Kæmpe tennis- og hyggefest for alle 2. pinsedag 25/5 2026 på Dr. Sofies Vej

Kære alle medlemmer i RTK!
Vi vil gerne invitere alle til RTK SOMMER KLUBFEST i vores skønne tennisklub på anlægget på Dr. Sofies Vej – MANDAG D. 25. MAJ (2. pinsedag) fra kl. 10.
Der vil være aktiviteter hele dagen igennem, så man kan komme og gå til – eller være med hele dagen.
Her tilmelder du dig dagen – det koster 50 kr.
Du kan også finde tilmeldingen under “Tilmeld/afmeld” i ForeningLet app’en eller under “Book&betal” på hjemmesiden – under Tilmelding.
Tilmeldingen er samlet til alle aktiviteter igennem dagen for kun 50 kr. pr . medlem. Der er IKKE specifik tilmelding til de forskellige spil og aktiviteter igennem dagen – bare mød op til det du vil deltage i (forhåbentlig hele dagen 🙂).
Vi håber rigtig mange af jer vil være med til en stor festdag og skabe en masse gode tennisminder – (måske det er muligt at tage en dag tidligere hjem fra sommerhus-pinseturen !)
Om formiddagen vil der være forskellige doublespil og miniturneringer for alle niveauer og aldre, “tivoli banen” især for de mindste vil være åben det meste af dagen – her vil der være boldkast efter dåser, boldlege, minibane, redskabsbane mm.
“CAFE DEUCE” – Her kan købes drikkevarer, frugt, snacks igennem dagen samt frokost. Desuden vil der om eftermiddagen og til aftensmaden være mulighed for at købe et glas vin /øl.
Om eftermiddagen vil der være opvisningskampe af klubbens bedste spillere, som skal spille en miniholdkamp i fire små hold – her kan tilskuerne nyde godt af klub toptennis med et brag af en fest med musik, boldbørn, holdpræsentation mm.
Herefter kan alle deltage i et kæmpe op-nedryknings spil på tre baner 🙂.
Til aftenens fælles middag skal man selv medbringe kød til grillen og 1 salat eller lign. til en fælles buffet.
Der vil dagen igennem være brug for frivillige til forskellige opgaver – opgaveliste vil blive udsendt separat – vi håber selvfølgelig på stor opbakning.
Husk at hvert eneste medlem, som deltager i festen, skal tilmelde sig – således at vi kender et ca. antal. Vi håber, at rigtig mange af jer vil være med – børn, unge og voksne!
TILMELDINGSFRIST ER D. 18. MAJ.
De bedste hilsner Sisse og Marie
MANDAG D. 25. MAJ – DAGENS PROGRAM

