Turneringen afholdes i år fra den 29/8-15 til den 12/9-15.

Der spilles i år i følgende rækker:

Voksne
Single Senior herre og damer Række A, B, C og begynder
Single +35 Herre og dame
Single +50 Herre og dame
Single + 60 Herrer.
Herre og damedouble Række A, B og +35
Herredouble C
Mix Række A, B og C (begynder)

Ungdom

U10 Herresingle
U10 Damesingle
U12 Herresingle
U12 damesingle
U16 Herresingle
U16 Damesingle
U14 Herresingle
U14 Damesingle
U18 Herresingle
U18 Damesingle

Niveau:

A-rækker er for klubbens bedste spillere, der dagligt optræder på klubbens 1. og 2. hold. Desuden forrige års vindere af B-rækken. Herudover nye medlemmer med erfaring fra højt niveau.

B-rækker: For stærke motionister og veteraner samt spillere der ligger i periferien af de bedste hold.

C-rækker: for letøvede motionister.

Begynderrækker: for spillere der er startet med at spille tennis i 2014 – 2015.

Det er kampstart fra kl 16.30 på hverdage og kl. 10 i weekenderne.

Det er maksimalt tilladt at tilmelde sig i 3. rækker.

Tilmeldingsfrisen er den 23.8.2015.
Deltagergebyret er 50 pr singlerække og 40 kr. pr doublerække. (I juniorrækkerne betales halv pris.)

Fakta omkring turneringens afvikling.

  • Turneringen afvikles i weekender og i hverdage efter kl. 16.30.
  • Der spilles med egne bolde frem til finalen, hvor der udleveres bolde.
  • Banerne er booket, så man skal blot møde frem til aftalt tid.
  • Der spilles 3 fulde sæt i singler og med match-tie-break i doubler.
  • Deltagergebyr: pr. singlerække: 50 kr. Pr. doublerække: 40 kr. (I juniorrækkerne betales halv pris.)
  • Man kan tilmelde sig i optil 3 rækker.
  • Præmier vil, foruden glæden ved titlen, på vanlig vis være smagfulde og nøje udvalgte.
  • På finaledagen serveres pølser, øl og vand, som kan købes til rimelige priser.
  • Der opkræves ingen tilskuerentre for klubbens medlemmer, så kom endelig og besku de mange intense kampe.
  • Ved dårligt vejr… Det håber vi ikke…

Savner du specifikke rækker, eller har du spørgsmål til niveau mm., er du velkommen til at kontakte de turneringsansvarlige på seniorudvalget@roskildetennisklub.dk
Mvh

Klubmesterskabsudvalget
Kurt, Vilhelm, Jonas, Arne, Lisbeth


Indtastninger Indberet resultat - Klubmesterskab ude 2015

    • gTBoAvblXwqKVKG
    • ZPzelELOaqVOuLuD
    • Mixdouble A
    • oNZqzNvQ
    • gmpZpogpohdYDhw
    • gvlhRJSG
    • Herredouble B
    • NruSeZSWx
    • CBRxEJTJg
    • eJqbjQqUSNPXEJK
    • Herresingle +35
    • JmTzRZbB
    • Annette Lykkemark-Kim Blicher
    • Marie Schwartz - Flemming Sørensen
    • Mixdouble B
    • 6-2 2-6 12-10
    • Michael Bildsøe Tom Lehn Christensen
    • Søren K Rasmussen Lars Kristoffersen
    • Herredouble C
    • 6-4 11-9
    • Lisbeth Munch Gregersen
    • Anne Marie Rieffestahl
    • Damesingle C
    • 6-7 7-6 6-1
    • Sophie Andersen
    • Stella Hjort
    • U16 Piger
    • 3-6 6-4 7-6
    • Wieslaw Starzycki
    • Phuong.V.Vo
    • Herresingle +50
    • 6-2 7-5
    • Vilhelm W. Wdelsborg/Mikkel Stigaard
    • Anders Qvade/Jonatan Ussing
    • Herredouble B
    • 7-5 6-3
    • Mikkel Stigaard
    • Simon Berthelsen
    • Herresingle B
    • 7-6 6-4
    • Simon Berthelsen
    • Kim Abildgaard
    • Herresingle B
    • 5-7 6-2 6-1
    • Simon Bertelen
    • Kim Abildgaard
    • Herresingle B
    • 5-7 6-2 6-1
    • Sophia Horne Bang
    • Stella Hjort
    • U16 Piger
    • 6-0 6-1
    • Gitte Østerby Henningsem
    • Eva Sørensen
    • Damesingle C
    • 1-0
    • Kurt Jensen
    • Wilhelm W W
    • Herresingle +50
    • 6-1 7-6 (5)
    • Rikke
    • Katarina
    • Damesingle A
    • 6-3 6-1
    • sophia Horne Bang
    • Sophie Andersen
    • U16 Piger
    • 6-1 6-2
    • Kim Sverbæk
    • Brian Nielsen
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-1
    • Søren Rasmussen
    • Camil hesse
    • Herresingle C
    • 7-5 6-1
    • Jakob Holmgaard
    • Tomas Hedeboe Møller
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-3
    • Vesle
    • Tina
    • Damesingle +35
    • Wo
    • Vesle
    • Tina
    • Herresingle +35
    • WO
    • Gitte Østerby Henningsen
    • Marianne Dyrbye
    • Damesingle C
    • 6-2 6-4
    • Mikkel Stigaard
    • Arne Jensen
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Ditte/Thor
    • Micaela/Kim
    • Mixdouble A
    • WO
    • Janni/Charlotte
    • Micaela/Solveig
    • Damedouble A
    • WO
    • Brian/Bente
    • Morten/Kirstina
    • Mixdouble B
    • 7-6 6-3
    • Brian Nielsen
    • Vilhelm Wedelsborg
    • Herresingle +35
    • 6-4 6-2
    • Simon Berthelsen
    • Mads Damsgaard
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Kurt Jensen Jacob Holmgaard
    • Søren Jessen Dennis Lyng
    • Herredouble A
    • 6-4 6-7(5) 10-4
    • Simon B
    • Mads D
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Simon B
    • Mads D
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Annette Lykkemark-Kim Blicher
    • Marie Schwartz - Flemming Sørensen
    • Mixdouble B
    • 6-2 2-6 12-10
    • Jakob Holmgaard
    • Morten Lyebalk
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-2
    • Robert Sølyst Lildholdt
    • Christian Buck Rasmussen
    • U12 Drenge
    • 6-3, 6-3
    • Simon B
    • Mads D
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Tomas Møller
    • Peter Karlsen
    • Herresingle +35
    • W.O.
    • Tom Lehn-Christiansen
    • Lars Kristoffersen
    • Herresingle C
    • 3-6, 7-6, 7-6
    • mille
    • ditte j
    • Damesingle A
    • 61 61
    • mille og jeff
    • ditte og thor
    • Mixdouble A
    • 62 62
    • Mikkel Stigaard
    • Peder Andersen
    • Herresingle B
    • 6-0 6-1
    • Olivia Andersen
    • Sofie Bech Hansen
    • U12 piger
    • 6-1 6-0
    • Ditte Pallesen
    • Charlotte Smith
    • Damesingle B
    • 6-3 7-6 (7-4)
    • Kim og Jegf
    • Peter og Wirslaw
    • Herredouble A
    • 6-1 6-1
    • Kim Sverbæk
    • Phoung Vo
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-0
    • Tina Dilling
    • Mette PB
    • Damesingle +35
    • WO MPB har trukket sig i single pga. skade
    • Isil Yurttas
    • Sophie Andersen
    • U16 Piger
    • 6-0 6-0
    • Isil Yurttas
    • Stella Hjort
    • U16 Piger
    • 6-0 6-1
    • Lisbeth Munch Gregersen
    • Anne Marie Rieffestahl
    • Damesingle C
    • 6-7 7-6 6-1
    • Jeff Sørensen
    • Kurt Jensen
    • Herresingle A
    • 6-0 6-1
    • Kim Sverbæk
    • Jakob Holmgaard
    • Herresingle A
    • 6-1 6-0
    • Arne Jensen
    • Nikolaj Lykke
    • Herresingle B
    • 2-6, 6-2, 6-2
    • Arne Jensen
    • Nikolaj Lykke
    • Herresingle B
    • 2-6, 6-2, 6-2
    • Gitte Martinussen/Marie Schwartz
    • Tina Dilling/Nanett Aaby
    • Damesingle B
    • 6-4 3-6 10-8
    • Mette Margit
    • Lisbeth Dorthe
    • Damedouble B
    • 6-1 6-0
    • Michael Bildsøe / Tom Christensen
    • Joachim Abitz / Hans Lyme
    • Herredouble C
    • 6-1 6-4
    • Robert Sølyst Lildholdt
    • Gustav Sigdal
    • U12 Drenge
    • W.O.
    • Ditte J & Pernille G
    • Micaela & Solveig
    • Damedouble A
    • 6-1 6-2
    • Vilhelm Wedelsborg/Mikkel Stigaard
    • Henrik Høj/jan Bødker
    • Herredouble B
    • 6-2 4-6 10-7
    • Brian Nielsen
    • Kim Blicher
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-1
    • Søren Rasmussen /Lars kristoffersen
    • Peter Larsen /Camilla Hesse
    • Herredouble C
    • 6-2, 2-6, 6-4
    • Kim Abildgaard
    • Morten Lybeck
    • Herresingle B
    • 0-6 6-4 6-4
    • Jakob Holmgaard
    • Bo Halberg
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-0
    • Tomas Møller
    • Dennis Lyng
    • Herresingle +35
    • 7-5 6-1
    • Peder Andersen
    • Jonas Vestermann
    • Herresingle B
    • 2-6 7-5 6-2
    • Peter Karlsen
    • Jonas Westermann
    • Herresingle +35
    • 6-2 6-4
    • Kim Sverbæk
    • Mads Damsgaard
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-0
    • Sofie Bech Hansen
    • Isabelle Margaret Larsen
    • U12 piger
    • WO
    • Iben
    • Sofie
    • U12 piger
    • 6-1 6-1
    • Christian
    • Gustav
    • U12 Drenge
    • W.O
    • Simon Berthelsen
    • Jose Maria Barnils
    • Herresingle B
    • 6-1 6-4
    • Mille Elsborg+Jeff Sørensen
    • Micaela Vestermann+Kim Abildgaard
    • Mixdouble A
    • 6-1 6-0
    • Kim/Annette
    • Mads/ Henriette RETTELSE
    • Mixdouble B
    • 6-1 6-3
    • kurt Jensen-Jacob Holmgaard
    • Wilhelm W-Mikkel Stigaard
    • Herredouble B
    • 6-2 0-6 12-10
    • kurt jensen
    • Jose Barnils
    • Herresingle +50
    • 6-0 6-1
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Peder Andersen
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-0
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Peder Andersen
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-0
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Phuong.V.V
    • Gary Banta
    • Herresingle +50
    • 3-6; 7-5; 6-3
    • Villads Ødegaard Nielsen
    • Nikolas Arentoft
    • U12 Drenge
    • WO
    • Villads Ødegaard. Nielsen
    • Mathias Præstholm
    • U12 Drenge
    • 6-0 6-0
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • 6-2, 6,2
    • Jan Bødker/Henrik Høj
    • Jonas Vestermann/Arne Jensen
    • Herredouble B
    • 2-6 6-3 6-4
    • Veslemøy Hellem
    • Kristina Wittus Sørensen
    • Damesingle +35
    • 6-4 6-3
    • Solveig
    • Annette
    • Damesingle B
    • 6-4 6-2
    • Peter / Wieslaw
    • Thor / Simon
    • Herredouble A
    • 6-4 6-1
    • Iben
    • Isabelle
    • U12 piger
    • WO
    • bo ½berg
    • Andreas Qvade
    • Herresingle +35
    • 6-4 2-6 6-2
    • Ditte Pallesen
    • veslemøy
    • Damesingle B
    • 6-0/6-0
    • Kristina / Morten
    • Lisbeth / Tøger
    • Mixdouble B
    • 6-3 6-7 10-4
    • wieslaw starzycki
    • heinrich
    • Herresingle +50
    • w.o.
    • peter/wieslaw
    • thor/simon
    • Herredouble A
    • 6/4 6/1
    • Kim Blicher
    • Camil Hesse
    • Herresingle +35
    • 62 63
    • Lisbeth Lyme
    • Dorte Rye Jensen
    • Damesingle +35
    • 7-5 6-3
    • Lisbeth Lyme
    • Dorte Rye Jensen
    • Damedouble B
    • 7-5 6-3
    • José Maria Barnils
    • Kim Blicher
    • Herresingle +50
    • 6-3, 6-3
    • Mikkel Stigaard
    • Tomas Hedebo Møller
    • Herresingle B
    • 2-6 6-2 6-4
    • Dennis & Søren
    • Morten og Gary
    • Herredouble A
    • 6-3 7-5
    • Mads Damsgaard
    • Peter Larsen
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-2
    • Tom Lehn-Christiansen
    • Maksym Zhovyi
    • Herresingle C
    • 7-6 6-1
    • Annette og Kim
    • Mads og Christina
    • Mixdouble B
    • 6-1 63
    • Mads Damsgaard
    • Peter Larsen
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-2
    • Katarina Elkjær
    • Sanne Scheibel
    • Damesingle A
    • 6-3 6-1
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Torben Lund
    • Herresingle +50
    • 3-6 6-2 10-8
    • Marie Schwartz/Flemming Sørensen
    • Tina Dilling/Søren Rasmussen
    • Mixdouble B
    • 6-3 6-4
    • Annette og Kim
    • Mads og Christina
    • Mixdouble B
    • 6-1 63
    • Ditte Skaarup Jørgensen
    • Pernille Grønmark
    • Damesingle A
    • 6-1 6-3
    • Nikolaj Lykke Jacobsen
    • Simon Christiansen
    • Herresingle B
    • 6-3 7-5
    • søren k. rasmussen
    • peter larsen
    • Herresingle C
    • 6-2 3-6 6-0
    • Peder Andersen
    • Lars Boe
    • Herresingle +35
    • 6-4 6-1
    • Peder Andersen
    • Lars Boe
    • Herresingle +35
    • 6-4 6-1
    • Peder Andersen
    • Lars Boe
    • 6-4 6-1
    • Kurt Jensen
    • Jonatan Ussing
    • Herresingle A
    • 6-4 7-5
    • Solveig
    • Maria
    • Damesingle B
    • 6-1 6-1
    • Eva
    • Tine
    • Damesingle C
    • 4-6, 6-2, 6-2
    • Jonas Vestermann
    • Arne Jensen
    • Herresingle +35
    • 2-6 6-3 6-4
    • Mads Damshaard
    • Henrik Høj
    • Herresingle B
    • 7-5 6-2
    • Jakob Holmgaard
    • Brian Nielsen
    • Herresingle A
    • 63 61
    • Jeff Sørensen
    • Dennis lyng
    • Herresingle A
    • 6-0 6-1
    • Lisbeth Lyme
    • Tine S Olsen
    • Damesingle +35
    • 6-0 6-2
    • Dorte Rye Jensen
    • Marie Schwartz
    • Damesingle +35
    • 6-4, 6-0
    • Phuong.V.V
    • Nicolaj Lykke Jakobsen
    • Herresingle +35
    • 7-5; 6-2
    • Morten Lyebalk
    • Henrik Høj
    • Herresingle +35
    • 6-0, 6-0
    • Lisbeth Munch Gregersen
    • Karina Nielsen
    • Damesingle C
    • 6-4 6-4
    • Charlotte Aaby Smith
    • Dorte Rye
    • Damesingle B
    • 6-2, 6-0
    • Annette Lykkemark
    • Eva Sørensen
    • Damesingle B
    • 6-1 6-2
    • Olivia Andersen
    • Isabelle Margaret Larsen
    • U12 piger
    • WO
    • Kim Abildgaard
    • Lars Boe
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1

Indtastninger Indberet resultat - Klubmesterskab ude 2015

    • gTBoAvblXwqKVKG
    • ZPzelELOaqVOuLuD
    • Mixdouble A
    • oNZqzNvQ
    • gmpZpogpohdYDhw
    • gvlhRJSG
    • Herredouble B
    • NruSeZSWx
    • CBRxEJTJg
    • eJqbjQqUSNPXEJK
    • Herresingle +35
    • JmTzRZbB
    • Annette Lykkemark-Kim Blicher
    • Marie Schwartz - Flemming Sørensen
    • Mixdouble B
    • 6-2 2-6 12-10
    • Michael Bildsøe Tom Lehn Christensen
    • Søren K Rasmussen Lars Kristoffersen
    • Herredouble C
    • 6-4 11-9
    • Lisbeth Munch Gregersen
    • Anne Marie Rieffestahl
    • Damesingle C
    • 6-7 7-6 6-1
    • Sophie Andersen
    • Stella Hjort
    • U16 Piger
    • 3-6 6-4 7-6
    • Wieslaw Starzycki
    • Phuong.V.Vo
    • Herresingle +50
    • 6-2 7-5
    • Vilhelm W. Wdelsborg/Mikkel Stigaard
    • Anders Qvade/Jonatan Ussing
    • Herredouble B
    • 7-5 6-3
    • Mikkel Stigaard
    • Simon Berthelsen
    • Herresingle B
    • 7-6 6-4
    • Simon Berthelsen
    • Kim Abildgaard
    • Herresingle B
    • 5-7 6-2 6-1
    • Simon Bertelen
    • Kim Abildgaard
    • Herresingle B
    • 5-7 6-2 6-1
    • Sophia Horne Bang
    • Stella Hjort
    • U16 Piger
    • 6-0 6-1
    • Gitte Østerby Henningsem
    • Eva Sørensen
    • Damesingle C
    • 1-0
    • Kurt Jensen
    • Wilhelm W W
    • Herresingle +50
    • 6-1 7-6 (5)
    • Rikke
    • Katarina
    • Damesingle A
    • 6-3 6-1
    • sophia Horne Bang
    • Sophie Andersen
    • U16 Piger
    • 6-1 6-2
    • Kim Sverbæk
    • Brian Nielsen
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-1
    • Søren Rasmussen
    • Camil hesse
    • Herresingle C
    • 7-5 6-1
    • Jakob Holmgaard
    • Tomas Hedeboe Møller
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-3
    • Vesle
    • Tina
    • Damesingle +35
    • Wo
    • Vesle
    • Tina
    • Herresingle +35
    • WO
    • Gitte Østerby Henningsen
    • Marianne Dyrbye
    • Damesingle C
    • 6-2 6-4
    • Mikkel Stigaard
    • Arne Jensen
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Ditte/Thor
    • Micaela/Kim
    • Mixdouble A
    • WO
    • Janni/Charlotte
    • Micaela/Solveig
    • Damedouble A
    • WO
    • Brian/Bente
    • Morten/Kirstina
    • Mixdouble B
    • 7-6 6-3
    • Brian Nielsen
    • Vilhelm Wedelsborg
    • Herresingle +35
    • 6-4 6-2
    • Simon Berthelsen
    • Mads Damsgaard
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Kurt Jensen Jacob Holmgaard
    • Søren Jessen Dennis Lyng
    • Herredouble A
    • 6-4 6-7(5) 10-4
    • Simon B
    • Mads D
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Simon B
    • Mads D
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Annette Lykkemark-Kim Blicher
    • Marie Schwartz - Flemming Sørensen
    • Mixdouble B
    • 6-2 2-6 12-10
    • Jakob Holmgaard
    • Morten Lyebalk
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-2
    • Robert Sølyst Lildholdt
    • Christian Buck Rasmussen
    • U12 Drenge
    • 6-3, 6-3
    • Simon B
    • Mads D
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1
    • Tomas Møller
    • Peter Karlsen
    • Herresingle +35
    • W.O.
    • Tom Lehn-Christiansen
    • Lars Kristoffersen
    • Herresingle C
    • 3-6, 7-6, 7-6
    • mille
    • ditte j
    • Damesingle A
    • 61 61
    • mille og jeff
    • ditte og thor
    • Mixdouble A
    • 62 62
    • Mikkel Stigaard
    • Peder Andersen
    • Herresingle B
    • 6-0 6-1
    • Olivia Andersen
    • Sofie Bech Hansen
    • U12 piger
    • 6-1 6-0
    • Ditte Pallesen
    • Charlotte Smith
    • Damesingle B
    • 6-3 7-6 (7-4)
    • Kim og Jegf
    • Peter og Wirslaw
    • Herredouble A
    • 6-1 6-1
    • Kim Sverbæk
    • Phoung Vo
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-0
    • Tina Dilling
    • Mette PB
    • Damesingle +35
    • WO MPB har trukket sig i single pga. skade
    • Isil Yurttas
    • Sophie Andersen
    • U16 Piger
    • 6-0 6-0
    • Isil Yurttas
    • Stella Hjort
    • U16 Piger
    • 6-0 6-1
    • Lisbeth Munch Gregersen
    • Anne Marie Rieffestahl
    • Damesingle C
    • 6-7 7-6 6-1
    • Jeff Sørensen
    • Kurt Jensen
    • Herresingle A
    • 6-0 6-1
    • Kim Sverbæk
    • Jakob Holmgaard
    • Herresingle A
    • 6-1 6-0
    • Arne Jensen
    • Nikolaj Lykke
    • Herresingle B
    • 2-6, 6-2, 6-2
    • Arne Jensen
    • Nikolaj Lykke
    • Herresingle B
    • 2-6, 6-2, 6-2
    • Gitte Martinussen/Marie Schwartz
    • Tina Dilling/Nanett Aaby
    • Damesingle B
    • 6-4 3-6 10-8
    • Mette Margit
    • Lisbeth Dorthe
    • Damedouble B
    • 6-1 6-0
    • Michael Bildsøe / Tom Christensen
    • Joachim Abitz / Hans Lyme
    • Herredouble C
    • 6-1 6-4
    • Robert Sølyst Lildholdt
    • Gustav Sigdal
    • U12 Drenge
    • W.O.
    • Ditte J & Pernille G
    • Micaela & Solveig
    • Damedouble A
    • 6-1 6-2
    • Vilhelm Wedelsborg/Mikkel Stigaard
    • Henrik Høj/jan Bødker
    • Herredouble B
    • 6-2 4-6 10-7
    • Brian Nielsen
    • Kim Blicher
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-1
    • Søren Rasmussen /Lars kristoffersen
    • Peter Larsen /Camilla Hesse
    • Herredouble C
    • 6-2, 2-6, 6-4
    • Kim Abildgaard
    • Morten Lybeck
    • Herresingle B
    • 0-6 6-4 6-4
    • Jakob Holmgaard
    • Bo Halberg
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-0
    • Tomas Møller
    • Dennis Lyng
    • Herresingle +35
    • 7-5 6-1
    • Peder Andersen
    • Jonas Vestermann
    • Herresingle B
    • 2-6 7-5 6-2
    • Peter Karlsen
    • Jonas Westermann
    • Herresingle +35
    • 6-2 6-4
    • Kim Sverbæk
    • Mads Damsgaard
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-0
    • Sofie Bech Hansen
    • Isabelle Margaret Larsen
    • U12 piger
    • WO
    • Iben
    • Sofie
    • U12 piger
    • 6-1 6-1
    • Christian
    • Gustav
    • U12 Drenge
    • W.O
    • Simon Berthelsen
    • Jose Maria Barnils
    • Herresingle B
    • 6-1 6-4
    • Mille Elsborg+Jeff Sørensen
    • Micaela Vestermann+Kim Abildgaard
    • Mixdouble A
    • 6-1 6-0
    • Kim/Annette
    • Mads/ Henriette RETTELSE
    • Mixdouble B
    • 6-1 6-3
    • kurt Jensen-Jacob Holmgaard
    • Wilhelm W-Mikkel Stigaard
    • Herredouble B
    • 6-2 0-6 12-10
    • kurt jensen
    • Jose Barnils
    • Herresingle +50
    • 6-0 6-1
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Peder Andersen
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-0
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Peder Andersen
    • Herresingle +35
    • 6-1 6-0
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Phuong.V.V
    • Gary Banta
    • Herresingle +50
    • 3-6; 7-5; 6-3
    • Villads Ødegaard Nielsen
    • Nikolas Arentoft
    • U12 Drenge
    • WO
    • Villads Ødegaard. Nielsen
    • Mathias Præstholm
    • U12 Drenge
    • 6-0 6-0
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • RETTELSE: 6-3, 6-2
    • Arne Jensen
    • Bo Halberg
    • Herresingle B
    • 6-2, 6,2
    • Jan Bødker/Henrik Høj
    • Jonas Vestermann/Arne Jensen
    • Herredouble B
    • 2-6 6-3 6-4
    • Veslemøy Hellem
    • Kristina Wittus Sørensen
    • Damesingle +35
    • 6-4 6-3
    • Solveig
    • Annette
    • Damesingle B
    • 6-4 6-2
    • Peter / Wieslaw
    • Thor / Simon
    • Herredouble A
    • 6-4 6-1
    • Iben
    • Isabelle
    • U12 piger
    • WO
    • bo ½berg
    • Andreas Qvade
    • Herresingle +35
    • 6-4 2-6 6-2
    • Ditte Pallesen
    • veslemøy
    • Damesingle B
    • 6-0/6-0
    • Kristina / Morten
    • Lisbeth / Tøger
    • Mixdouble B
    • 6-3 6-7 10-4
    • wieslaw starzycki
    • heinrich
    • Herresingle +50
    • w.o.
    • peter/wieslaw
    • thor/simon
    • Herredouble A
    • 6/4 6/1
    • Kim Blicher
    • Camil Hesse
    • Herresingle +35
    • 62 63
    • Lisbeth Lyme
    • Dorte Rye Jensen
    • Damesingle +35
    • 7-5 6-3
    • Lisbeth Lyme
    • Dorte Rye Jensen
    • Damedouble B
    • 7-5 6-3
    • José Maria Barnils
    • Kim Blicher
    • Herresingle +50
    • 6-3, 6-3
    • Mikkel Stigaard
    • Tomas Hedebo Møller
    • Herresingle B
    • 2-6 6-2 6-4
    • Dennis & Søren
    • Morten og Gary
    • Herredouble A
    • 6-3 7-5
    • Mads Damsgaard
    • Peter Larsen
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-2
    • Tom Lehn-Christiansen
    • Maksym Zhovyi
    • Herresingle C
    • 7-6 6-1
    • Annette og Kim
    • Mads og Christina
    • Mixdouble B
    • 6-1 63
    • Mads Damsgaard
    • Peter Larsen
    • Herresingle +35
    • 6-0 6-2
    • Katarina Elkjær
    • Sanne Scheibel
    • Damesingle A
    • 6-3 6-1
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • Torben Lund
    • Herresingle +50
    • 3-6 6-2 10-8
    • Marie Schwartz/Flemming Sørensen
    • Tina Dilling/Søren Rasmussen
    • Mixdouble B
    • 6-3 6-4
    • Annette og Kim
    • Mads og Christina
    • Mixdouble B
    • 6-1 63
    • Ditte Skaarup Jørgensen
    • Pernille Grønmark
    • Damesingle A
    • 6-1 6-3
    • Nikolaj Lykke Jacobsen
    • Simon Christiansen
    • Herresingle B
    • 6-3 7-5
    • søren k. rasmussen
    • peter larsen
    • Herresingle C
    • 6-2 3-6 6-0
    • Peder Andersen
    • Lars Boe
    • Herresingle +35
    • 6-4 6-1
    • Peder Andersen
    • Lars Boe
    • Herresingle +35
    • 6-4 6-1
    • Peder Andersen
    • Lars Boe
    • 6-4 6-1
    • Kurt Jensen
    • Jonatan Ussing
    • Herresingle A
    • 6-4 7-5
    • Solveig
    • Maria
    • Damesingle B
    • 6-1 6-1
    • Eva
    • Tine
    • Damesingle C
    • 4-6, 6-2, 6-2
    • Jonas Vestermann
    • Arne Jensen
    • Herresingle +35
    • 2-6 6-3 6-4
    • Mads Damshaard
    • Henrik Høj
    • Herresingle B
    • 7-5 6-2
    • Jakob Holmgaard
    • Brian Nielsen
    • Herresingle A
    • 63 61
    • Jeff Sørensen
    • Dennis lyng
    • Herresingle A
    • 6-0 6-1
    • Lisbeth Lyme
    • Tine S Olsen
    • Damesingle +35
    • 6-0 6-2
    • Dorte Rye Jensen
    • Marie Schwartz
    • Damesingle +35
    • 6-4, 6-0
    • Phuong.V.V
    • Nicolaj Lykke Jakobsen
    • Herresingle +35
    • 7-5; 6-2
    • Morten Lyebalk
    • Henrik Høj
    • Herresingle +35
    • 6-0, 6-0
    • Lisbeth Munch Gregersen
    • Karina Nielsen
    • Damesingle C
    • 6-4 6-4
    • Charlotte Aaby Smith
    • Dorte Rye
    • Damesingle B
    • 6-2, 6-0
    • Annette Lykkemark
    • Eva Sørensen
    • Damesingle B
    • 6-1 6-2
    • Olivia Andersen
    • Isabelle Margaret Larsen
    • U12 piger
    • WO
    • Kim Abildgaard
    • Lars Boe
    • Herresingle B
    • 6-3 6-1


Indtastninger Tilmelding til Klubmesterskab udendørs 2015

    • Gary Banta
    • 3325
    • Herresingle +50
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • 5195
    • Herredouble B
    • Micaela Meier Vestermann
    • 5382
    • Damedouble A
    • Jeff Sørensen
    • 1061
    • Herresingle A
    • Herredouble A
    • Mixdouble A
    • Michael Bildsøe Møller
    • 319
    • Herredouble C
    • Rikke Stokholm
    • 9996
    • Damesingle A
    • Tom Lehn-Christiansen
    • 748
    • Herredouble C
    • Flemming Sørensen
    • 5929
    • Mixdouble B
    • Marianne Dyrbye
    • 6459
    • Damesingle begynder
    • Kim Abildgaard
    • 4822
    • Herresingle B
    • Mixdouble A
    • Dorte Rye Jensen
    • 624
    • Damesingle B
    • Ditte Skaarup Jørgensen
    • 9988
    • Damesingle A
    • Damedouble A
    • Kurt Jensen
    • 10
    • Herresingle A
    • Herresingle +50
    • Herredouble A
    • Heinrich Søndengaard Nielsen
    • 5378
    • Herresingle +50
    • Tine S. Olsen
    • 6439
    • Damesingle C
    • Damesingle +35
    • Olivia Andersen
    • 167
    • U12 damesingle
    • Sophie Andersen
    • 5338
    • U16 Damesingle
    • Micaela Meier Vestermann
    • 5382
    • Mixdouble A
    • Jonas Vestermann
    • 5383
    • Herresingle B
    • Lisbeth Munch Gregersen
    • 6438
    • Damesingle begynder
    • Pernille Grønmark
    • 5280
    • Damesingle A
    • Damedouble A
    • Torben Lund
    • 4228
    • Herresingle +50
    • Tina Dilling
    • 162
    • Damedouble +35
    • Damesingle +35
    • Phuong V Vo
    • 5388
    • Herresingle +35
    • Herresingle +50
    • Tom Lehn-Christiansen
    • 748
    • Herresingle C
    • Mikkel Stigaard
    • 5683
    • Herredouble B
    • Kim Sverbæk
    • 5488
    • Herresingle A
    • Herresingle +35
    • Herredouble A
    • mille elsborg
    • 5818
    • Mixdouble A
    • Brian Nielsen
    • 606
    • Herresingle A
    • Herresingle +35
    • Mixdouble B
    • bo
    • 531
    • Herresingle +35
    • Herresingle B
    • Herredouble B
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • 5195
    • Herresingle +35
    • Herresingle +50
    • Herresingle A
    • Vilhelm Wedell-Wedellsborg
    • 5195
    • Herresingle +35
    • Herresingle +50
    • Herresingle A
    • José Maria Barnils
    • 3465
    • Herresingle +50
    • Herresingle B
    • Stella Hjort
    • 665
    • U16 Damesingle
    • U14 damesingle
    • Annette Lykkemark
    • 927
    • Damesingle B
    • Mixdouble B
    • Annette Lykkemark
    • 927
    • Gitte Østerby Henningsen
    • 954
    • Damesingle C
    • Andreas qvade
    • 5617
    • Herredouble B
    • Karina Nielsen
    • 6463
    • Damesingle begynder
    • Marie Schwartz
    • 769
    • Mixdouble B
    • Morten Bech
    • 291
    • Herresingle +35
    • Herredouble B
    • Mixdouble B
    • Villads Ødegaard Nielsen
    • 9982
    • U12 Herresingle
    • Lars Kristoffersen
    • 6445
    • Herredouble C
    • Mathias Præstholm
    • 1020
    • U10 Herresingle
    • søren k. rasmussen
    • 891
    • Herresingle C
    • Herredouble C
    • Mixdouble B
    • Jan Bødker
    • 599
    • Herredouble B
    • Tomas Hedeboe Møller
    • 544
    • Herresingle B
    • Herresingle +35
    • Herredouble B
    • Kristina Wittus Sørensen
    • 292
    • Damesingle +35
    • Mixdouble B
    • Kim Blicher
    • 5503
    • Herresingle +35
    • Herresingle +50
    • Mixdouble B
    • Nikolaj Lykke Jacobsen
    • 590
    • Herresingle +35
    • Nikolaj Lykke Jacobsen
    • 590
    • Herresingle B
    • Herresingle +35
    • Eva Sørensen
    • 91
    • Damesingle B
    • Damesingle C
    • Peter Karlsen
    • 4562
    • Herresingle +35
    • wieslaw starzycki
    • 1052
    • Herresingle +50
    • wieslaw starzycki
    • 1052
    • Herresingle +35
    • Herresingle +50
    • mille elsborg
    • 5818
    • Damesingle A
    • Lars Boe
    • 3531
    • Herresingle B
    • Herresingle +35
    • Mads Damsgaard
    • 323
    • Mixdouble C (begynder)
    • Mads Damsgaard
    • 323
    • Herresingle +35
    • Henrik Høj
    • 968
    • Herresingle +35
    • Jonatan Ussing
    • 6363
    • Herresingle A
    • Herresingle B
    • Herresingle A
    • Jonatan Ussing
    • 6363
    • Sofie Bech Hansen
    • 584
    • U10 Damesingle
    • Solveig Kaas
    • 3996
    • Damesingle B
    • Camil Hesse
    • 6437
    • Herresingle +35
    • Henrik Høj
    • 968
    • Herredouble B
    • Camil Hesse
    • 6437
    • Herredouble C
    • Herresingle +35
    • Andreas Qvade
    • 5617
    • Herresingle +35
    • Mads Damsgaard
    • 323
    • Herresingle B
    • Herresingle +35
    • Mixdouble C (begynder)
    • Dorte Rye Jensen
    • 624
    • Damesingle +50
    • Lisbeth Lyme
    • 541
    • Damedouble B
    • Lisbeth Lyme
    • 541
    • Damesingle +35
    • Lisbeth Lyme
    • 541
    • Mixdouble B
    • Iben Lyme
    • 669
    • U10 Damesingle
    • Hans Lyme
    • 671
    • U14 Herresingle
    • Joachim Abitz
    • 5918
    • Herredouble C
    • mette prip bonné
    • 664
    • Damedouble B
    • Peter Larsen
    • 6446
    • Herresingle C
    • Peter Larsen
    • 6446
    • Herredouble C
    • Lars Kristoffersen
    • 6445
    • Herresingle begynder
    • Herresingle C
    • Gitte Martinussen
    • 556
    • Damedouble B
    • Jonas vestermann
    • 5383
    • Herresingle +35
    • Herredouble B
    • Camil Hesse
    • 6437
    • Herresingle C
    • Herredouble C
    • Herresingle +35
    • Joachim Abitz
    • 5918
    • Herredouble C
    • Joachim Abitz
    • 5918
    • U14 Herresingle
    • Herredouble C
    • Morten Lyebalk
    • 4678
    • Herresingle +35
    • Morten Lyebalk
    • 4678
    • Herresingle B
    • Herresingle +35
    • Veslemøy Hellem
    • 529
    • Damesingle +35
    • Damesingle B
    • simon christiansen
    • 5568
    • Herresingle B
    • Henrik Høj
    • 968
    • Herresingle B
    • Herresingle +35
    • Eva Dyreborg
    • 9997
    • Damedouble +35
    • Charlotte Aaby Smith
    • 5364
    • Damesingle B
    • Simon Berthelsen
    • 5537
    • Herresingle B
    • Herredouble A
    • Valdemar Lucas-Hinrichsen
    • 948
    • Herresingle A
    • Mixdouble A
    • Katarina Godtbert Elkjær
    • 1056
    • Damesingle A
    • Gustav Sigdal
    • 987
    • U10 Herresingle
    • Isabelle Margaret Larsen
    • 856
    • U12 damesingle
    • Peter Larsen
    • 6446
    • Herresingle begynder
    • Herresingle +35
    • Herresingle C
    • Nikolas Groth Arentoft
    • 1033
    • U10 Herresingle
    • Janni Tüchsen
    • 5364
    • Damedouble A
    • Janni Tüchsen
    • 5384
    • Damedouble A
    • Robert Sølyst Lildholdt
    • 997
    • U10 Herresingle
    • Sanne Scheibel
    • 178
    • Damesingle B
    • Mette Prip Bonné
    • 664
    • Damesingle +35
    • Arne Jensen
    • 5400
    • Herresingle +35
    • Herresingle B
    • Maksym Zhovtyi
    • 6343
    • Herresingle C
    • Maksym Zhovtyi
    • 6343
    • Herresingle begynder
    • Herresingle C
    • Marie Schwartz
    • 769
    • Damesingle +35
    • Marie Schwartz
    • 769
    • Damesingle B
    • Damesingle +35
    • Anne Marie Rieffestahl
    • 6333
    • Damesingle begynder
    • Mixdouble C (begynder)
    • Thor Lykke Sørensen
    • 68
    • Herresingle A
    • U18 Herresingle
    • Herredouble A
    • Ditte pallesen
    • 5667
    • Damesingle B
    • Mixdouble A
    • Dennis Lyng
    • 692
    • Herresingle A
    • Herresingle +35
    • Herredouble A
    • Christian Buck Rasmussen
    • 1008
    • U12 Herresingle
    • Jakob Holmgaard
    • 305
    • Herresingle +35
    • Jakob Holmgaard
    • 305
    • Herresingle A
    • Herresingle +35
    • Sophia Horne Bang
    • 888
    • U12 damesingle
    • Mikkel Stigaard
    • 5683
    • Herresingle B
    • Peder Andersen
    • 4830
    • Herresingle B
    • Peder Andersen
    • 4830
    • Herresingle +35