Første halvdel af sæsonen er nu slut for alle vores seniorhold. Resultaterne har været lidt skiftende, bedst er det gået for vores to bedste damehold i henholdsvis 1. og 2. division, der begge har vundet alle deres kampe i sikker stil. Specielt har vores hold i 1. division gjort rent bord med tre sikre 4-0 sejre. En play off kamp for oprykning til elitedivisionen, hvor vi allerede er i udendørssæsonen, kan meget vel ligge forude, dog venter en spændende kamp mod HIK i det nye år som også er ubesejret.

Hold 3 hos damerne har en enkelt sejr og to nederlag, de to unge spillere, Sophia og Stella, har dog ydet en fin præstation i de to kampe, de har været med i.

På herresiden har vores 1. hold i 2. division en sejr, en uafgjort og et nederlag, samme resultat gælder for hold 2, begge hold ligger således midt i deres rækker. Hold 3 har en sejr og et nederlag, den tredje kamp blev vundet uden at spille, da modstanderen trak deres hold.

Generelt har holdene været præget af en del afbud, forhåbentlig kan vi stille i stærkeste opstilling i de sidste kampe i det nye år.

Hans Chr. Stigaard
Sportsudvalget