Aktivitetsudvalget står for den overordnede koordinering af aktiviteter for voksne.

Udvalget har en fælles mailadresse, der bliver videresendt til alle medlemmer: aktivitetsudvalget@roskildetennisklub.dk.

Henrik Gøtke og Pia Winther Eriksen er aktivitetsområdets repræsentanter i bestyrelsen.

Henrik Gøtke
Formand for aktivitetsudvalget
Henrik.Goetke@dk.dsv.com
27 21 30 20

Aktivitetsudvalgets formand. Desuden kontaktperson til begynderudvalget for voksne og til arrangører af Store Åbningsdag.

Kasper Dall Birch
Medlem af aktivitetsudvalget
kasperdalll17@gmail.com
26 17 46 79

Aktivitetsudvalgets kontaktperson til arrangører af klubmesterskaber, Store Åbningsdag og til særlige begivenheder i RTK.

Helle Michaelsen
Medlem af aktivitetsudvalget
helle.michaelsen@privat.dk
27 13 08 33

Aktivitetsudvalgets kontaktperson til arrangører af Tirsdags-, Torsdags- og Søndagstennis, Dimoturneringen og til særlige begivenheder i RTK.

Pia Winther Eriksen

pia123winther@yahoo.dk
28 49 04 64
Gitte Martinussen
Medlem af aktivitetsudvalget

Aktivitetsudvalgets kontaktperson til arrangører af motionistturneringer, klubfester og julefrokost samt holdkaptajner for motionist, golden age, veteranhold + evt. andre voksenhold (dog ikke divisions- og ligahold for damer og herrer)

Herunder kan du se dem, der arrangører faste aktiviteter for vokne i RTK. Herudover er der en række ad hoc arrangører af enkeltstående aktiviteter.

Jørgen Ulrich
Ansvarlig for Tirsdagstennis
ulrichjrgen@gmail.com
51 35 46 75
Birte Hoberg
Ansvarlig for Torsdagstennis - sommer
bhoberg@gmail.com
61 77 81 49
Lasse Byberg
Ansvarlig for Torsdagstennis - vinter
imrlb@mail.dk
75 50 64 01
Babara Bendtsen
Ansvarlig for Søndagstennis
Barbara.bendtsen@gmail.com
60226206/46496206
Steen Dahl
Ansvarlig for Dimo-turneringen
dimo@roskildetennisklub.dk
21 44 69 39
Helle Michaelsen
Ansvarlig for RTK's udfordringsliste for herrer og damer
udfordring@roskildetennisklub.dk
27 13 08 33