Kom og vær med til en times spil med andre nye voksne.

Det foregår i RTK-hallen lørdag den 21. december kl. 9-10. Begynderudvalget er til stede og vil hjælpe med at sætte spillet i gang.

Book in foregår ca. en gang om måneden hele vinteren. Næste gang efter den 21. december er lørdag den 18. januar.

Her finder du siden med mere information + link til tilmelding + samtlige datoer for Book in hele vinteren.

Bemærk, at der fredag den 10. januar og søndag den 1. marts også holdes nogle hyggeturnering med efterfølgende let servering – også for klubbens nye voksne medlemmer. Medlemmer, der er startet inden for de seneste tre år er velkomne – og du kan også være med, hvis du har været medlem længere men godt kunne tænke dig nogle flere nye at spille med.

Her er siden med information om doublespil for nye medlemmer.