren
    • Herre- og damesingle 40+
    • kasper skadet
    • Thomas Winthereik
    • Bjarne Christiansen
    • Herre- og damesingle C
    • 6-0 6-0
    • Steen Lindegaard
    • Peder Andersen
    • Herre- og damesingle 40+
    • 3-6, 6-3, 10-7
    • Annika/Kim
    • Pia/Thomas
    • Mixdouble B
    • 6-3 7-6
    • Bettina Pedersen
    • Tina Linders
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-1, 6-2
    • Magnus thelin
    • Kurt Jensen
    • Herre- og damesingle A
    • 67 62 (10-8)
    • kurt jensen
    • Kim Abildgård
    • Herre- og damesingle 50+
    • wo
    • Anni N
    • Helle M
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2 6-0
    • Jakob Holmgaard og Kurt Jensen
    • Bo Halberg og Thomas Møller
    • Herredouble A
    • 6-1 6-3
    • Line Correll/Thomas Justesen
    • Charlotte og Henrik
    • Mixdouble B
    • 6-1, 6-1
    • Katrine rafn
    • Weslemøy Hellem
    • Herre- og damesingle B
    • 6-3 6-1
    • Marie Hostrup Allerup
    • Dorte Rye Jensen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2 7-5
    • Marie Hostrup Allerup
    • Dorte Rye Jensen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2.7-5
    • Per Thyge
    • Bo Halberg
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-7 6-4 3-10
    • Jesper Damkjær
    • Thomas Justesen
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-1, 6-0
    • Allan von Cotta Poulsen
    • Thomas Justesen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-4 3-6 11-9
    • Allan von Cotta Poulsen
    • Jacob Holmgaard
    • Herre- og damesingle B
    • Walk over
    • Dorte Rye Jensen
    • Pia W Eriksen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-3, 7-5
    • Mia Boholdt-Petersen margit petersen
    • Mette JensenKatrine Rafn
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1 6-1
    • Charlotte Mikkelsen
    • Liselotte Boas
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-0 6-1
    • Bo Halberg
    • Henrik O. Petersen
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-2 6-4
    • Bettina Pedersen
    • Annika Meier Vestermann
    • Herre- og damesingle B
    • 6-4, 6-2
    • Per
    • Nikolaj
    • Herre- og damesingle 40+
    • Nikolaj skadet
    • Thomas
    • Nikolaj
    • Herre- og damesingle B
    • Skade f. Nikolaj
    • Kim Abildgaard
    • Mads Damsgaard
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-4 6-4
    • Kim Abildgaard
    • Mads Damsgaard
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-4 6-4
    • Mette Jensen
    • Lisbeth Vest Rasmussen
    • Herre- og damesingle C
    • 6-2 6-4
    • Bjarne Juhl Hansen
    • Jan Frederiksen
    • Herre- og damesingle C
    • 3-6, 6-1, 10-4
    • Pernille/Morten
    • Tina/Søren
    • Mixdouble B
    • 4-6, 7-6 (2), 10-5
    • Martin Madsen
    • Mohammad Gavanchi
    • Herre- og damesingle A
    • 6-4 7-5
    • Marie Hostrup Allerup
    • Marie Schwartz
    • Herre- og damesingle B
    • 6-4 7-5
    • Arne og Jonas
    • Phoung og Phi
    • Herre- og damedouble B
    • 6-4, 6-3
    • Jonas+Arne
    • Andreas+Bo
    • Herre- og damedouble B
    • 6-4 3-6 10-5
    • Jakob Holmgaard
    • Jesper Damkjær
    • Herre- og damesingle 40+
    • 0-6 6-3 11-9
    • Bjarne Christiansen
    • Mike Pieske
    • Herre- og damesingle C og 60+
    • 6-4, 3-6, 10-7
    • Helle Michaelsen
    • Kathrine Rafn
    • Herre- og damesingle C og 60+
    • 6-1 6-3
    • Martin Madsen
    • Thor Lykke Sørensen
    • Herre- og damesingle A
    • 6-2 6-1
    • Christina/Marie
    • Margit/Ellen
    • Herre- og damedouble B
    • 6-2 6-2
    • Jakob Holmgaard
    • Andreas W
    • Herre- og damesingle 40+
    • WO
    • Quade/Halberg
    • HoP/Søren Skrald
    • Herre- og damedouble B
    • 6-0 6-4
    • Gitte/Per -
    • Margit/Per
    • Mixdouble B
    • 6/2 6/1
    • Jesper
    • Jonas
    • Vælg række herunder
    • 6-0 6-2
    • Thor Lykke Sørensen
    • Mikkel Stigaard
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 6-2
    • Thor Sørensen
    • Mikkel Stigaard
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 6-2
    • Jesper
    • Camil
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-0 6-0
    • Jesper
    • Arne
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-0 6-0
    • Jakob Holmgaard
    • Bo Halberg
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-1 6-2
    • Magnus Thelin
    • Simon Berthelsen
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 6-1
    • Søren Jessen
    • kurt Jensen
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-1 7-5
    • wieslaw starzycki
    • Poung
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6/1 6/3
    • Martin Madsen
    • Michael fink
    • Herre- og damesingle A
    • wo
    • Søren Helt Jessen
    • Henrik Loft
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-3 6-1
    • Kurt Jensen
    • Steen Lindegård
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-0 6-0
    • Bo ½berg
    • Jonaz Vestermann
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-4 6-3
    • Brian Nielsen
    • Per T Rasmussen
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-4 6-3
    • Gitte-Maria, Steen
    • Pernille, Kim
    • Mixdouble B
    • 6-4, 7-6 (8-6)
    • Arne Jensen
    • Kasper Billeskov
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-2 / 6-0
    • Helle Michaelsen
    • Bettina Pedersen
    • Herre- og damesingle C og 60+
    • 6-0 6-1
    • Jesper Damkjær
    • Bo Halberg
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-1
    • Tine Bøegh-Petersen & Helle Michaelsen
    • Mette Jensen & Katrine Rafn
    • Herre- og damedouble B
    • 7-5, 4-6, 10-8
    • Jonas vestermann
    • Simon Christensen
    • Vælg række herunder
    • 7-6 6-3
    • Quade/Halberg
    • Santos/Jacob
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1 6-3
    • Phi Vo
    • Kasper Billeskov
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2 6-3
    • Phi Vo
    • Kasper Billeskov
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2 6-3
    • Kim / Pernille
    • Brian/ Bente
    • Mixdouble A
    • 6-2 6-4
    • Gitte, Per
    • Lars, Marie
    • Mixdouble B
    • 6-2 6-1
    • Camil Hesse
    • Thomas Winthereik
    • Herre- og damesingle 40+
    • 6-3 6-4
    • Kasper Billeskov
    • Asger Ougaard
    • Herre- og damesingle B
    • 6-4 6-3
    • Gitte-Maria, Steen
    • Pia, Thomas
    • Mixdouble B
    • 6-0, 6-1
    • Margit & Per
    • Christina & Niels
    • Mixdouble B
    • 7-5, 3-6, 14-12
    • Pernille G Kim B
    • Brian og Bente
    • Mixdouble B
    • 6-2 6-4
    • Niels Stern
    • Henrik Overgaard
    • Herre- og damesingle B
    • 7-5 6-0
    • Bettina Pedersen
    • Mette Jensen
    • Herre- og damesingle C og 60+
    • 6-2 6-3
    • Bo Halberg
    • Camil
    • Herre- og damesingle B
    • 6-2 6-1
    • Katrine rafn
    • Lene pearsson
    • Herre- og damesingle C og 60+
    • 6-1 6-4
    • Allan von Cotta Poulsen
    • Michael Schmidt
    • Herre- og damesingle C
    • 6-1 6-2
    • Alexander H / Leander R
    • Mohammed G / Andreas S
    • Herre- og damedouble A
    • 6-4 1-6 10-8
    • Pernille G
    • Marie H
    • Herre- og damesingle B
    • 6-3 6-2
    • Pernelle G
    • Marie H
    • Herre- og damesingle B
    • P G
    • Martin madsen
    • Muhammad G
    • Herre- og damesingle A
    • 75 63
    • Rikke/Leander
    • Christina/Morten
    • Mixdouble A
    • 6-2 6-2
    • Camil H
    • Allan C
    • Herre- og damesingle C
    • 6-0 6-0 Allan C
    • Thøger/Iben
    • Ken/Lene
    • Mixdouble C
    • T/H WO
    • Peter K
    • Henrik S
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-1 6-3 (retelse andet navn)
    • Brian N
    • Søren J
    • Herre- og damesingle 50+
    • Brian WO
    • Peter K
    • wieslau S
    • Herre- og damesingle 50+
    • Peter wo
    • Søren HELT Jessen
    • bo halvberg
    • Herre- og damesingle 50+
    • 7-5 6-1
    • Thor Lykke
    • Andreas Andersen
    • Herre- og damesingle A
    • 7-6 (6) 6-3
    • Søren H. Jessen
    • Bo
    • Herre- og damesingle 50+
    • 5-7 1-6
    • Brian
    • Preben
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1 6-4
    • Alexander/Leander
    • Mikkel/Magnus
    • Herre- og damedouble A
    • 3-6 6-0 11-9
    • Jonas og arne
    • Henrik o og Søren bros
    • Herre- og damedouble B
    • 6-0, 1-6, 7-9wo
    • Peter Karlsen
    • John Madsen
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6 - 1 6 - 3
    • Jens-Erik Skau
    • Kjeld Laursen
    • Herre- og damesingle 60+
    • 6-1 6-1
    • Bo ½Berg
    • Kim BLicher
    • Herre- og damesingle 50+
    • 6-1 7-5
    • Thor/Simon
    • Peter/Wielslaw
    • Herre- og damedouble A
    • 4-6 7-6 (0) 10-5
    • Jesper
    • Henrik
    • Herre- og damesingle B
    • 6-0 6-0
    • Christina Pedersen
    • Lisbeth Lyhme
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-0
    • Jakob
    • Phuong
    • Herre- og damesingle B
    • 6-0 6-0
    • Mohammad G
    • Mikkel S
    • Herre- og damesingle A
    • 6-3 6-1
    • Pernille
    • Bettina
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-0
    • Michael Schmidt
    • Bjarne Christiansen
    • Herre- og damesingle C
    • 6-2,6-3
    • Pia Winther Eriksen
    • Katrine Rafn
    • Herre- og damesingle C
    • 6-3 5-7 10-6
    • Mette Jensen
    • Mette Pinholt
    • Herre- og damesingle C
    • 6-2 6/3
    • Pia Winther Eriksen
    • Katrine Rafn
    • Herre- og damesingle C
    • 6-3 5-7 10-6
    • Christina/Marie
    • Marianne/Bettina
    • Herre- og damedouble B
    • WO
    • Henrik Simonsen
    • Jens Rasmussen
    • Herre- og damesingle 40+
    • Modstander trukket sig
    • Stella Hjort
    • Dorte Rye Jensen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-0 6-4
    • Marie Hostrup Allerup
    • Sophie Bang
    • Herre- og damesingle B
    • WO
    • Jakob Holmgaard
    • John Madsen
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-1
    • Jesper/John
    • Phoung/Phi
    • Herre- og damedouble B
    • 6-2 6-0
    • Mikkel Stigaard
    • Kurt Jensen
    • Herre- og damesingle A
    • 7-6 6-7 10-8
    • Per K/ Morten L
    • Bo H/ Morten B
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1, 7-6 (5)
    • Jonas og arne
    • Peter og aksel
    • Herre- og damedouble B
    • 2-6, 6-3, 10-5
    • Henrik/Søren
    • Preben/Allan
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1 6-1
    • Kim
    • Nikolaj
    • Herre- og damesingle B
    • 6-4 26 10-8
    • Morten Bech
    • Henrik Overgaard
    • Herre- og damesingle B
    • 6/2 6/1
    • Bettina Pedersen
    • Eva Sørensen
    • Herre- og damesingle 50+
    • Modstander ej mødt
    • Pia Winther Eriksen
    • Tine Bøegh-Petersen
    • Herre- og damesingle C
    • 6-2 6-4
    • Dorte Rye Jensen
    • Bettina Pedersen
    • Herre- og damesingle 50+
    • 1-6, 6-2, (10-8)
    • Thor Lykke Sørensen
    • Morten Lyebalk
    • Herre- og damesingle A
    • 6-0 6-2
    • Jonas og arne
    • Niels og Joakim
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1, 6-0
    • Iben/Lisbeth
    • Dorte/Lene
    • Herre- og damedouble B
    • 6-1 6-1
    • Per Kronborg
    • Peder Andersen
    • Herre- og damesingle A
    • 7-5 6-3
    • morten H/ Morten B
    • Asger/Ole
    • Herre- og damedouble B
    • 6-2 6-2
    • Marie Hostrup Allerup
    • Anne-Marie R
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-3
    • Marie Hostrup Allerup
    • Anne-Marie R
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6_
    • John Madsen
    • Tom Lehn
    • Herre- og damesingle B
    • 6-1 6-4
    • Jakob Holmgaard
    • Søren Helt Jessen
    • Herresingle 40+
    • 6-3 6-1
    • Mohammad Gavanchi
    • Mikkel Stigaard
    • Herresingle A
    • 6-1 6-0
    • Mohammad Gavanchi
    • Simon B
    • Herresingle A
    • 6-1 6-4
    • Christina/ Marie
    • Iben/ Lisbeth
    • Damedouble B
    • 6-3, 5-7, 10-3
    • Jakob Holmgaard
    • Nikolaj Lykke
    • Herresingle 40+
    • 7/6 (3) 6/4
    • Stella og Sophia
    • Mette og Katrine
    • Damedouble B
    • 6-2 6-4
    • Stella og Sophia
    • Gitte og Tina
    • Damedouble B
    • 6-1 6-4
    • Ditte SJ
    • Silje V
    • Damesingle A
    • 6-0 6-1
    • Charlotte
    • Mette
    • Damesingle B+C
    • 6-1 6-1
    • Tina Dilling
    • Kristina Wittus Sørensen
    • Damesingle B+C
    • 6-3, 6-0
    • Christina/ Marie
    • Iben/ Lisbeth
    • Damedouble B
    • 6-3, 5-7, 10-3
    • Mikkel Stigaard
    • Andreas A
    • Herresingle A
    • 0-6 6-1 12-10
    • Jakob og Tomas
    • Andreas og Kasper
    • Herredouble B
    • 2-6 7-6 10-8
    • Maria /Christina
    • Marianne /Susan
    • Damedouble B
    • 6/4 6/1
    • Aksel/Gary
    • Benedict/Per
    • Herredouble B
    • 7/5 6/2
    • Søren
    • Wieslaw
    • Herresingle 50+
    • 6/4 6/2
    • Søren
    • Jesper
    • Herresingle 40+
    • 7/5 rtd
    • Andreas
    • Peder
    • Herresingle 40+
    • 6/3 6/0
    • Kurt
    • Aksel
    • Herresingle 50+
    • 6/4 6/2
    • Thomas
    • Bo
    • Herresingle B
    • 6/1 6/0
    • Ditte Pallesen
    • Stella Hjort
    • Damesingle A
    • 6-1 6-2
    • Silje
    • Sophia
    • Damesingle A
    • 6-3 6-3
    • Jakob Holmgaard
    • Jonas Westermann
    • Herresingle 40+
    • 6-3 6-1
    • Simon B
    • Kurt jensen
    • Herresingle A
    • 63 36 (10-3)
    • andreas S
    • Thor S
    • Herresingle A
    • 63 63
    • Mikkel Stigaard
    • Magnus thelin
    • Herresingle A
    • 76 (5) 64
    • Tomas Møller
    • Andreas Qvade
    • Herresingle B
    • 6-4 6-4
    • Jakob Hansen og Tomas Møller
    • Henrik Overgaard og Kurt
    • Herredouble B
    • 6-4 6-4
    • Preben
    • Kim
    • Herresingle B
    • 6/3 6/1
    • Aksel/Gary
    • Bo/Morten
    • Herredouble B
    • 6/2 6/1
    • Benedict Steffensen
    • Simon C
    • Herresingle B
    • 6-2 6-2
    • Jesper Damkjær
    • Kim Blicher
    • Herresingle 40+
    • 6-2 6-1
    • Phoung
    • Jens M Rasmussen
    • Herresingle 50+
    • 6-1 6-2
    • Per T Rasmussen
    • Henrik Loft
    • Herresingle 50+
    • 6-0 6-1
    • Jesper Damkjær
    • Nikolaj Lykke
    • Herresingle B
    • 6-0 6-2
    • Kristina W
    • Bettina
    • Damesingle B+C
    • 6-7 3-5 rtd Bettina skadet
    • Aksel
    • Bo
    • Herresingle 50+
    • 6-0 6-1
    • Andreas
    • Preben
    • Herresingle 40+
    • 6-1 6-4
    • Andreas
    • Jens
    • Herresingle B
    • 6-3 6-0
    • Flemming Sørensen
    • Kim Blicher
    • Herresingle 50+
    • 4-6 6-2 10-4
    • Mette Jensen/Katrine Rafn
    • Kristina W/Jytte Noer
    • Damedouble B
    • 6-2 6-0
    • Kurt/Hop
    • Mattias/Erik
    • Herredouble B
    • 6-2 6-3
    • Morten Bech
    • Camil Hesse
    • Herresingle B
    • 6/0 6/0
    • Jonas Vestermann
    • Kasper Billeskov
    • Herresingle B
    • 4-6 6-1 10-5
    • Jonas Vestermann
    • Camil hesse
    • Herresingle 40+
    • 6-0 6-0
    • Bo Halberg
    • Phuong
    • Herresingle B
    • 6-4 6-3
    • Veslemøy Hellem
    • Tine Schmidt Olsen
    • Damesingle VET
    • 0-6, 6-4, 7-5
    • Magnus Thelin
    • Thor Lykke
    • HS U18
    • 6-1 7-6(5)
    • Vessle
    • Tine
    • Damesingle VET
    • 0-6 6-4 7-6
    • Mohammad Gavanchi
    • Andreas
    • Herresingle A
    • 3-6 6-0 6-3
    • Anja Kostecki
    • Alina
    • Damesingle A
    • 6-3 6-2
    • Mark Braunstein Nielsen
    • Claus Andersen
    • Herresingle C
    • 6-2 6-3
    • Mark Braunstein Nielsen
    • Claus Andersen
    • Herresingle C
    • 6-2 6-3
    • Vilhelm
    • Aksel
    • Herresingle +50
    • 6-3 6-3
    • Jacob H - Kurt J
    • Mark B - Peter K
    • Herredouble A
    • 6-4 6-7 10-8 Finale
    • Wilhelm V
    • Søren W
    • Herresingle +50
    • 6-4 4-6 6-3
    • Muhamed G
    • Jacob H
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-1 rettelse
    • Muhamed G
    • Jacob H
    • Herresingle +50
    • 6-0 6-1
    • Jacob - Kurt
    • Henrik - thomas
    • Herredouble A
    • 6-1 6-0
    • Jacob H - Kurt J
    • Jonas - Arne
    • Herredouble A
    • 6-2 6-4
    • Thor og Ditte
    • Brian og Bente
    • Mixdouble A
    • 4-6, 6-2, 10-6
    • Thor og Ditte
    • Brian og Bente
    • Mixdouble A
    • 4-6, 6-2, 10-6
    • Sophia
    • Lisbeth L
    • Damesingle B
    • 7-5 6-2
    • Lene/Lisbeth L
    • Bettina/Gitte B
    • Damedouble B
    • 6-0 6-4
    • Tomas Møller
    • Jesper Damkjær
    • Herresingle B
    • 6-2 2-6 6-1
    • Henrik og Tomas
    • Gary og Aksel
    • Herredouble A
    • 6-3 6-2
    • Morten L
    • Arne Jensen
    • Herresingle B
    • 6-4,6-3
    • Mohammad Gavanchi
    • Mark
    • Herresingle A
    • 6-2 6-1
    • Sophia Horne Bang
    • Dorte Rye Jensen
    • Damesingle B
    • 6-0 6-1
    • Henrik og Tomas
    • Per og Jesper
    • Herredouble A
    • 6-2 4-6 10-7
    • Morten L
    • Andreas Qvade
    • Herresingle B
    • 2-6, 6-0, 6-1
    • Mark og Peter
    • Morten og Bo
    • Herredouble A
    • 6-2 6-1
    • Mark Blicher
    • Magnus Thelin
    • Herresingle A
    • 7-6 (3) 6-4
    • Mark Braunstein Nielsen/Rasmus Gravesen
    • Hans Lyme/Joachim Abitz
    • Herredouble C
    • 6-3 6-2
    • Arne Jensen
    • Jonas Vesterman
    • Herresingle B
    • 6-0, 6-2
    • Jonas og Arne
    • Jens Erik og Per
    • Herredouble A
    • 6-2, 6-3
    • Jonas og Arne
    • Jens Erik og Per
    • Herredouble A
    • 6-2, 6-3
    • Jonas og Arne
    • Jens Erik og Per
    • Herredouble A
    • 6-2, 6-3
    • søren winge
    • Kurt jensen
    • Herresingle +50
    • 6-3 6-2
    • Mohammad Gavanchi
    • Brian
    • Herresingle +35
    • 6-1 7-5
    • Aksel
    • Phoung
    •  
    • 6-2 1-3 rtd Vet50
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Gary Banta
    • Herresingle +50
    • 6-2 6-4
    • kurt Jensen
    • per rasmussen
    • Herresingle +50
    • 6-0 6-2
    • Tomas Møller
    • Morten Bech
    • Herresingle B
    • 5-7 6-4 11-9
    • Gitte og Marie
    • Lene og Lisbeth
    • Damedouble B
    • 7-5 7-6 (4)
    • Per og Gitte vs.
    • Lisbeth og Thøger
    • Mixdouble A
    • 6-1 6-0
    • Sophia Horne Bang
    • Eva Sørensen
    • Damesingle B
    • 6-1 6-0
    • Jakob
    • Phuong
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-3
    • Jonas og Arne
    • Jens Erik og Per
    • Herredouble A
    • 6-2, 6-3
    • Jonas og Arne
    • Jens Erik og Per
    • Herredouble A
    • 6-2, 6-3
    • Peter Karlsen
    • Thomas Møller
    • Herresingle +35
    • 6 - 2 6 - 4
    • Aksel
    • Hh
    •  
    • 6-1 6-2
    • Lisbeth L
    • Bettina
    • Damesingle B
    • 6-4 6-4
    • Magnus Thelin
    • Mikkel Stigaard
    • Herresingle A
    • 6-4 6-2
    • Morten Lyebalk
    • Preben Jørgensen
    • Herresingle B
    • 6-0, 6-0
    • Jesper Damkjær
    • Per Kronborg
    • Herresingle B
    • 7-6 6-2
    • Gary Banta
    • Søren Rasmussen
    • Herresingle +50
    • 6-0 6-1
    • Ditte Pallesen, Thor lykke
    • Marie, Flemming
    • Mixdouble A
    • 4-6, 6-0, 11-9
    • Gary Banta
    • Søren Rasmussen
    • Herresingle +50
    • 6-0 6-1
    • Ditte S. Jørgensen
    • Ditte Pallesen
    • Damesingle A
    • 6-2 6-0
    • Bo/Morten
    • Phoung/Phi
    • Herredouble B
    • 6/1 6/1
    • søren winge
    • wieslaw
    • Herresingle +50
    • 6-1 7-5
    • søren winge
    • Poul
    • Herresingle +50
    • 6-0 61
    • Jakob Holmgaard
    • Kurt Jensen
    • Herresingle A
    • 6-4 6-2
    • Jonas og Arne
    • Jens Erik og Per
    • Herredouble A
    • 6-2, 6-3
    • Peter Karlsen
    • Nikolaj Lykke Jacobsen
    • Herresingle +35
    • 7-5 6-2
    • Solveig
    • Dorte
    • Damesingle VET
    • 6-1 6-4
    • Bettina
    • Veslemøy
    • Damesingle B
    • 6-4, 6-4
    • Mohammad Gavanchi
    • Thor
    • Herresingle A
    • 6-2 6-1
    • Morten Lyebalk
    • Bo Halberg
    • Herresingle +35
    • 6-3, 7-6 (1)
    • Jakob Holmgaard
    • Jesper Damkjær
    • Herresingle +35
    • 6-4 6-1
    • Eva Sørensen
    • Mette Jensen
    • Damesingle C
    • 6-0 6-0
    • Mohammad Gavanchi
    • Arne Jensen
    • Herresingle +35
    • 6-1, 6-1
    • Morten Bech
    • Henrik Hviid
    • Herresingle B
    • 6-1 6-1
    • Michael Bildsøe Møller & Søren Rasmussen
    • Hans Lyme og Joachim Abitz
    • Herredouble C
    • 6-0 6-1
    • Ditte S. Jørgensen
    • Ditte Pallesen
    • Damesingle A
    • 6-2 6-0
    • Van Phuong Vo
    • José Maria Barnils
    • Herresingle +50
    • 6-2 6-2
    • Van Phuong Vo
    • José Maria Barnils
    • Herresingle +50
    • 6-2 6-2
    • Tomas Møller
    • Simon Christiansen
    • Herresingle B
    • 6-4 6-1
    • Dorte Rye Jensen
    • Eva Sørensen
    • Damesingle VET
    • 6-1, 6-2
    • Mohammad Gavanchi
    • Preben
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-0
    • Jesper Damkjær
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • 6-2 6-3
    • Kasper/Andreas
    • Mads/Jacob
    • Herredouble A
    • 7/6 7/6 tiebreak
    • Kasper/Andreas
    • Mads/Jacob
    • Herredouble A
    • 7/6 7/6 tiebreak
    • Annette/Kim-Anni/HH
    • Anni/HH
    • Mixdouble B
    • 6-4 3-6 10-6
    • wieslaw
    • steen
    • Herresingle +50
    • 6/2 6/1
    • Arne Jensen
    • Peder Andersen
    • Herresingle B
    • 6-0, 6-0
    • Magnus Thelin
    • Johan Lindelof
    • HS U18
    • 6-2 6-2
    • Mille/Magnus
    • Kristina/Morten
    • Mixdouble A
    • 6/2 6-1
    • Kristina/Morten
    • Veslemøy/Bo
    • Mixdouble A
    • 6-2 7-5
    • Andreas Qvade
    • Nikolaj Jacobsen
    • Herresingle B
    • 6-1 6-1
    • Peter Larsen
    • Claus Andersen
    • Herresingle C
    • 7-6 6-1
    • Peter Larsen
    • Mark Braunstein Nielsen
    • Herresingle C
    • 6-3 4-6 6-3
    • Per Kronborg
    • José Maria Barnils
    •  
    • 6-3 6-1
    • Tomas Møller
    • Jonas Vestermajn
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-2
    • Jesper Damkjær
    • Kim Blicher
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-2
    • Lisbeth L
    • Tine
    • Damesingle B
    • 6-3 2-6 6-3
    • Lisbeth L
    • Tine
    • Damesingle A
    • 6-3 2-6 6-3
    • Dorte Rye Jensen
    • Kristina Wittus Sørensen
    • Damesingle B
    • 6-1 6-0
    • simon christiansen
    • kim blicher
    • Herresingle B
    • 6-1 6-1
    • Per Thye Rasmussen
    • Henrik Hvid
    • Herresingle +50
    • 6-3 6-2
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Peder Andersen
    • Herresingle +50
    • 6-1, 6-0
    • Nikolaj Lykke Jacobsen
    • Nicolas Verwilghen
    • Herresingle +35
    • 6-3 6-2
    • Per Thye Rasmussen
    • Henrik Hviid
    • Herresingle +50
    • 6-3 6-2
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Peder Andersen
    • Herresingle +50
    • 6-1, 6-0
    • Arne Jensen
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Herresingle +35
    • 6-3, 6-3
    • Arne Jensen
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Herresingle +35
    • 6-3, 6-3
    • Arne Jensen
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Herresingle +35
    • 6-3, 6-3


Kontaktperson for klubmesterskaberne er Jonas Vestermann. Han kan kontaktes pr. E-mail: jonas.vestermann@gmail.com. De indlednde kampe kan flyttes, hvis spillerne aftaler det indbyrdes, og afvikler kampen inden næste runde. Turneringsledelsen skal underrettes, så baner kan frigives.