En af de tilbagevendende turneringer i Roskilde Tennis Klub er DIMO-turneringen. DIMO står for divisions-motionistturnering og går ud på, at alle deltagere bliver inddelt i puljer (divisioner) efter foregående års resultat samt – for nye deltageres vedkommende – efter formodet spillestyrke.

 

Information og regler for DIMO-turneringen.

Alle motionistspillere – fra “eksperter” til let øvede og nybegyndere – kan altså komme til at møde spillere på ens eget niveau.

Man sørger selv indbyrdes for at aftale tid og sted for kampenes afvikling, medbringer bolde og rapporterer også efterfølgende selv resultatet her via hjemmesiden. Se under punktet: Indtastning af DIMO-resultater.

OBS! Når du tilmelder dig DIMO-turneringen, giver du samtidig lov til at andre kan se dit telefonnummer og din mailadresse.

DIMO-turneringen arrangeres både indendørs og udendørs. Indendørs betaler deltagerne selv for lyset i hallen.

Pris: Både udendørs og indendørs er gebyret for deltagelse 50 kroner pr. deltager pr. række.

Reglerne er:

Banereservering
Spillerne aftaler og reserverer baner efter gældende tegningsregler. 1½-times banerne på udendørsanlægget i Darup eller 1-times banerne på Dronning Sofies Vej kan anvendes valgfrit. Indendørs er spilletiden altid en time. Som hovedregel bør det igangværende parti, som er påbegyndt inden tiden er udløbet, spilles færdig med mindre andet aftales.

Spilleplan
Spillerne aftaler indbyrdes “tid og sted” for afvikling af kampene, således at “alle har spillet” indenfor den pågældende division i løbet af sommeren/vinteren.

Spilleregler
Der spilles så mange partier som muligt uden inddeling i sæt.

Resultatføring
Der er mulighed for følgende point:

  • 1 point for en spillet kamp
  • 2 point for at tabe med to partier eller mindre
  • 3 for uafgjort
  • 4 for en sejr

Hvis der opstår skader, der forhindrer deltageren i at spille resterende kampe, informeres dette til DIMO koordinatoren. Point til både vinder og taber fra allerede spillede kampe med den nu skadede spiller, udgår af den endelige pointoptælling.

Ved lige point mellem spillere ved sæsonafslutning er indbyrdes kamp afgørende for placering; dernæst forskel mellem vundne og tabte partier af de spillede kampe; dernæst lodtrækning.

Alle tvivlsspørgsmål vedrørende turneringen afgøres af DIMO-koordinatoren.

Pris:

Både indendørs og udendørs er prisen 50 kr. pr. deltager pr. række.

Tilmelding:
Du tilmelder dig via hjemmesiden.

Tilmeldingsfristen annonceres på hjemmesiden – men er som regel omkring 15. maj (for sommer DIMO) og 15. oktober (vinter DIMO).

Rapportering af resultater
Resultatet indberettes umiddelbart efter kampen – som hovedregel af vinderen med mindre andet aftales. Brug formularen der ses under fanebladet “Indberetning af resultater”.

Pointstillingen ajourføres jævnligt af DIMO koordinatoren – normalt med 2-3 ugers mellemrum. Stillingen kan ses under fanebladene “Puljer single” henholdsvis “Puljer double”.

Afviklingsfrister:

  • Om sommeren: Der er afviklingsfrist 1. oktober.
  • Om vinteren: Der er afviklingsfrist 1. maj

Præmier:
Der er vinpræmier til nr. 1 og 2, hvis halvdelen af puljens kampe er blevet spillet. Dog tildeles vinderen en flaske vin, hvis denne har spillet mere end halvdelen af sine kampe.

Dimo-koordinator
Steen Øgaard Dahl, primært henvendelse på mail:
Mail: dimo@roskildetennisklub.dk.
Tlf. 21 44 69 39.

Dimo - indberet resultat

  • DD slash MM slash YYYY

 

Her kan du se de indberettede resultater:

Kan du ikke se dit eget resultat, umiddelbart efter du har indberettet det, så gå ind på siden igen:

Dato Navn vinder Navn modstander Række Resultat Point vinder Point taber
04/07/2022 Thøger&Lisbeth Niccolo&Liselotte MD 10-5 4 1
04/07/2022 Pia W Eriksen Liselotte Boas DS 10-0 4 1
04/07/2022 Tina/Rune Denise/Morten MD 14-1 4 1
03/07/2022 Pernille Grønfeldt Betina Pedersen DS 11-1 4 1
30/06/2022 Susanne Wedum og Gunvor Jensen Denise og Kristina DD 13 - 1 4 1
24/06/2022 Henrik/Grethe Niccolo/Liselotte MD 9/6 4 1
29/06/2022 Pernille grønfeldt Mette rytsel DS 10-0 4 1
26/06/2022 Henrik/Grethe Morten/Denise MD 13/3 4 1
24/06/2022 Henrik/Grethe Niccolo/Liselotte MD 9/6 4 1
25/06/2022 Gitte Østerby Henningsen Liselotte Boas DS 9-4 4 1
21/06/2022 Pernille Eva Annette og Karen DD 9-4 4 1
18/06/2022 Marianne og Lis Mette og Katrine DD 7-5 4 2
12/06/2022 Gunvor Jensen/ Susanne Wedum Tine Schmidt Olsen/Charlotte Mikkelsen DD 8/8 3 3
12/06/2022 Lisbeth/Dorte Ellen/Gitte DD 9-3 4 1
12/06/2022 Gunvor Jensen/ Susanne Wedum Tine Schmidt Olsen/Charlotte Mikkelsen DD 8/8 3 3
12/06/2022 Gunvor Jensen/ Susanne Wedum Tine Schmidt Olsen/Charlotte Mikkelsen DD 8/8 3 3
11/06/2022 Ellen Grønvald Liselotte Boas DS 13-2 4 1
09/06/2022 Liselotte Buhl Tina Ørslev Løschenkohl DS 10-2 4 1
08/06/2022 Anette Spottag Eisensee Liselotte Vitacius Buhl DS 7-5 4 1
06/06/2022 Niccolo Liselotte Rune Liselotte MD 6-6 3 3
01/06/2022 Test person ny sæson sommer 2022 Test person 2 HS 5-4 4 2
01/05/2022 Pernille/Eva Mia/Margit DD 7-5 4 3
01/05/2022 Pernille/Eva Mia/Margit DD 7-5 4 3
01/05/2022 Pernille og Eva Margit og mia DD 7-5 4 1
01/05/2022 Tina/Søren Charlotte/Henrik MD 14/2 4 1
01/05/2022 Tina/Søren Charlotte/Henrik MD 1/5 4 1
01/05/2022 Tina/Søren Charlotte/Henrik MD 1/5 4 1
30/04/2022 Berit Kjær Petersen Kristina christensen DS 7-5 4 1
30/04/2022 Berit Kjær Petersen Kristina christensen DS 7-5 4 1
29/04/2022 Mia & Margit Lis & Marianne DD 9-4 4 1
29/04/2022 Mette Pinholt Mette Jensen DS 7-4 4 1
28/04/2022 Liselotte Boas Fleur Pearson DS 9-5 4 1
28/04/2022 Liselotte Boas Fleur Pearson DS 9-5 4 1
28/04/2022 Liselotte Boas Fleur Pearson DS 9-5 4 1
27/04/2022 Jan Frederiksen Kim Werup HS 9-3 4 1
26/04/2022 Mette jensen/Katrine rafn Pernille Lykke /Marie DD 11-2 4 1
25/04/2022 Niccolo Liselotte Brian Julie HS 8-5 4 1
22/04/2022 Jan Frederiksen Hans-Henrik Bülow HS 7-6 4 2
20/04/2022 Fleur Pearson Liselotte Buhl DS 8-6 4 2
19/04/2022 Mia & Margit Ellen & Gitte DD 9-3 4 1
19/04/2022 Mia & Margit Ellen & Gitte DD 9-3 4 1
18/04/2022 Marie og Helle Signe og Pia DD 10-4 4 1
18/04/2022 Marie og Helle Karen og Anette DD 8-6 4 2
18/04/2022 Bettina Pedersen Fleur pearson DS 6-5 4 2
17/04/2022 Thomas Winthereik Kim Werup HS 12-2 4 1
16/04/2022 Tine/Henriette Liselotte/Berit DD 12-4 4 1
08/04/2022 Tina L /Rune M Bitten/Henrik G MD 6-6 3 3
13/04/2022 Anni Mette Pinholt DS 7-4 4 1
12/04/2022 Anne/Helle Tine/Henriette DD 9/4 4 1
09/04/2022 Peter Larsen Henrik Andersen HS 10-3 4 1
09/04/2022 Thomas Winthereik Jan Frederiksen HS 14-1 4 1
09/04/2022 Henrik Andersen Steen Dahl HS 7-5 4 1
06/04/2022 Helle / Anne Mette / Kathrine DD 6-4 4 2
03/04/2022 Pernille Eva Liselotte og Tine DD 13-0 4 1
02/04/2022 Peter/Karen Dorte/Jesper MD 8-5 4 1
03/04/2022 Berit Kjær Petersen Fleur Persson DS 8-4 4 1
03/04/2022 Per Kronborg / Gitte Martinussen Pia Winther / Thomas Winthereik MD 7 - 5 4 2
03/04/2022 Tina og Søren Gitte Martinussen og Per MD 7-4 4 1
03/04/2022 Fleur Pearson Kristina Lykke Christensen DS 7-5 4 2
02/04/2022 Peter/Karen Dorte/Jesper MD 8-5 4 1
02/04/2022 Kristina Lykke Christensen Liselotte Buhl DS 7-5 4 2
29/03/2022 Gitte/Peter Liselotte/Niccolo MD 12-3 4 1
28/03/2022 Fleur Pearson Kristina Lykke Christensen DS 7-5 4 1
27/03/2022 Liselotte Buhl Berit Kjær Petersen DS 7-5 4 2
27/03/2022 Dorte Rye Jensen Mette Jensen DS 7-6 4 2
26/03/2022 Ellen Grønvald Anni Nielsen DS 8-3 4 1
26/03/2022 Tina Linders og Rune Martinussen Lise Lotte Boas og Niccolo MD 6-5 4 2
26/03/2022 Peter Larsen Steen Øgaard Dahl HS 8-4 4 1
25/03/2022 Gitte/Peter Brian/Julie MD 12-4 4 1
22/03/2022 Pernille og Marie Bitten og Lene DD 9-3 4 1
21/03/2022 Anni Dorthe Rye DS 8-2 4 1
19/03/2022 Anni Mette Jensen DS 11-4 4 1
20/03/2022 Lis og Marianne Ellen og Gitte DD 9-3 4 1
12/03/2022 Grethe / Henrik Ellen / Tage MD 12/4 4 1
19/03/2022 Anni Mette Jensen DS 11-4 4 1
19/03/2022 Peter Larsen Finn Køngerskov HS 9-2 4 1
17/03/2022 Finn Jan HS 12-1 4 1
12/03/2022 Grethe / Henrik Tage / Ellen MD 14 / 4 4 1
08/03/2022 Pernille og Marie Berit og Liselotte DD 6-4 4 2
08/03/2022 Gitte/Peter Bitten/Henrik MD 12-2 4 1
06/03/2022 Eva og Pernille Gitte og Ellen DD 10-2 4 1
06/03/2022 Bettina Pedersen Berit Kjær Petersen DS 8-6 4 2
01/03/2022 Pernille Petersen og Marie Præstholm Anne De Maeyer Sørensen og Helle Kragh DD 9-2 4 1
28/02/2022 Kristian Karup Pedersen Van Phuong Vo HS 8-4 4 1
27/02/2022 Thøger&Lisbeth Henrik&Grethe MD 8-6 4 2
24/02/2022 Finn Køngerskov Steen Ø Dahl HS 7 - 4 4 1
23/02/2022 Anne/Helle Lene/Bitten DD 8/3 4 1
21/02/2022 Dorte Rye Jensen Mette Pinholt DS 6-5 4 2
19/02/2022 Simon Christiansen Peter hollænder HS 6/5 4 1
19/02/2022 Hans:-Henrik Thomas HS 7-7 3 3
19/02/2022 Søren og Tina Pia og Thomas MD 5-5 3 3
17/02/2022 Signe/Pia Dorte/Lisbeth DD 7-5 4 2
14/02/2022 Ellen Grønvald Mette Jensen DS 10-3 4 1
13/02/2022 Mia & Margit Tine & Liselotte DD 12-2 4 1
11/02/2022 Gitte/Peter Tina/Rune MD 10-6 4 1
08/02/2022 Helle/Anne Liselotte/Berit DD 9/5 4 1
06/02/2022 Ellen M Grønvald og Gitte Ø Henningsen Liselotte Vitacius Buhl og Tine Bøegh-Petersen DD 10-5 4 1
05/02/2022 Tommy og Liselotte Henrik og Bitten MD 11-4 4 1
03/02/2022 Peter Larsen og Gitte Østerby Henningsen Tommy Jagtman og Liselotte Buhl MD 9-5 4 1
02/02/2022 Jacob Ramskov Peter Hollænder HS 9-5 4 1
02/02/2022 Kristian Karup Pedersen Peter Hollænder HS 7-6 4 2
01/02/2022 Gitte/Peter Liselotte/Tommy MD 9-5 4 1
29/01/2022 Mette/Katrine Bitten/Lene DD 9-4 4 1
26/01/2022 Mia Boholdt-Petersen Ellen Grønvald DS 8-4 4 1
23/01/2022 Ellen Grønvald Mette Pinholt DS 8-3 4 1
23/01/2022 Pia og Thomas Charlotte og Henrik MD 8-3 4 1
21/01/2022 Niccolo og Liselotte Boas Henrik og Bitten MD 11-4 4 1
22/01/2022 Henriette/ Jacob Ellen/Tage MD 13-1 4 1
22/01/2022 Kristina Lykke Christensen Bettina Pedersen DS 6-6 3 3
21/01/2022 Jacob Ramskov Simon Christiansen HS 9-3 4 1
21/01/2022 Niccolo og Liselotte Boas Henrik og Bitten MD 11-4 4 1
18/01/2022 Marie og Helle Lisbeth og Dorte DD 10-3 4 1
19/01/2022 Annette/Karen Pia/Signe DD 8-6 4 2
19/01/2022 Liselotte Buhl Liselotte Boas DS 8-7 4 2
18/01/2022 Marie og Helle Lisbeth og Dorte DD 10-3 4 1
18/01/2022 Marie og Helle Lisbeth og Dorte DD 10-3 4 1
16/01/2022 Peter/Karen Gunvor/Steen MD 12-3 4 1
16/01/2022 Jesper og Dorte Steen og Gunvor MD 7-6 4 2
16/01/2022 Lene og Bitten Berit og Liselotte boas DD 11-5 4 1
16/01/2022 Ellen og Tage Lisbeth og Thøger MD 10-5 4 1
15/01/2022 Annette/Karen Tine/Charlotte DD 8-4 4 1
14/01/2022 Simon Christiansen Kristian Karup Pedersen HS 5/5 3 3
12/01/2022 Bettina Pedersen Liselotte Buhl DS 10-4 4 1
09/01/2022 Eva/Kasper Dorte/Jesper MD 11-3 4 1
09/01/2022 Eva/Kasper Dorte/Jesper MD 11-3 4 1
03/01/2022 Liselotte Boas Kristina Christensen DS 10-8 4 2
02/01/2022 Liselotte Boas Berit Kjær Petersen DS 10-6 4 1
30/12/2021 Eva/Kasper Gunvor/Steen MD 10-4 4 1
30/12/2021 Henriette/Jacob Grethe/Henrik MD 10-2 4 1
28/12/2021 Marie og Helle Charlotte og Tine DD 13-2 4 1
28/12/2021 Niccolo og Liselotte Boas Tommy og Liselotte Buhl MD 8-7 4 2
27/12/2021 Henriette/ Jacob Tine/Thomas MD 8-7 4 2
19/12/2021 Tine/ Charlotte Lisbeth/ Dorthe DD 11-3 4 1
12/12/2021 Henriette/Jacob Lisbeth/Thøger MD 9-6 4 1
12/12/2021 Annette og Karen Lisbeth og Dorthe DD 11-3 4 1
08/12/2021 Thomas Winthereik Finn Ølvang HS 11-3 4 1
06/12/2021 Brian og Julie Rune og Tina L MD 8/5 4 1
05/12/2021 Eva/Kasper Karen/Peter MD 10-6 4 1
21/11/2021 Mette/Katrine Berit/Liselotte DD 9-7 4 2
20/11/2021 Ellen Grønvald Dorte Rye Jensen DS 7-5 4 2
14/11/2021 Liselotte Boas Bettina Pedersen DS 9-5 4 1
11/11/2021 Kristian Karup Pedersen Jacob Ramskov HS 8-2 4 1
27/09/2021 Tine Bøegh og Liselotte Buhl Liselotte Boas og Berit Kjær DD 10-3 4 1
30/09/2021 Hans Henrik Bjarne Juhl HansenBülow HS 10-5 4 1
28/09/2021 Mette/katrine Tina/juanitta DD 7-4 4 1
27/09/2021 Grethe/Henrik Berit/Rune MD 10/5 4 1
27/09/2021 Simon Christiansen Henrik Andersen HS 6/5 4 1
27/09/2021 Tine Bøegh og Liselotte Buhl Liselotte Boas og Berit Kjær DD 10-3 4 1
25/09/2021 Peter/Karen Charlotte/Henrik MD 10-4 4 1
24/09/2021 Pernille/Eva Karen/Anette DD 8-6 4 2
24/09/2021 Pernille/Eva Helle/Marie DD 11-2 4 1
23/09/2021 Mette Jensen Tove Elkjær DS 12-1 4 1
20/09/2021 Bettina P. Tove Elkjær DS 9-4 4 1
19/09/2021 Kim Hübertz Werup Finn Køngerskov HS 8-6 4 1
19/09/2021 Bettina P. Pernille R. DS 11-1 4 1
19/09/2021 Pia og Thomas Eva og Kasper MD 8-4 4 1
19/09/2021 Jesper/Dorte Ellen/Tage MD 7-5 4 2
14/09/2021 Mette Pinholt Berit Kjær Petersen DS 9-6 4 1
15/09/2021 Kasper/Eva Kim/Pernille MD 12-3 4 1
12/09/2021 Tine/ Charlotte Mette / Katrine DD 7-1 4 1
12/09/2021 Søren B / Henrik O Søren R / Søren M HD 12/4 4 1
11/09/2021 Mette/Katrine Pernille/ Mis DD 14-4 4 1
09/09/2021 Helle Michaelsen Charlotte Mikkelsen DS 9-1 4 1
09/09/2021 Thøger/Lisbeth Henrik G/Bitten MD 12-2 4 1
08/09/2021 Lene Sørensen/Bitten Petersen Henriette Nielsen/Tine Skovgaard DD 9-2 4 1
05/09/2021 Anni Nielsen Dorte Rye DS 6-4 4 2
06/09/2021 Henriette/Merete Henriette/Tine DD 7-3 4 1
06/09/2021 Mette Jensen Bettina Pedersen DS 9-5 4 1
05/09/2021 Merete Johansen Berit Kjær Petersen DS 7-4 4 1
03/09/2021 Jesper/Dorte Rune/Berit MD 10-3 4 1
03/09/2021 Peter/Karen Bitten/Henrik G. MD 12-2 4 1
01/09/2021 Thomas Justesen Jacob HS 7-3 4 1
01/09/2021 Mia Pierri Naumann Berit Kjær DS 7-6 4 2
31/08/2021 Helle Michaelsen Anni Nielsen DS 6-6 3 3
31/08/2021 Helle Michaelsen Dorte Rye DS 9-2 4 1
29/08/2021 Pernille/Eva Pia/Signe DD 13-1 4 1
29/08/2021 Henrik kolind Thomas w. HS 18-0 4 1
29/08/2021 Tine/ Charlotte Gunvor / Susanne DD 11-3 4 1
29/08/2021 Henrik Andersen Finn Køngerskov HS 9-2 4 1
29/08/2021 Henrik/ Charlotte Lisbeth/ Thøger MD 7-5 4 2
29/08/2021 Pernille/Eva Pia/Signe DD 13-1 4 1
26/08/2021 Lene Sørensen/Bitten Petersen Liselotte Boas/Berit Petersen DD 12-2 4 1
25/08/2021 Mia Naumann Mette Pinholt DS 6-6 3 3
25/08/2021 Mette Jensen Liselotte Buhl DS 12-2 4 1
23/08/2021 Henriette/Merete Liselotte Boas/Berit DD 10/4 4 1
19/08/2021 Henriette/Merete Lene/Bitten DD 7/5 4 2
18/08/2021 Berit Kjær Petersen Lisbeth Vest Rasmussen DS 8-4 4 1
23/08/2021 Tine Bøegh & Thomas Brix Charlotte & Henrik MD 7-5 4 2
23/08/2021 Merete Johansen Juanitta Julsgart DS 7-6 4 2
22/08/2021 Thøger/Lisbeth Niccolo/LiseLotte MD 9-4 4 1
22/08/2021 Mette Jensen Pernille Rechenbach DS 6-4 4 2
21/08/2021 Pernille/Eva Dorte/Lisbeth DD 12-1 4 1
21/08/2021 Kasper/Eva Thomas/Line MD 10-3 4 1
21/08/2021 Ellen og Tage Grethe og Henrik MD 8-8 3 3
21/08/2021 Kasper/Eva Thomas/Line MD 10-3 4 1
19/08/2021 Thomas Justesen Bjarne HS 13-1 4 1
19/08/2021 Mette Jensen Liselotte Boas DD 15-5 4 1
15/08/2021 Signe/Pia Annette/Karen DD 9-4 4 1
15/08/2021 Pia Winther Eriksen Ellen Grønvold DS 7-2 4 1
15/08/2021 Ellen Grønvald Charlotte Mikkelsen DS 10-3 4 1
14/08/2021 Tine Bøegh & Thomas Brix Liselotte Boas & Niccolo MD 11-2 4 1
14/08/2021 Thomas og Line Pernille og Kim MD 8-7 4 1
13/08/2021 Simon Christiansen Finn Køngerskov HS 9/3 4 1
12/08/2021 Jesper/Dorte Steen/Gunvor MD 7-5 4 2
11/08/2021 Tine Bøegh & Liselotte Buhl Lene & Bitte DD 8-7 4 2
11/08/2021 Mette/Katrine Gunvor/susanne DD 7-5 4 2
10/08/2021 Steen & Gunvor Berit & Rune MD 13-3 4 1
10/08/2021 Signe/Pia Lisbeth/Dorte DD 11-4 4 1
10/08/2021 Lis og Marianne Pia og Signe DD 12-4 4 1
09/08/2021 Steen & Gunvor Tage & Ellen MD 9-6 4 1
08/08/2021 Peter/Karen Lisbeth/Thøger MD 13-4 4 1
08/08/2021 Tine Bøegh og LiseLotte Buhl Tins Skovgaard og Henriette Bremer DD 7-4 4 1
08/08/2021 Steen & Gunvor Henrik & Grethe MD 7-6 4 2
07/08/2021 Grethe / Henrik O Jesper / Dorthe MD 8/8 3 3
06/08/2021 Kim Blicher Thomas Winthereik HS 8-6 4 1
05/08/2021 Thøger/Lisbeth Thomas/Tine MD 8-7 4 2
05/08/2021 Mette Pinholt Juanitta DS 6-5 4 2
03/08/2021 Peter Madsen Thomas Winthereik HS 10/3 4 1
03/08/2021 Jacob Ramskov Steen Øgaard Dahl HS 10-1 4 1
01/08/2021 Marianne/ Lis Dorte/ Lisbeth DD 13-2 4 1
01/08/2021 Mette Pinholt Merete Johansen DS 5-4 4 2
01/08/2021 Mette Pinholt Merete Johansen DS 5-4 4 2
01/08/2021 Marianne/ Lis Dorte/ Lisbeth DD 13-2 4 1
01/08/2021 Anette/Karen Lisbeth/Dorte DD 11-5 4 1
31/07/2021 Ellen Grønvald Anni Nielsen DS 9-2 4 1
27/07/2021 Tine Bøegh / Liselotte Buhl Henriette / Merete DD 9-5 4 1
27/07/2021 Tine Bøegh / Liselotte Buhl Henriette / Merete DD 9-5 4 1
28/07/2021 Phuong Thomas Winthereik HS 11-3 4 1
27/07/2021 Tine Bøegh / Liselotte Buhl Henriette / Merete DD 9-5 4 1
23/07/2021 Jacob Ramskov Hans-Henrik Bülow HS 8-1 4 1
20/07/2021 Liselotte Buhl Pernille Rechenbach DS 11-5 4 1
22/07/2021 Liselotte Buhl Betina Petersen DS 7-7 3 3
04/07/2021 Pia/Signe Marie/Helle DD 6-6 3 3
04/07/2021 Pia/Signe Marie/Helle DD 6-6 3 3
20/07/2021 Liselotte Buhl Pernille Rechenbach DS 11-5 4 1
17/07/2021 Tine skovgaard og Henriette Bremer Nielsen Berit K. Petersen og Liselotte Boas DD 8-7 4 2
17/07/2021 Tine skovgaard og Henriette Bremer Nielsen Berit K. Petersen og Liselotte Boas DD 8-7 4 2
17/07/2021 Tine skovgaard og Henriette Bremer Nielsen Berit K. Petersen og Liselotte Boas DD 8-7 4 2
17/07/2021 Tine skovgaard og Henriette Bremer Nielsen Berit K. Petersen og Liselotte Boas DD 8-7 4 2
16/07/2021 Liselotte Boas Pernille DS 11-4 4 1
09/07/2021 Helle Michaelsen Ellen Grønvald DS 10-5 4 1
12/07/2021 Juanitta Mia DS 8-4 4 1
12/07/2021 Liselotte Buhl Liselotte Boad HD 12-4 4 1
12/07/2021 Juanitta Mia DS 8-4 4 1
06/06/2021 Marie Hostrup og Helle Michaelsen Lisbeth Lyme og Dorthe Rye DD 11-1 4 1
30/06/2021 Marie og Hellr Lis og Marianne DD 10-8 4 1
30/06/2021 Marie og Hellr Lis og Marianne DD 10-8 4 1
30/06/2021 Marie og Hellr Lis og Marianne DD 10-8 4 1
30/06/2021 Marie og Hellr Lis og Marianne DD 10-8 4 1
29/06/2021 Liselotte Boas Tove DS 11-5 4 1
28/06/2021 Kristian Karup Pedersen Peter Madsen HS 8-4 4 1
25/06/2021 Gunvor Jensen, Susanne Wedum Tina Linders, Juanitta Julsgart DD 10/6 4 1
25/06/2021 Gunvor Jensen, Susanne Wedum Tina Linders, Juanitta Julsgart DD 10/6 4 1
25/06/2021 Gunvor Jensen, Susanne Wedum Tina Linders, Juanitta Julsgart DD 10/6 4 1
21/06/2021 Henrik og Charlotte Bitten og Henrik MD 10-6 4 1
21/06/2021 Steen Ø. Dahl Bjarne JH HS 9-5 4 1
19/06/2021 Simon Christiansen jose barnils HS 6/3 4 1
18/06/2021 Per/Gitte Pia/Thomas MD 9 - 2 4 1
18/06/2021 Peter Karen Liselotte Niccolo MD 14 - 1 4 1
14/06/2021 Marianne og Lis Karen og Anette DD 10-2 4 1
01/06/2021 Kim Blicher Henrik Kolind HS 9-6 4 1
16/06/2021 Ellen og Tage Berit og Rune MD 11-4 4 1
16/06/2021 Niccolo og Liselotte Henrik og Bitten MD 9-7 4 2
16/06/2021 Kim Blicher Phuong Vo HS 9-5 4 1
13/06/2021 Gunvor jensen og susanne Wedum Pernille Rechenbach og MiaNaumann DD 12 - 2 4 1
16/06/2021 Henrik og Charlotte Liselotte og Niccolo MD 14-3 4 1
15/06/2021 Tine - Charlotte Tina - Juanitta DD 9-3 4 1
14/06/2021 Marianne og Lis Karen og Anette DD 10-2 4 1
11/06/2021 Henrik Kolind Phuong.van Vo HS 9/7 4 2
12/06/2021 Ellen Grønvald Dorte Rye Jensen DS 10-3 4 1
11/06/2021 Henrik Kolind Phoung HS 9-7 4 2
10/06/2021 Simon Christiansen Kim Werup HS 10/4 4 1
08/06/2021 Bettina Pedersen Liselotte Boas DS 8-7 4 2
07/06/2021 Henrik Kolind Kristian Karup Pedersen HS 12-5 4 1
07/06/2021 Marie Hostrup & Helle Michaelsen Annette og Karen DD 8-4 4 1
07/06/2021 Henrik Kolind Kristian Karup Pedersen HS 12-5 4 1
06/06/2021 Marie Hostrup og Helle Michaelsen Lisbeth Lyme og Dorthe Rye DD 11-1 4 1
05/06/2021 Phuong Vo Kristian Karup Pedersen HS 6/5 4 2
04/06/2021 Henrik Kolind Peter Madsen HS 8-7 3 1
01/06/2021 Kim Blicher Henrik Kolind HS 9-6 4 1
30/05/2021 Eva og Pernille Lis og Marianne DD 7-6 4 2
30/05/2021 Tine og Charlotte Mia og Pernille DD 4-0 - modstander ikke mødt 4 1
30/05/2021 Eva/Pernille Marianne/Lis DD 7-6 4 2
23/05/2021 José Maria Barnils Henrik Andersen HS 9-3 4 1
22/05/2021 Kristian Karup Pedersen Kim Blicher HS 9-6 4 1
13/05/2021 Kristian Karup Pedersen Thomas Winthereik HS 13-7 4 1
Sommeren 2022 Optalt:  27. juni
Herresingle A1 Email Telefon Point
René Holm reneholm1310@hotmail.com 40845562 0
Peter Larsen pehjoela@hotmail.com 41121717 0
Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894 0
Peter Madsen fraordtilhandling@icloud.com 23312783 0
Thomas Winthereik thomaswinthereik@gmail.com 61696021 0
Henrik Kolind Kolindhenrik@gmail.com 20106688 0
Herresingle A2 Email Telefon Point
Bjarne Juhl Hansen bjhansen07@gmail.com 46355071 0
Thorkil Jessen Thorkil.Jessen@gmail.com 26717702 0
Henrik Andersen H.i.andersen@hotmail.com 93864606 0
Jan Frederiksen jpf@beierholm.dk 22189708 0
Hans Henrik Bülow Hhbulow@dadlnet.dk 25787850 0
Herresingle B Email Telefon Point
Knud Jacobsen knudbaandrupjacobsen@gmail.com 29803865 0
Kim Werup kwerup@gategroup.com 52210564 0
Jesper Strunge Js@munkstrunge.dk 26704019 0
Steen Øgaard Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939 0
Damesingle A1 Email Telefon Point
Anni nielsen Anni.massoer@hotmail.com 40594642 0
Pernille Grønfeldt pernillegroenfeldt@mail.dk 21220344 0
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373 0
Helle Michaelsen helle.michaelsen@privat.dk 27130833 0
Bettina Pedersen Bettinasnye@gmail.com 40879261 0
Damesingle A2 Email Telefon Point
Mette Pinholt Mettepinholt@jubii.dk 25116647 0
Pia W Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 0
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 4
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358833 2
Gitte Østerby Henningsen gitte.henningsen@gmail 28236660 4
Damesingle B1 Email Telefon Point
Fleur Pearson pearsonfleur@gmail.com 40460098 0
Berit Kjær Petersen Bkpete@gmail.com 29494419 0
Henriette Bremer Nielsen heggien@hotmail.com 40612059 0
lena maersk happytrooper@hotmail.com 23405521 0
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 0
Damesingle B2 Email Telefon Point
Tina Ørslev Løschenkohl tinaorslev@yahoo.dk 40680182 1
Kristina Lykke Christensen Kristina.lykke@hotmail.com 25446330 0
Anette Spottag Eisensee anette.spottag@molnlycke.com 20260141 4
Merete Johansen mjh@cancer.dk 28920863 0
Liselotte Buhl liselotte.buhl@gmail.com 41126070 6
Sommeren 2022 Optalt:  27 juni
Damedouble A1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Anni Nielsen Anni.massoer@gmail.com 40594642 Agnes Gulacsi Agnes@godmail.dk 30286050 0
Pernille Grønfeldt pernillegroenfeldt@mail.dk 21220344 Eva B Jensen evabjensen17@gmail.com 21786804 4
Lis Daugaard Daugaardjohansen@gmail.com 51702320 Marianne Christensen Fredes@hotmail.dk 27813223 4
Karen Marie  Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218121 Annette Lykkemark a_lykkemark@hotmail.com 61689654 1
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373 Katrine Rafn katrinerafn@hotmail.com 40762138 2
Damedouble A2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Mia Boholdt-Petersen Mia.bop@yahoo.com 52190286 Margit Pedersen Pedersen333@gmail.com 40422934 0
Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 Signe Müller signebm@live.dk 52177800 0
Helle Michaelsen Helle.michaelsen@privat.dk 27130833 Marie Hostrup Allerup mariefemkampdk@yahoo.com 51300980 0
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 Gitte Østerby Henningsen gitte.henningsen@gmail.com 28236660 1
Dorte Rye Jensen ryejensen@gmail.com 21787596 Lisbeth Lyme lisbeth@lyme.biz 24661612 4
Damedouble B1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Anne De Maeyer Sørensen flengevej@yahoo.dk 28879896 Helle Kragh hkragh71@gmail.com 23212890 0
Lene Sørensen lenehs63@gmail.com 40767622 Bitten Petersen bittenapetersen@youmail.dk 60768411 0
Juanitta Julsgart julsgart@gmail.com 61621804 Tina Linders 0
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmil.com 28358833 Berit Kjær Petersen bkpete@gmail.com 29494419 0
Mia Pierri Naumann Miapierri@sosuh.dk 40119692 Pernille Rechenbach Pernille.rechenbach@ive.dk 40444024 0
Damedouble B2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Tine Schmidt Olsen Mail@sopoli.dk 22277556 Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 3
Liselotte Vitacius Buhl liselotte.buhl@gmail.com 41136070 Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 0
Gunvor Rokkjær Jensen GunvorRJ@gmail.com 26461049 Susanne Wedum Swedum@hotmail.com 51356023 3
Kristina Lykke Christensen Kristina.lykke@hotmail.com 25446330 Denise Mellon Hansen Denisemellon84@hotmail.com 60584151 0
Merete Johansen mjh@cancer.dk 28920863 Henriette Dupont Laursen henriettedupont@hotmail.com 28926265 0
Herredouble A Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Henrik Overgaard Pedersen henrikop@live.dk 91547776 Søren Bros soerenbros@gmail.com 20936356 0
Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894 René Holm reneholm1310@hotmail.com 40845562 0
Santos Paz Perez santos.paz@mail.dk 51925065 Niccolo Felicci niccolofelici@me.com 40105577 0
Jakob Birck Müller jakobbm@hotmail.com 61550812 Anders Jessen andersjessen@hotmail.com 20482862 0
Jesper Strunge js@munkstrunge.dk 61550812 Henrik Fenger henrikfenger@gmail.com 22329080 0
Mixdouble A1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Eva B Jensen Evabjensen17@gmail.com 21786804 Kurt Jensen Jensen.kurt@mail.dk 26857784 0
Thomas Winthereik thomaswinthereik@gmail.com 61696021 Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 0
Peter H Larsen pehjoela@hotmail.com 41121717 Gitte Østerby Henningsen gitte.henningsen@gmail.com 28236660 0
Gitte Martinussen gt.martinussen@gmail.com 20954727 Per Kronborg Jensen 0
Karen Marie  Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218121 Peter Madsen Pemad@efkm.dk 23312783 0
Henriette Bremer Nielsen heggien@hotmail.com 40612059 Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894 0
Mixdouble B1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Anni nielsen Anni.massoer@gmail.com 40594642 HHBülow Hhbulow@dadlnet.dk 25787850 0
Jesper Horn Larsen Andehorn@gmail.com 42500495 Dorte Rye jensen Ryejensen@gmail.com 21787596 0
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 Brian Rathje rathje@hotmail.com 26329081 0
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 Tage M. Nilsson tage.m.nilsson@gmail.com 30706795 0
Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 Henrik Andersen h.i.andersen@hotmail.com 93864606 0
Steen Øgaard Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939 Gunvor Jensen GunvorRj@gmail.com 26461049 0
Mixdouble B2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Lisbeth Lyme Lisbeth@lyme.biz 24661612 Thøger Lyme Lyme@visility.com 31792792 0
Grethe Kjølby kjolby@forhandle.dk 50850554 Henrik Overgaard Pedersen Henrikop@live.dk 91547776 8
Denise Mellon hansen denisemellon84@hotmail.com 60584151 Morten Georg Jensen Mortengeorg@gmail.com 26281605 1
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358835 Niccolo Felici niccolofelici@me.com 40105577 4
Rune Martinussen martinussen@sporty.dk 29697082 Tina Linders tina.linders1@gmail.com 29132445 3

Deltager du i mere en én række, skal du udfylde og sende formularen for hver række, du tilmelder dig.

Vinteren 2021/22 Optalt: 1. maj
Herresingle A Email Telefon Point
Van Phuong Vo phuov2@gmail.com 42580107 1
Peter Hollænder 522peter@gmail.com 26300631 5
Kristian Karup Pedersen hgpe@himgym.dk 20625035 15
Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894 9
Simon Christiansen romersk@live.dk 42795584 8
Herresingle B1 Email Telefon Point
Thomas Winthereik thomaswinthereik@gmail.com 61696021 15
Finn Ølvang f.olvang@gmail.com 93950738 5
Hans-Henrik Bülow Hhbulow@dadlnet.dk 25787850 5
Kim Werup kwerup@gategroup.com 52210564 2
jan Frederiksen jpf@beierholm.dk 22189708 10
Herresingle B2 Email Telefon Point
Finn Køngerskov finn.k@godmail.dk 22320403 5
Steen Øgaard Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939 4
Henrik Andersen h.i.andersen@hotmail.com 93864606 5
Peter Larsen pehjoela@hotmail.com 41121717 12
Damesingle A Email Telefon Point
Dorte Rye Jensen ryejensen@gmail.com 21787596 10
Anni Nielsen Anni.massoer@gmail.com 40594642 13
Ellen Meinertz Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 17
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373 5
Mette Pinholt Mettepinholt@jubii.dk 25116647 8
Mia Boholdt-Petersen Mia.bop@yahoo.com 52190286 4
Damesingle B Email Telefon Point
Bettina Pedersen bettinasnye@gmail.com 40879261 16
Berit Kjær Petersen Bkpete@gmail.com 29494419 13
Kristina Lykke Christensen kristina.lykke@hotmail.com 25446330 13
Liselotte Vitacius Buhl liselotte.buhl@gmail.com 41125060 13
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358833 18
Fleur Pearson pearsonfleur@gmail.com 40460098 12

 

Sommeren 2021 Optalt: 1. maj
Damedouble A1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Helle Michaelsen helle.michaelsen@privat.dk 27130833 Marie Hostrup mariefemkampdk@yahoo.com 51300980 16
Karen Marie Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218121 Annette Lykkemark Mail@annettelykkemark.dk 61689654 14
Dorte Rye Jensen ryejensen@gmail.com 21787596 Lisbeth Lyme lisbeth@lyme.biz 24661612 5
Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 Signe B Müller signebm@live.dk 52177800 7
Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 Tine Olsen Mail@sopoli.dk 22277556 6
Damedouble A2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Mia Boholdt-Petersen Mia.bop@yahoo.com 52190286 Margit Pedersen 40422934 14
Pernille Grønfeldt pernillegroenfeldt@mail.dk 21220344 Eva B Jensen Evabjensen17@gmail.com 21786804 12
Marianne Christensen Freðes@hotmail.dk 27813223 Lis Daugaard daugaardjohansen@gmail.com 51702320 5
Ellen Meinertz Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 Gitte Østerby Henningsen gitte.henningsen@gmail.com 28236660 7
Liselotte Vitacius Buhl liselotte.buhl@gmail.com 41136070 Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 3
Damedouble B Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Helle Kragh hkragh71@gmail.com 23212890 Anne De Maeyer Sørensen flengevej@yahoo.dk 28879896 13
Tine Skovgaard tinelarsen71@gmail.com 31331025 Henriette Bremer Nielsen heggien@hotmail.com 40612059 skadet kampe udgår
Lene Sørensen lenehs63@gmail.com 40767622 Bitten Petersen bittenapetersen@youmail.dk 60768411 7
Pernille Lykke Petersen pernille.lykke@outlook.com 30203897 Marie Præstholm pr.holm@123dk.dk 51400057 13
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmsil.com 28358833 Berit Kjær Petersen bkpete@gmail.com 29494419 6
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373 Katrine rafn Katrinerafn@hotmail.com 40762138 14
Herredouble A Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Søren Bros soerenbros@gmail.com 20936356 Henrik Overgaard henrikop@live.dk 91547776 0
Santos Paz Perez santos.paz@mail.dk 51925065 Henrik Høj heh@vp.dk 29692860 0
Jakob Birck Müller jakobbm@hotmail.com 61550812 Anders Jessen Andersjessen@hotmail.com 20482862 0
eftertilmelding mulig 0
eftertilmelding mulig 0
Mixdouble A1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Tina Dilling dilling_1@hotmail.com 30666567 Søren Rasmussen skrasmus10@gmail.com 24787563 11
Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 Thomas Winthereik Thomaswinthereig@gmail.com 61696021 9
Gitte Martinussen gt.martinussen@gmail.com 20954727 Per Kronborg 23710527 5
Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 Henrik Andersen H.i.Andersen@hotmail.com 93864606 2
Mixdouble A2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Eva B Jensen Evabjensen17@gmail.com 21786804 Kasper Dall Birch Kasperdall17@gmail.com 12
Dorte Rye Jensen ryejensen@gmail.com 21787596 Jesper Horn Larsen andehorn@gmail.com 42500495 6
Gunvor Jensen gunvorRj@gmail.com 26461049 Steen Ø. Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939 4
Karen Marie Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218121 Peter Madsen Pemad@kefm.dk 23312783 9
Mixdouble B1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Henrik Overgaard Pedersen henrikop@live.dk 91547776 Grethe Kjølby kjolby@forhandle.dk 50850554 6
Lisbeth Lyme Lisbeth@lyme.biz 24661612 Thøger Lyme Lyme@visility.com 31782792 6
Ellen M. Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 Tage M. Nilsson tage.m.nilsson@gmail.com 30706795 6
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 Thomas Brix thbrix@gmail.com 20494780 skadet kampe udgår
Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894 Henriette Bremer Nielsen heggien@hotmail.com 40612059 8
Mixdouble B2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Rune Martinussen martinussen@sporty.dk 29697082 Tina Linders 29132445 9
Bitten Saxe Petersen bittensaxe@gmail.com 60768411 Henrik Gøtke Henrik.goetke@gmail.com 27213020 6
Tommy Jagtman mollehus97@gmail.com 27853021 Liselotte Buhl 7
Liselotte Boas Liselotte.boas@ Gmail.com 28358833 Niccolo Felici niccolofelici@me.com 40105577 15
Peter Larsen pehjoela@hotmail.com 41121717 Gitte Østerby Henningsen 28236660 20
Brian Yttesen bryttesen@gmail.com 50815030 Julie Thostrup Vesterlyng Julie_vesterlyng@hotmail.com 23282828 6
Hold Pulje Antal tilmeld-inger Antal skadet / udgået Samlet antal kampe Antal kampe spillet % spillet Vinder af pulje Vinpræmie til nr 1 (flasker) Nr. 2 i pulje Vinpræmie til nr 2 (flasker)
Herre single A 6 0 15 13 87 Henrik Kolind 2 Kristian Karup Pedersen 1
Herre single B1 5 0 10 6 60 Jacob Ramskov 2 Thomas Justesen 1
Herre single B2 6 1 10 7 70 Simon Christiansen 2 Henrik Andersen 1
Dame single A 7 1 15 9 60 Helle Michaelsen 2 Ellen Grønvald 1
Dame single B1 6 0 21 9 43 Mette Pinholt 2 Merete Johansen 1
Dame single B2 6 0 15 13 87 Mette Jensen 2 Bettina Pedersen 1
Dame double A 6 0 15 15 100 Eva B. Jensen / Pernille Grønfeldt 2+2 Marie Hostrup Allerup / Helle Michaelsen 1+1
Dame double B1 5 0 10 9 90 Charlotte Mikkelsen / Tine Olsen 2+2 Mette Jensen / Katrine Rafn 1+1
Dame double B2 5 0 10 10 100 Liselotte Buhl / Tine Bøgh-Petersen 2+2 Henriette Laursen / Merete Johansen 1+1
Herre double A 5 0 10 1 10 Søren Bros / Henrik Overgaard nej Søren K. Rasmussen / Søren Michaelsen nej
Mix double A 5 0 10 5 50 Eva B. Jensen / Kasper Dall Birch 2+2 Pia Winther Eriksen / Thomas Winthereik 1+1
Mix double B1 6 0 15 13 87 Karen Marie Olsen / Peter Madsen 2+2 Charlotte Mikkelsen / Henrik Andersen 1+1
Mix double B2 5 0 10 10 100 Jesper Horn Larsen / Dorthe Rye Jensen 2+2 Gunvor Jensen / Steen Ø. Dahl 1+1
I alt 73 2 166 120 72 36 18
Sommeren 2021 Optalt: 30 sept
Herresingle A Email Telefon Point
Peter Madsen Fraordtilhandling@icloud.com 23312783 7
Henrik Kolind Kolindhenrik@gmail.com 20106688 17
Kim Blicher Kimblicher@live.dk 40408893 13
Thomas Winthereik thomaswinthereik@gmail.com 61696021 6
Phuong Vo Phuov2@gmail.com 42580107 11
Kristian Karup Pedersen hgpe@himgym.dk 20625035 15
 

 

Herresingle B1 Email Telefon Point
Bjarne Juhl Hansen bjhansen07@gmail.com 46355071 3
Hans-Henrik Bülow hhbulow@dadlnet.dk 25787850 5
Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894 9
Steen Øgaard Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939 5
Thomas Justesen justesen76@yahoo.dk 60244512 8
 

 

Herresingle B2 Email Telefon Point
José María Barnils Jose.aino@mail.dk 21451383 5
Finn Køngerskov Finn.k@godmail.dk 22320403 4
HenriK Andersen h.i.andersen@hotmail.com 93864606 7
Kim Werup Kim.werup@hmshost.net 22684358 5
Søren Peter Elkjær elkjaer@dadlnet.dk 21462162 0 Udgår 16/7
Simon Christiansen romsersk@live.dk 42795584 16
 

 

Damesingle A Email Telefon Point
Anni Nielsen Anni.massoer@gmail.com 40594642 8
Dorte Rye Jensen ryejensen@gmail.com 21787596 4
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 14
Helle Michaelsen helle.michaelsen@privat.dk 27130833 15
Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 2
Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 4
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 0(skadet 11.aug)
 

 

Damesingle B1 Email Telefon Point
Mette Pinholt Mettepinholt@jubii.dk 25116647 15
Mia Pierri Naumann miapierri@gmail.com 40119692 8
Merete Johansen Mjh@cancer.dk 28920863 10
Lisbeth Vest Rasmussen Brosrasmussen@gmail.com 50496356 1
Berit Kjær Petersen Bkpete@gmail.com 29494419 8
Juanitta Julsgart julsgart@gmail.com 61621804 8
 

 

Damesingle B2 Email Telefon Point
Pernille Rechenbach pernille.rechenbach@live.dk 40444024 5
Liselotte Buhl liselotte.buhl@gmai.com 41126070 12
Tove Elkjær tovege@gmail.com 93962146 3
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373 20
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358833 12
Bettina Pedersen bettinasnye@gmail.com 40879261 16

 

Sommeren 2021 Optalt: 30 sept
Damedouble A Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Eva B. Jensen Evabjensen17@gmail.com 21786804 Pernille Grønfeldt 21220344 20
Karen Marie Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218121 Annette Lykkemark mail@annettelykkemark.dk 61689654 9
Dorte Rye Jensen ryejensen@gmail.com 21787596 Lisbeth Lyme lisbeth@lyme.biz 24661612 5
Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 Signe B Müller signebm@live.dk 52177800 13
Marie Hostrup Allerup Mariefemkampdk@yahoo.com 51300980 Helle Michaelsen Helle.michaelsen@privat.dk 27130833 16
Marianne Christensen fredes@hotmail.dk 27813224 Lis Daugaard daugaardjohansen@gmail.com 51702320 16
 

 

Damedouble B1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Pernille Rechenbach pernille.rechenbach@live.dk 40444024 Mia Pierri Naumann miapierri@gmail.com 40119692 3
Gunvor Jensen GunvorRJ@gmail.com 26461049 Susanne Wedum swedum@hotmail.com 51356023 11
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373 Katrine Rafn katrinerafn@hotmail.com 40762138 13
Tina Linders Tina.linders1@gmail.com 29132445 Juanitta Julsgart Julsgart@gmail.com 61621804 3
Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 Tine Olsen Mail@sopoli.dk 22277556 16
 

 

Damedouble B2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Henriette Bremer Nielsen heggien@hotmail.com 40612059 Tine Skovgaard Tinelarsen71@gmail.com 31331025 7
Liselotte Buhl liselotte.buhl@gmai.com 41126070 Tine Bøegh-Petersen 40448929 16
Lene Sørensen lenehs63@gmail.com 40767622 Bitten Petersen bittenapetersen@youmail.dk 60768411 12
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358833 Berit Kjær Petersen Bkpete@gmail.com 29494419 3
Henriette Laursen henriettedupont@hotmail.com 28926265 Merete Johansen mjh@cancer.dk 28920863 15
 

 

Herredouble A Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Søren Bros soerenbros@gmail.com 20936356 Henrik Overgaard henrikop@live.dk 91547776 4
Thomas Winthereik thomaswinthereik@gmail.com 61696021 Jesper Horn Larsen andehorn@gmail.com 23317026 0
Hans Henrik Bülow fjordcup@gmail.com 25787850 Peter Madsen fraordtilhandling@icloud.com 23312783 0
Peter Thornholm peterthornholm@googlemail.com 40868595 Jan Petterson janbaggepetterson@gmail.com 25450440 0
Søren K. Rasmussen Skrasmus10@gmail.com 24787563 Søren Michaelsen soeren.michaelsen@mail.dk 40306352 1
 

 

Mixdouble A Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Eva B Jensen Evabjensen17@gmail.com 21786804 Kasper Dall Birch 26174679 9
Gitte Martinussen gt.martinussen@gmail.com 20954727 Per Kronborg 23710527 4
Kim Blicher Kimblicher@live.dk 40408893 Pernille Grønfeldt pernillegroenfeldt@mail.dk 21220344 3
Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 Thomas Winthereik homaswinthereik@gmail.com 61696021 5
Line Correll line.correll@gmail.com 22621040 Thomas Justesen Justesen76@yahoo.dk 60244512 5
 

 

Mixdouble B1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 Henrik Andersen H.i.Andersen@hotmail.com 93864606 15
Lisbeth Lyme
lisbeth@lyme.biz 24661612 Thøger Lyme lyme@visility.com 31792792 15
Karen Marie Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218121 Peter Madsen Fraordtilhandling@icloud.com 23312783 16
Bitten Saxe Petersen bittenapetersen@youmail.dk 60768411 Henrik Gøtke henrik.goetke@gmail.com 27213020 4
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358833 Niccolo Felici Niccolofelici@me.com 40105577 8
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 Thomas Brix 20494780 10
 

 

Mixdouble B2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Berit Kjær Petersen Bkpete@gmail.com 29494419 Rune Martinussen Martinussen@sporty.dk 29697082 4
Gunvor Jensen gunvorRj@gmail.com 26461049 Steen Ø. Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939 14
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 Tage M. Nilsson tage.m.nilsson@gmail.com 30706795 10
Jesper Horn Larsen Andehorn@gmail.com 23317026 Dorthe Rye Jensen Ryejensen@gmail.com 21787596 15
Henrik Overgaard henrikop@live.dk 91547776 Grethe Kjølby kjolby@forhandle.dk 50850554 12
Steen Dahl
Ansvarlig for Dimo-turneringen
dimo@roskildetennisklub.dk
21 44 69 39