En af de tilbagevendende turneringer i Roskilde Tennis Klub er DIMO-turneringen. DIMO står for divisions-motionistturnering og går ud på, at alle deltagere bliver inddelt i puljer (divisioner) efter foregående års resultat samt – for nye deltageres vedkommende – efter formodet spillestyrke.

 

 

Information og regler for DIMO-turneringen.

Alle motionistspillere – fra “eksperter” til let øvede og nybegyndere – kan altså komme til at møde spillere på ens eget niveau.

Man sørger selv indbyrdes for at aftale tid og sted for kampenes afvikling, medbringer bolde og rapporterer også efterfølgende selv resultatet her via hjemmesiden. Se under punktet: Indtastning af DIMO-resultater.

OBS! Når du tilmelder dig DIMO-turneringen, giver du samtidig lov til at andre kan se dit telefonnummer og din mailadresse.

DIMO-turneringen arrangeres både indendørs og udendørs. Indendørs betaler deltagerne selv for lyset i hallen.

Pris: Både udendørs og indendørs er gebyret for deltagelse 50 kroner pr. deltager pr. række.

Reglerne er:

Banereservering
Spillerne aftaler og reserverer baner efter gældende tegningsregler. 1½-times banerne på udendørsanlægget i Darup eller 1-times banerne på Dronning Sofies Vej kan anvendes valgfrit. Indendørs er spilletiden altid en time. Som hovedregel bør det igangværende parti, som er påbegyndt inden tiden er udløbet, spilles færdig med mindre andet aftales.

Spilleplan
Spillerne aftaler indbyrdes “tid og sted” for afvikling af kampene, således at “alle har spillet” indenfor den pågældende division i løbet af sommeren/vinteren.

Spilleregler
Der spilles så mange partier som muligt uden inddeling i sæt.

Resultatføring
Der er mulighed for følgende point:

  • 1 point for en spillet kamp
  • 2 point for at tabe med to partier eller mindre
  • 3 for uafgjort
  • 4 for en sejr

Hvis der opstår skader, der forhindrer deltageren i at spille resterende kampe, informeres dette til DIMO koordinatoren. Point til både vinder og taber fra allerede spillede kampe med den nu skadede spiller, udgår af den endelige pointoptælling.

I tilfælde af spillere ikke møder frem til aftalt kamp afgøres kampen administrativt med resultatet 4-0 og tildeles derefter følgende point 4-1 i resultatsammentællingen.

Ved lige point mellem spillere ved sæsonafslutning er indbyrdes kamp afgørende for placering; dernæst forskel mellem vundne og tabte partier af de spillede kampe; dernæst lodtrækning.

Alle tvivlsspørgsmål vedrørende turneringen afgøres af DIMO-koordinatoren.

Pris:

Både indendørs og udendørs er prisen 50 kr. pr. deltager pr. række.

Tilmelding:
Du tilmelder dig via hjemmesiden.

Tilmeldingsfristen annonceres på hjemmesiden – men er som regel omkring 15. maj (for sommer DIMO) og 15. oktober (vinter DIMO).

Rapportering af resultater
Resultatet indberettes umiddelbart efter kampen – som hovedregel af vinderen med mindre andet aftales. Brug formularen der ses under fanebladet “Indberetning af resultater”.

Pointstillingen ajourføres jævnligt af DIMO koordinatoren – normalt med 2-3 ugers mellemrum. Stillingen kan ses under fanebladene “Puljer single” henholdsvis “Puljer double”.

Afviklingsfrister:

  • Om sommeren: Inden 1. oktober.
  • Om vinteren: Inden 1. maj

Præmier:
Der er vinpræmier til nr. 1 og 2, hvis halvdelen af puljens kampe er blevet spillet. Dog tildeles vinderen en flaske vin, hvis denne har spillet mere end halvdelen af sine kampe.

Dimo-koordinator
Steen Øgaard Dahl, primært henvendelse på mail:
Mail: dimo@roskildetennisklub.dk.
Tlf. 21 44 69 39.

Dimo - indberet resultat

  • DD slash MM slash YYYY

 

Her kan du se de indberettede resultater:

Kan du ikke se dit eget resultat, umiddelbart efter du har indberettet det, så gå ind på siden igen:

Dato Navn vinder Navn modstander Række Resultat Point vinder Point taber
02/12/2022 Kristian Karup Pedersen Jacob Ramskov HS 6-5 4 2
29/11/2022 Grethe/Henrik Tine/Brian MD 10/5 4 1
27/11/2022 Grethe/Henrik Ellen/Tage MD 9/4 4 1
24/11/2022 Peter H Larsen og Gitte Øster Henningsen Liselotte Vitacius Buhl og Tommy Jagtman MD 10-4 4 1
20/11/2022 Grethe/Henrik Liselotte/Niccolo MD 7/7 3 3
30/10/2022 Liselotte Buhl Tina Ørslev Løschenkohl DS 10-1 4 1
07/11/2022 Kristian Karup Pedersen Van Phuong Vo HS 7-3 4 1
06/11/2022 Randi Landergreen Andersen Liselotte Buhl DS 12-3 4 1
30/10/2022 Liselotte Buhl Tina Ørslev Løschenkohl DS 10-1 4 1
03/10/2022 Berit Kjær Petersen Lena Maersk DS 8-2 4 1
01/10/2022 Pia Mette P DS 8-2 4 1
29/09/2022 Henriette Bremer Nielsen Lena DD 11-0 4 1
26/09/2022 Tine og Liselotte Merete og Henirette DD 4-4 3 3
28/09/2022 Tine og Liseotte Kristian og Denise DD 8-4 4 1
28/09/2022 Tine og Liseotte Kristian og Denise DD 8-4 4 1
27/09/2022 Karen Marie og Anette Mette og Katrine DD 4-0 (adm afgjort) 4 1
26/09/2022 Henrik Andersen Bjarne Juhl Hansen HS 13-1 4 1
26/09/2022 Pia og Thomas Henriette og Jacob MD 6-2 4 1
26/09/2022 Eva og Pernille Mette og Katrine DD 4-0 (adm afgjort) 4 1
25/09/2022 Peter/Karen Eva/Kurt MD 7-6 4 2
25/09/2022 Lis og Marianne Anni pop Agnes DD 8-4 4 1
25/09/2022 Lis og Marianne Anette og Karen DD 9-7 4 2
25/09/2022 Henriette Berit DS 6-3 4 1
24/09/2022 Mette Pinholt Gitte Henningsen DS 7-4 4 1
23/09/2022 Tine Bøegh & Brian Rathje Tage & Ellen MD 13-6 4 1
23/09/2022 Anni Pernille DS 000 4 1
23/09/2022 Anni Pernille DS 000 4 1
23/09/2022 Thomas Winthereik Peter Larsen HS 7-3 4 1
21/09/2022 Pia/Signe Dorte/Lisbeth DD 9-3 4 1
21/09/2022 Steen Ø. Dahl Knud Jakobsen HS 8-7 4 2
19/09/2022 Anni og Hans-Henrik Tage og Ellen MD 8-5 4 1
20/09/2022 Berit & Liselotte Mia & Pernille DD 12-3 4 1
19/09/2022 Denise og Kristina Merete og Henriette DD 7-6 4 2
19/09/2022 Tine Bøegh & Brian Rathje Gunvor & Steen MD 8-7 4 2
16/09/2022 Signe/Pia Ellen/Gitte DD 8-7 4 3
15/09/2022 Jesper Strunge Steen Ø. Dahl HS 13-3 4 1
15/09/2022 Pernille og Eva Lis og Marianne DD 9-5 4 1
14/09/2022 Charlotte/Tine Liselotte/Tine DD 10-3 4 1
14/09/2022 René Holm Peter Larsen HS 7-6 4 2
13/09/2022 Anne/Helle Tina/Juanitta DD 8-5 4 1
12/09/2022 Jacob Ramskov Peter Larsen HS 12-3 4 1
12/09/2022 Dorte/jesper Ellen/Tage MD 8-6 4 2
11/09/2022 Tine Bøegh Lena Maersk DS 11-4 4 1
10/09/2022 Tine/ Charlotte Kristina/ Denise DD 12-3 4 1
09/09/2022 Juanitta Tina Pernille Mia DD 14-2 4 1
10/09/2022 Jacob/Henriette Gitte/Peter MD 9-4 4 1
09/09/2022 Henrik Andersen Thorkil Jessen HS 9-3 4 1
09/09/2022 Juanitta Tina Pernille Mia DD 14-2 4 1
08/09/2022 Jacob Ramskov Peter Madsen HS 12-6 4 1
08/09/2022 Thorkil Jessen Hans Henrik Bülow HS 6 - 5 4 2
08/09/2022 Anette Spottag Kristina Lykke DS 8-2 4 1
07/09/2022 Henrik/ Charlotte Ellen/ Tage MD 7-5 4 2
07/09/2022 Henrik/ Charlotte Ellen/ Tage MD 7-5 4 2
06/09/2022 Thorkil Jessen Jan Per Frederiksen HS 8 - 1 4 1
05/09/2022 Bitten/Lene Mia/Pernille DD 7-7 3 3
05/09/2022 Niccolo og Liselotte Morten og Denise MD 12-3 4 1
05/09/2022 Thøger&Lisbeth Rune&Tina MD 8-6 4 2
02/09/2022 Pernille geønfeldt Helle Michelsen DS 7-4 4 1
02/09/2022 Jacob Ramskov Henrik Kolind HS 6-6 3 3
02/09/2022 Henrik/ Charlotte Steen/ Gunvor MD 9-3 4 1
02/09/2022 Henrik/ Charlotte Steen/ Gunvor MD 9-3 4 1
02/09/2022 Pernille geønfeldt Helle Michelsen DS 7-4 4 1
01/09/2022 Annette/Karen Anni/Agnes DD 6-4 4 2
25/08/2022 Anni Nielsen & Hans-Henrik Tine Boegh & Brian MD 8-6 4 2
31/08/2022 Anette Spittag Eisensee Tina Ørslev Løschenkohl DS 10-0 4 1
29/08/2022 Helle Michaelsen Bettina Pedersen DS 10-0 4 1
29/08/2022 Anne og Helle Lene og Bitten DD 9-5 4 1
28/08/2022 Dorte/jesper Gunvor/Steen MD 8-6 4 2
26/08/2022 Thorkil Jessen Bjarne Juhl Hansen HS 7-4 4 1
24/08/2022 Anne og Helle Pernille og Mia DD Vundet uden kamp 4 1
24/08/2022 Kristina Lykke Christensen Liselotte Buhl DS 12-1 4 1
24/08/2022 Hans-Henrik Bülow Jan Frederiksen HS 8-2 4 1
22/08/2022 Susanne Wedum og Gunvor Jensen Tine og Liselotte DD 9 -6 4 1
22/08/2022 Per & Gitte Henriette & Jacob MD 7 - 4 4 1
22/08/2022 Anders Jessen og Jakob Birck Müller Henrik Fenger og Jesper Strunge HD 6-1,6-1 4 1
20/08/2022 Charlotte & Tine Merete & Henriette DD 11-4 4 1
18/08/2022 Bitten/Lene Berit/Liselotte DD 7-6 4 2
17/08/2022 Bitten /Lene Juanitta/Tina DD 9-7 4 2
14/08/2022 Anne og Helle Berit og Liselotte DD 13-4 4 1
14/08/2022 Ellen Grønvald Gitte Henningsen DS 7-4 4 1
14/08/2022 Ellen Grønvald Gitte Henningsen DS 7-4 4 1
13/08/2022 Steen Ø. Dahl Kim Werup HS 8-7 4 2
13/08/2022 Henrik Andersen Hans-Henrik Bülow HS 7-3 4 1
11/08/2022 Ellen og Tage Gunvor og steen MD 6-6 3 3
03/08/2022 Henrik og Grethe Tina og Rund HS 8-3 4 1
08/08/2022 Susanne Wedum og Gunvor Jensen Merethe og Henriette DD 8 - 4 4 1
08/08/2022 Dorte / jesper Tine / Brian MD 11-2 4 1
08/08/2022 Helle Michaelsen Anni Nielsen DS 8-3 4 1
08/08/2022 Dorte / jesper Tine / Brian MD 11-2 4 1
07/07/2022 Per & Gitte Gitte & Peter MD 12 - 1 4 1
07/07/2022 Per & Gitte Gitte & Peter MD 12 - 1 4 1
07/08/2022 Pernille/Eva Agnes/Anni DD 12-2 4 1
07/07/2022 Per & Gitte Gitte & Peter MD 12 - 1 4 1
06/08/2022 Anni/Agnes Mette/Katrine DD 12-0 4 1
06/08/2022 Anni Nielsen & HH Bülow Gunvor & Sten dahl MD 8-6 4 2
03/08/2022 Henrik og Grethe Tina og Rund HS 8-3 4 1
03/08/2022 Henrik K Thomas W HS 17-2 4 1
31/08/2022 Hans-Henrik Bjarne HS 10/4 4 1
03/08/2022 Henrik og Grethe Tina og Rund HS 8-3 4 1
03/08/2022 Peter Madsen Thomas Winthereik HS 8-4 4 1
31/07/2022 Dorte og jesper Anni og Hans Henrik MD 6-5 4 2
29/07/2022 Ellen Grønvald Mette Pinholt DS 6-4 4 2
29/07/2022 Helle Michaelsen Mette Jensen DS 9-3 4 1
29/07/2022 Pia og Thomas Peter og Karen MD 9-5 4 1
24/07/2022 René Thomas HS 6-6 3 3
23/07/2022 Henrik og Charlotte Tine og Brian MD 8-4 4 1
18/07/2022 Jacob Ramskov Thomas Winthereik HS 12-2 4 1
17/07/2022 Grethe/Henrik Lisbeth/Thøger MD 9/5 4 1
17/07/2022 Henrik og Charlotte Anni og Hans Henrik MD 7-6 4 2
14/07/2022 Kurt/Eva Jacob/Henriette MD 12-2 4 1
14/07/2022 Kristina Lykke Christensen Tina Ørslev Løschenkohl DS 8-2 4 1
13/07/2022 Tine Bøegh Berit Kjær Petersen DS 9-4 4 1
12/07/2022 Mette Bettina DS 8-3 4 1
12/07/2022 Mette Bettina DS 8-3 4 1
11/07/2022 Henrik Andersen Jan Frederiksen HS 11-2 4 1
11/07/2022 Anni Bettina DS 10-0 4 1
10/07/2022 Dorte og Jesper Charlotte og Henrik MD 10-7 4 1
10/07/2022 Thøger&Lisbeth Morten& Denise MD 17-3 4 1
08/07/2022 Jan Frederiksen Bjarne Juhl Hansen HS 11-2 4 1
07/07/2022 Pia og Thomas Gitte og Per MD 7-6 4 2
06/07/2022 Mette Pinholt Liselotte Boas DS 6-5 4 2
06/07/2022 Berit og Liselotte Journitta og Tina DD 10-5 4 1
06/07/2022 Anni Mette Rytsel Jensen DS 10-0 4 1
04/07/2022 Thøger&Lisbeth Niccolo&Liselotte MD 10-5 4 1
04/07/2022 Pia W Eriksen Liselotte Boas DS 10-0 4 1
04/07/2022 Tina/Rune Denise/Morten MD 14-1 4 1
03/07/2022 Pernille Grønfeldt Betina Pedersen DS 11-1 4 1
30/06/2022 Susanne Wedum og Gunvor Jensen Denise og Kristina DD 13 - 1 4 1
24/06/2022 Henrik/Grethe Niccolo/Liselotte MD 9/6 4 1
29/06/2022 Pernille grønfeldt Mette rytsel DS 10-0 4 1
26/06/2022 Henrik/Grethe Morten/Denise MD 13/3 4 1
24/06/2022 Henrik/Grethe Niccolo/Liselotte MD 9/6 4 1
25/06/2022 Gitte Østerby Henningsen Liselotte Boas DS 9-4 4 1
21/06/2022 Pernille Eva Annette og Karen DD 9-4 4 1
18/06/2022 Marianne og Lis Mette og Katrine DD 7-5 4 2
12/06/2022 Gunvor Jensen/ Susanne Wedum Tine Schmidt Olsen/Charlotte Mikkelsen DD 8/8 3 3
12/06/2022 Lisbeth/Dorte Ellen/Gitte DD 9-3 4 1
12/06/2022 Gunvor Jensen/ Susanne Wedum Tine Schmidt Olsen/Charlotte Mikkelsen DD 8/8 3 3
12/06/2022 Gunvor Jensen/ Susanne Wedum Tine Schmidt Olsen/Charlotte Mikkelsen DD 8/8 3 3
11/06/2022 Ellen Grønvald Liselotte Boas DS 13-2 4 1
09/06/2022 Liselotte Buhl Tina Ørslev Løschenkohl DS 10-2 4 1
08/06/2022 Anette Spottag Eisensee Liselotte Vitacius Buhl DS 7-5 4 1
06/06/2022 Niccolo Liselotte Rune Liselotte MD 6-6 3 3
01/06/2022 Test person ny sæson sommer 2022 Test person 2 HS 5-4 4 2
01/05/2022 Pernille/Eva Mia/Margit DD 7-5 4 3
01/05/2022 Pernille/Eva Mia/Margit DD 7-5 4 3
01/05/2022 Pernille og Eva Margit og mia DD 7-5 4 1
01/05/2022 Tina/Søren Charlotte/Henrik MD 14/2 4 1
01/05/2022 Tina/Søren Charlotte/Henrik MD 1/5 4 1
01/05/2022 Tina/Søren Charlotte/Henrik MD 1/5 4 1
30/04/2022 Berit Kjær Petersen Kristina christensen DS 7-5 4 1
30/04/2022 Berit Kjær Petersen Kristina christensen DS 7-5 4 1
29/04/2022 Mia & Margit Lis & Marianne DD 9-4 4 1
29/04/2022 Mette Pinholt Mette Jensen DS 7-4 4 1
28/04/2022 Liselotte Boas Fleur Pearson DS 9-5 4 1
28/04/2022 Liselotte Boas Fleur Pearson DS 9-5 4 1
28/04/2022 Liselotte Boas Fleur Pearson DS 9-5 4 1
27/04/2022 Jan Frederiksen Kim Werup HS 9-3 4 1
26/04/2022 Mette jensen/Katrine rafn Pernille Lykke /Marie DD 11-2 4 1
25/04/2022 Niccolo Liselotte Brian Julie HS 8-5 4 1
22/04/2022 Jan Frederiksen Hans-Henrik Bülow HS 7-6 4 2
20/04/2022 Fleur Pearson Liselotte Buhl DS 8-6 4 2
19/04/2022 Mia & Margit Ellen & Gitte DD 9-3 4 1
19/04/2022 Mia & Margit Ellen & Gitte DD 9-3 4 1
18/04/2022 Marie og Helle Signe og Pia DD 10-4 4 1
18/04/2022 Marie og Helle Karen og Anette DD 8-6 4 2
18/04/2022 Bettina Pedersen Fleur pearson DS 6-5 4 2
17/04/2022 Thomas Winthereik Kim Werup HS 12-2 4 1
16/04/2022 Tine/Henriette Liselotte/Berit DD 12-4 4 1
08/04/2022 Tina L /Rune M Bitten/Henrik G MD 6-6 3 3
13/04/2022 Anni Mette Pinholt DS 7-4 4 1
12/04/2022 Anne/Helle Tine/Henriette DD 9/4 4 1
09/04/2022 Peter Larsen Henrik Andersen HS 10-3 4 1
09/04/2022 Thomas Winthereik Jan Frederiksen HS 14-1 4 1
09/04/2022 Henrik Andersen Steen Dahl HS 7-5 4 1
06/04/2022 Helle / Anne Mette / Kathrine DD 6-4 4 2
03/04/2022 Pernille Eva Liselotte og Tine DD 13-0 4 1
02/04/2022 Peter/Karen Dorte/Jesper MD 8-5 4 1
03/04/2022 Berit Kjær Petersen Fleur Persson DS 8-4 4 1
03/04/2022 Per Kronborg / Gitte Martinussen Pia Winther / Thomas Winthereik MD 7 - 5 4 2
03/04/2022 Tina og Søren Gitte Martinussen og Per MD 7-4 4 1
03/04/2022 Fleur Pearson Kristina Lykke Christensen DS 7-5 4 2
02/04/2022 Peter/Karen Dorte/Jesper MD 8-5 4 1
02/04/2022 Kristina Lykke Christensen Liselotte Buhl DS 7-5 4 2
29/03/2022 Gitte/Peter Liselotte/Niccolo MD 12-3 4 1
28/03/2022 Fleur Pearson Kristina Lykke Christensen DS 7-5 4 1
27/03/2022 Liselotte Buhl Berit Kjær Petersen DS 7-5 4 2
27/03/2022 Dorte Rye Jensen Mette Jensen DS 7-6 4 2
26/03/2022 Ellen Grønvald Anni Nielsen DS 8-3 4 1
26/03/2022 Tina Linders og Rune Martinussen Lise Lotte Boas og Niccolo MD 6-5 4 2
26/03/2022 Peter Larsen Steen Øgaard Dahl HS 8-4 4 1
25/03/2022 Gitte/Peter Brian/Julie MD 12-4 4 1
22/03/2022 Pernille og Marie Bitten og Lene DD 9-3 4 1
21/03/2022 Anni Dorthe Rye DS 8-2 4 1
19/03/2022 Anni Mette Jensen DS 11-4 4 1
20/03/2022 Lis og Marianne Ellen og Gitte DD 9-3 4 1
12/03/2022 Grethe / Henrik Ellen / Tage MD 12/4 4 1
19/03/2022 Anni Mette Jensen DS 11-4 4 1
19/03/2022 Peter Larsen Finn Køngerskov HS 9-2 4 1
17/03/2022 Finn Jan HS 12-1 4 1
12/03/2022 Grethe / Henrik Tage / Ellen MD 14 / 4 4 1
08/03/2022 Pernille og Marie Berit og Liselotte DD 6-4 4 2
08/03/2022 Gitte/Peter Bitten/Henrik MD 12-2 4 1
06/03/2022 Eva og Pernille Gitte og Ellen DD 10-2 4 1
06/03/2022 Bettina Pedersen Berit Kjær Petersen DS 8-6 4 2
01/03/2022 Pernille Petersen og Marie Præstholm Anne De Maeyer Sørensen og Helle Kragh DD 9-2 4 1
28/02/2022 Kristian Karup Pedersen Van Phuong Vo HS 8-4 4 1
27/02/2022 Thøger&Lisbeth Henrik&Grethe MD 8-6 4 2
24/02/2022 Finn Køngerskov Steen Ø Dahl HS 7 - 4 4 1
23/02/2022 Anne/Helle Lene/Bitten DD 8/3 4 1
21/02/2022 Dorte Rye Jensen Mette Pinholt DS 6-5 4 2
19/02/2022 Simon Christiansen Peter hollænder HS 6/5 4 1
19/02/2022 Hans:-Henrik Thomas HS 7-7 3 3
19/02/2022 Søren og Tina Pia og Thomas MD 5-5 3 3
17/02/2022 Signe/Pia Dorte/Lisbeth DD 7-5 4 2
14/02/2022 Ellen Grønvald Mette Jensen DS 10-3 4 1
13/02/2022 Mia & Margit Tine & Liselotte DD 12-2 4 1
11/02/2022 Gitte/Peter Tina/Rune MD 10-6 4 1
08/02/2022 Helle/Anne Liselotte/Berit DD 9/5 4 1
06/02/2022 Ellen M Grønvald og Gitte Ø Henningsen Liselotte Vitacius Buhl og Tine Bøegh-Petersen DD 10-5 4 1
05/02/2022 Tommy og Liselotte Henrik og Bitten MD 11-4 4 1
03/02/2022 Peter Larsen og Gitte Østerby Henningsen Tommy Jagtman og Liselotte Buhl MD 9-5 4 1
02/02/2022 Jacob Ramskov Peter Hollænder HS 9-5 4 1
02/02/2022 Kristian Karup Pedersen Peter Hollænder HS 7-6 4 2
01/02/2022 Gitte/Peter Liselotte/Tommy MD 9-5 4 1
29/01/2022 Mette/Katrine Bitten/Lene DD 9-4 4 1
26/01/2022 Mia Boholdt-Petersen Ellen Grønvald DS 8-4 4 1
23/01/2022 Ellen Grønvald Mette Pinholt DS 8-3 4 1
23/01/2022 Pia og Thomas Charlotte og Henrik MD 8-3 4 1
21/01/2022 Niccolo og Liselotte Boas Henrik og Bitten MD 11-4 4 1
22/01/2022 Henriette/ Jacob Ellen/Tage MD 13-1 4 1
22/01/2022 Kristina Lykke Christensen Bettina Pedersen DS 6-6 3 3
21/01/2022 Jacob Ramskov Simon Christiansen HS 9-3 4 1
21/01/2022 Niccolo og Liselotte Boas Henrik og Bitten MD 11-4 4 1
18/01/2022 Marie og Helle Lisbeth og Dorte DD 10-3 4 1
19/01/2022 Annette/Karen Pia/Signe DD 8-6 4 2
19/01/2022 Liselotte Buhl Liselotte Boas DS 8-7 4 2
18/01/2022 Marie og Helle Lisbeth og Dorte DD 10-3 4 1
18/01/2022 Marie og Helle Lisbeth og Dorte DD 10-3 4 1
16/01/2022 Peter/Karen Gunvor/Steen MD 12-3 4 1
16/01/2022 Jesper og Dorte Steen og Gunvor MD 7-6 4 2
16/01/2022 Lene og Bitten Berit og Liselotte boas DD 11-5 4 1
16/01/2022 Ellen og Tage Lisbeth og Thøger MD 10-5 4 1
15/01/2022 Annette/Karen Tine/Charlotte DD 8-4 4 1
14/01/2022 Simon Christiansen Kristian Karup Pedersen HS 5/5 3 3
12/01/2022 Bettina Pedersen Liselotte Buhl DS 10-4 4 1
09/01/2022 Eva/Kasper Dorte/Jesper MD 11-3 4 1
09/01/2022 Eva/Kasper Dorte/Jesper MD 11-3 4 1
03/01/2022 Liselotte Boas Kristina Christensen DS 10-8 4 2
02/01/2022 Liselotte Boas Berit Kjær Petersen DS 10-6 4 1
30/12/2021 Eva/Kasper Gunvor/Steen MD 10-4 4 1
30/12/2021 Henriette/Jacob Grethe/Henrik MD 10-2 4 1
28/12/2021 Marie og Helle Charlotte og Tine DD 13-2 4 1
28/12/2021 Niccolo og Liselotte Boas Tommy og Liselotte Buhl MD 8-7 4 2
27/12/2021 Henriette/ Jacob Tine/Thomas MD 8-7 4 2
19/12/2021 Tine/ Charlotte Lisbeth/ Dorthe DD 11-3 4 1
12/12/2021 Henriette/Jacob Lisbeth/Thøger MD 9-6 4 1
12/12/2021 Annette og Karen Lisbeth og Dorthe DD 11-3 4 1
08/12/2021 Thomas Winthereik Finn Ølvang HS 11-3 4 1
06/12/2021 Brian og Julie Rune og Tina L MD 8/5 4 1
05/12/2021 Eva/Kasper Karen/Peter MD 10-6 4 1
21/11/2021 Mette/Katrine Berit/Liselotte DD 9-7 4 2
20/11/2021 Ellen Grønvald Dorte Rye Jensen DS 7-5 4 2
14/11/2021 Liselotte Boas Bettina Pedersen DS 9-5 4 1
11/11/2021 Kristian Karup Pedersen Jacob Ramskov HS 8-2 4 1
27/09/2021 Tine Bøegh og Liselotte Buhl Liselotte Boas og Berit Kjær DD 10-3 4 1
30/09/2021 Hans Henrik Bjarne Juhl HansenBülow HS 10-5 4 1
28/09/2021 Mette/katrine Tina/juanitta DD 7-4 4 1
27/09/2021 Grethe/Henrik Berit/Rune MD 10/5 4 1
27/09/2021 Simon Christiansen Henrik Andersen HS 6/5 4 1
27/09/2021 Tine Bøegh og Liselotte Buhl Liselotte Boas og Berit Kjær DD 10-3 4 1
25/09/2021 Peter/Karen Charlotte/Henrik MD 10-4 4 1
24/09/2021 Pernille/Eva Karen/Anette DD 8-6 4 2
24/09/2021 Pernille/Eva Helle/Marie DD 11-2 4 1
23/09/2021 Mette Jensen Tove Elkjær DS 12-1 4 1
20/09/2021 Bettina P. Tove Elkjær DS 9-4 4 1
19/09/2021 Kim Hübertz Werup Finn Køngerskov HS 8-6 4 1
19/09/2021 Bettina P. Pernille R. DS 11-1 4 1
19/09/2021 Pia og Thomas Eva og Kasper MD 8-4 4 1
19/09/2021 Jesper/Dorte Ellen/Tage MD 7-5 4 2
14/09/2021 Mette Pinholt Berit Kjær Petersen DS 9-6 4 1
15/09/2021 Kasper/Eva Kim/Pernille MD 12-3 4 1
12/09/2021 Tine/ Charlotte Mette / Katrine DD 7-1 4 1
12/09/2021 Søren B / Henrik O Søren R / Søren M HD 12/4 4 1
11/09/2021 Mette/Katrine Pernille/ Mis DD 14-4 4 1
09/09/2021 Helle Michaelsen Charlotte Mikkelsen DS 9-1 4 1
09/09/2021 Thøger/Lisbeth Henrik G/Bitten MD 12-2 4 1
08/09/2021 Lene Sørensen/Bitten Petersen Henriette Nielsen/Tine Skovgaard DD 9-2 4 1
05/09/2021 Anni Nielsen Dorte Rye DS 6-4 4 2
06/09/2021 Henriette/Merete Henriette/Tine DD 7-3 4 1
06/09/2021 Mette Jensen Bettina Pedersen DS 9-5 4 1
05/09/2021 Merete Johansen Berit Kjær Petersen DS 7-4 4 1
03/09/2021 Jesper/Dorte Rune/Berit MD 10-3 4 1
03/09/2021 Peter/Karen Bitten/Henrik G. MD 12-2 4 1
01/09/2021 Thomas Justesen Jacob HS 7-3 4 1
01/09/2021 Mia Pierri Naumann Berit Kjær DS 7-6 4 2
31/08/2021 Helle Michaelsen Anni Nielsen DS 6-6 3 3
31/08/2021 Helle Michaelsen Dorte Rye DS 9-2 4 1
29/08/2021 Pernille/Eva Pia/Signe DD 13-1 4 1
29/08/2021 Henrik kolind Thomas w. HS 18-0 4 1
29/08/2021 Tine/ Charlotte Gunvor / Susanne DD 11-3 4 1
29/08/2021 Henrik Andersen Finn Køngerskov HS 9-2 4 1
29/08/2021 Henrik/ Charlotte Lisbeth/ Thøger MD 7-5 4 2
29/08/2021 Pernille/Eva Pia/Signe DD 13-1 4 1
26/08/2021 Lene Sørensen/Bitten Petersen Liselotte Boas/Berit Petersen DD 12-2 4 1
25/08/2021 Mia Naumann Mette Pinholt DS 6-6 3 3
25/08/2021 Mette Jensen Liselotte Buhl DS 12-2 4 1
23/08/2021 Henriette/Merete Liselotte Boas/Berit DD 10/4 4 1
19/08/2021 Henriette/Merete Lene/Bitten DD 7/5 4 2
18/08/2021 Berit Kjær Petersen Lisbeth Vest Rasmussen DS 8-4 4 1
23/08/2021 Tine Bøegh & Thomas Brix Charlotte & Henrik MD 7-5 4 2
23/08/2021 Merete Johansen Juanitta Julsgart DS 7-6 4 2
22/08/2021 Thøger/Lisbeth Niccolo/LiseLotte MD 9-4 4 1
22/08/2021 Mette Jensen Pernille Rechenbach DS 6-4 4 2
21/08/2021 Pernille/Eva Dorte/Lisbeth DD 12-1 4 1
21/08/2021 Kasper/Eva Thomas/Line MD 10-3 4 1
21/08/2021 Ellen og Tage Grethe og Henrik MD 8-8 3 3
21/08/2021 Kasper/Eva Thomas/Line MD 10-3 4 1
19/08/2021 Thomas Justesen Bjarne HS 13-1 4 1
19/08/2021 Mette Jensen Liselotte Boas DD 15-5 4 1
15/08/2021 Signe/Pia Annette/Karen DD 9-4 4 1
15/08/2021 Pia Winther Eriksen Ellen Grønvold DS 7-2 4 1
15/08/2021 Ellen Grønvald Charlotte Mikkelsen DS 10-3 4 1
14/08/2021 Tine Bøegh & Thomas Brix Liselotte Boas & Niccolo MD 11-2 4 1
14/08/2021 Thomas og Line Pernille og Kim MD 8-7 4 1
13/08/2021 Simon Christiansen Finn Køngerskov HS 9/3 4 1
12/08/2021 Jesper/Dorte Steen/Gunvor MD 7-5 4 2
11/08/2021 Tine Bøegh & Liselotte Buhl Lene & Bitte DD 8-7 4 2
11/08/2021 Mette/Katrine Gunvor/susanne DD 7-5 4 2
10/08/2021 Steen & Gunvor Berit & Rune MD 13-3 4 1
10/08/2021 Signe/Pia Lisbeth/Dorte DD 11-4 4 1
10/08/2021 Lis og Marianne Pia og Signe DD 12-4 4 1
09/08/2021 Steen & Gunvor Tage & Ellen MD 9-6 4 1
08/08/2021 Peter/Karen Lisbeth/Thøger MD 13-4 4 1
08/08/2021 Tine Bøegh og LiseLotte Buhl Tins Skovgaard og Henriette Bremer DD 7-4 4 1
08/08/2021 Steen & Gunvor Henrik & Grethe MD 7-6 4 2
07/08/2021 Grethe / Henrik O Jesper / Dorthe MD 8/8 3 3
06/08/2021 Kim Blicher Thomas Winthereik HS 8-6 4 1
05/08/2021 Thøger/Lisbeth Thomas/Tine MD 8-7 4 2
05/08/2021 Mette Pinholt Juanitta DS 6-5 4 2
03/08/2021 Peter Madsen Thomas Winthereik HS 10/3 4 1
03/08/2021 Jacob Ramskov Steen Øgaard Dahl HS 10-1 4 1
01/08/2021 Marianne/ Lis Dorte/ Lisbeth DD 13-2 4 1
01/08/2021 Mette Pinholt Merete Johansen DS 5-4 4 2
01/08/2021 Mette Pinholt Merete Johansen DS 5-4 4 2
01/08/2021 Marianne/ Lis Dorte/ Lisbeth DD 13-2 4 1
01/08/2021 Anette/Karen Lisbeth/Dorte DD 11-5 4 1
31/07/2021 Ellen Grønvald Anni Nielsen DS 9-2 4 1
27/07/2021 Tine Bøegh / Liselotte Buhl Henriette / Merete DD 9-5 4 1
27/07/2021 Tine Bøegh / Liselotte Buhl Henriette / Merete DD 9-5 4 1
28/07/2021 Phuong Thomas Winthereik HS 11-3 4 1
27/07/2021 Tine Bøegh / Liselotte Buhl Henriette / Merete DD 9-5 4 1
23/07/2021 Jacob Ramskov Hans-Henrik Bülow HS 8-1 4 1
20/07/2021 Liselotte Buhl Pernille Rechenbach DS 11-5 4 1
22/07/2021 Liselotte Buhl Betina Petersen DS 7-7 3 3
04/07/2021 Pia/Signe Marie/Helle DD 6-6 3 3
04/07/2021 Pia/Signe Marie/Helle DD 6-6 3 3
20/07/2021 Liselotte Buhl Pernille Rechenbach DS 11-5 4 1
17/07/2021 Tine skovgaard og Henriette Bremer Nielsen Berit K. Petersen og Liselotte Boas DD 8-7 4 2
17/07/2021 Tine skovgaard og Henriette Bremer Nielsen Berit K. Petersen og Liselotte Boas DD 8-7 4 2
17/07/2021 Tine skovgaard og Henriette Bremer Nielsen Berit K. Petersen og Liselotte Boas DD 8-7 4 2
17/07/2021 Tine skovgaard og Henriette Bremer Nielsen Berit K. Petersen og Liselotte Boas DD 8-7 4 2
16/07/2021 Liselotte Boas Pernille DS 11-4 4 1
09/07/2021 Helle Michaelsen Ellen Grønvald DS 10-5 4 1
12/07/2021 Juanitta Mia DS 8-4 4 1
12/07/2021 Liselotte Buhl Liselotte Boad HD 12-4 4 1
12/07/2021 Juanitta Mia DS 8-4 4 1
06/06/2021 Marie Hostrup og Helle Michaelsen Lisbeth Lyme og Dorthe Rye DD 11-1 4 1
30/06/2021 Marie og Hellr Lis og Marianne DD 10-8 4 1
30/06/2021 Marie og Hellr Lis og Marianne DD 10-8 4 1
30/06/2021 Marie og Hellr Lis og Marianne DD 10-8 4 1
30/06/2021 Marie og Hellr Lis og Marianne DD 10-8 4 1
29/06/2021 Liselotte Boas Tove DS 11-5 4 1
28/06/2021 Kristian Karup Pedersen Peter Madsen HS 8-4 4 1
25/06/2021 Gunvor Jensen, Susanne Wedum Tina Linders, Juanitta Julsgart DD 10/6 4 1
25/06/2021 Gunvor Jensen, Susanne Wedum Tina Linders, Juanitta Julsgart DD 10/6 4 1
25/06/2021 Gunvor Jensen, Susanne Wedum Tina Linders, Juanitta Julsgart DD 10/6 4 1
21/06/2021 Henrik og Charlotte Bitten og Henrik MD 10-6 4 1
21/06/2021 Steen Ø. Dahl Bjarne JH HS 9-5 4 1
19/06/2021 Simon Christiansen jose barnils HS 6/3 4 1
18/06/2021 Per/Gitte Pia/Thomas MD 9 - 2 4 1
18/06/2021 Peter Karen Liselotte Niccolo MD 14 - 1 4 1
14/06/2021 Marianne og Lis Karen og Anette DD 10-2 4 1
01/06/2021 Kim Blicher Henrik Kolind HS 9-6 4 1
16/06/2021 Ellen og Tage Berit og Rune MD 11-4 4 1
16/06/2021 Niccolo og Liselotte Henrik og Bitten MD 9-7 4 2
16/06/2021 Kim Blicher Phuong Vo HS 9-5 4 1
13/06/2021 Gunvor jensen og susanne Wedum Pernille Rechenbach og MiaNaumann DD 12 - 2 4 1
16/06/2021 Henrik og Charlotte Liselotte og Niccolo MD 14-3 4 1
15/06/2021 Tine - Charlotte Tina - Juanitta DD 9-3 4 1
14/06/2021 Marianne og Lis Karen og Anette DD 10-2 4 1
11/06/2021 Henrik Kolind Phuong.van Vo HS 9/7 4 2
12/06/2021 Ellen Grønvald Dorte Rye Jensen DS 10-3 4 1
11/06/2021 Henrik Kolind Phoung HS 9-7 4 2
10/06/2021 Simon Christiansen Kim Werup HS 10/4 4 1
08/06/2021 Bettina Pedersen Liselotte Boas DS 8-7 4 2
07/06/2021 Henrik Kolind Kristian Karup Pedersen HS 12-5 4 1
07/06/2021 Marie Hostrup & Helle Michaelsen Annette og Karen DD 8-4 4 1
07/06/2021 Henrik Kolind Kristian Karup Pedersen HS 12-5 4 1
06/06/2021 Marie Hostrup og Helle Michaelsen Lisbeth Lyme og Dorthe Rye DD 11-1 4 1
05/06/2021 Phuong Vo Kristian Karup Pedersen HS 6/5 4 2
04/06/2021 Henrik Kolind Peter Madsen HS 8-7 3 1
01/06/2021 Kim Blicher Henrik Kolind HS 9-6 4 1
30/05/2021 Eva og Pernille Lis og Marianne DD 7-6 4 2
30/05/2021 Tine og Charlotte Mia og Pernille DD 4-0 - modstander ikke mødt 4 1
30/05/2021 Eva/Pernille Marianne/Lis DD 7-6 4 2
23/05/2021 José Maria Barnils Henrik Andersen HS 9-3 4 1
22/05/2021 Kristian Karup Pedersen Kim Blicher HS 9-6 4 1
13/05/2021 Kristian Karup Pedersen Thomas Winthereik HS 13-7 4 1
Vinter 2022-23 Optalt: 21. okt
Herresingle A Email Telefon Point
Henrik Andersen h.i.andersen@hotmail.com 93864606
Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894
Kristian Karup Pedersen hgpe@himgym.dk 20625035
Thomas Winthereik thomaswinthereik@gmail.com 61696021
Van Phuong Vo phuov2@gmail.com 93910758
Herresingle B Email Telefon Point
Brian Rathje rathje@hotmsil.com 26329081
hans-Henrik Bülow hhbulow@dadlnet.dk 25787850
Lars Lohmann Lars@larslohmann.dk 23420219
Thomas Jørgensen flyvendeheste@hotmail.com 22139219
Herresingle C Email Telefon Point
Steen Øgaard Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939
Jonas Juhl Jonas.juhl.dahl@gmail.com 21190070
Peter Silbye peter_silbye@dadlnet.dk 23310186
Thomas Nedergaard thomasnjensen@gmail.com 41371101
Damesingle A Email Telefon Point
anette Spottag anette.spottag@molnlycke.com 20260141
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373
Mette Pinholt Mettepinholt@jubii.sk 25116647
Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464
Damesingle B Email Telefon Point
Bettina Pedersen bettinasnye@gmail.com 40879261
Kristina Lykke Christensen Kristina.lykke@hotmail.com 25446330
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358833
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929
Damesingle C Email Telefon Point
Lisbeth Vest Rasmussen Brosrasmussen@gmail.com 50496356
Liselotte Vitacius Buhl liselotte.buhl@gmail.com 41126070
Randi Landergreen Andersen randi.landergreen@gmail.com 26775413
Tina Ørslev Løschenkohl tinaorslev@yahoo.dk 40680182
Vinter 2022-23 Optalt: 21 okt
Damedouble A Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Agnes Gulacsi agnes@godmail.dk 30286050 Anni Nielsen anni.massoer@gmail.com 40594642
Karen Marie  Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218121 Anette Lykkemark a_lykkemark@hotmail.com 61689654
Lis Daugaard Daugaardjohansen@gmail.com 51702320 Marianne Christensen Fredes@hotmail.dk 27813223
Pernille Grønfeldt pernillegroenfeldt@mail.dk 21220344 Eva b Jensen Evabjensen17@gmail.com 21786804
Signe Birck Müller signebm@live.dk 52177800 Pia Winther Eriksen piawinther@yahoo.dk 28490464
Damedouble B1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Bitten Saxe Petersen bittensaxe@gmail.com 60768411 Kristina Lykke Christensen kristina.lykke@hotmail.com 23312376
Dorte Rye Jensen ryejensen@gmail.com 21787596 Lisbeth Lyme lisbeth@lyme.biz 24661612
Helle Kragh hkragh71@gmail.com 23212890 Anne De Maeyer Sørensen flengevej@yahoo.dk 28879896
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358833 Berit Kjær Petersen Bkpete@gmail.com 29494419
Tina Linders tina.linders1@gmail.com 29132445 Tine Skovgaard Tinelarsen71@gmail.com 31331025
Damedouble B2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 Tine Schmidt Olsen Mail@sopoli.dk 22277556
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 Gitte Østerby Henningsen gitte.henningsen@gmail.com 28236660
Kristina Wittus Sørensen Wittus7@hotmail.com 31263733 Nanett Aarby Nanettskjellerup@hotmail.com 42202278
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373 Katrine Rafn katrinerafn@hotmail.com 40762138
Mixdouble A1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Dorte Rye Jensen ryejensen@gmail.com 21787596 Jesper Horn Larsen Andehorn@gmail.com 42500495
Karen Marie Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218131 Peter Madsen Pemad@kefm.dk 23312783
Tina Dilling Dilling_1@hotmail.com 30666567 Søren Kofoed Rasmussen Skrasmus10@gmail.com 24787563
Gitte Martinussen gt.martinussen@gmail.com 20954727 Per Kronborg 23710527
Mixdouble A2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 Henrik Andersen H.i.andersen@hotmail.com 93864606
Henriette Bremer Nielsen heggien@hotmail.com 40612059 Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894
Thomas Winthereik thomaswinthereik@gmail.com 61696021 Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 Thomas Brix
Mixdouble B1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Ellen M. Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 Tage M. Nilsson tage.m.nilsson@gmail.com 30706795
Henrik Overgaard Pedersen henrikop@live.dk 91547776 Grethe Kjølby Kjolby@forhandle.dk 50850554
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358833 Niccolo Felici Nicolofelici@me.com 40105577
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 Brian Rathje Rathje@hotmail.com 26329081
Steen Øgaard Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939 Gunvor Jensen gunvorrj@gmail.com 26461049
Mixdouble B2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Hans-Henrik Bulow hhbulow@dadlnet.dk 25787850 Anni Nielsen anni.massoer@gmail.com 40594642
Lisbeth Lyme Lisbeth@lyme.biz 24661612 Thøger Lyme Lyme@visility.com 31792792
Liselotte Vitacius Buhl liselotte.buhl@gmail.com 41126079 Tommy Jagtman 27853021
Rune Martinussen martinussen@sporty.dk 29697082 Tina Linders tina.linders1@gmail.com 29132445
Peter H Larsen pehjoela@hotmail.com 41121717 Gitte Østerby Henningsen gitte.henningsen@gmail.com 28236660
Roskilde Tennisklub – Resultat af DIMO turneringen Præmieudlevering: 6 oktober – 20. december 2022
Kontaktperson: Steen Øgaard Dahl tel 21 44 69 39
Sommer 2022 Resultatoversigt Bogholderi adresse: bogholder@roskildetennisklub.dk
Hold Pulje Vinder af pulje Vinpræmie til nr 1 (flasker) Nr. 2 i pulje Vinpræmie til nr 2 (flasker)
Herre single A1 Jacob Ramskov 2 Thomas Winthereik 1
Herre single B1 Henrik Andersen 2 Thorkild Jessen 1
Herre single B2 Steen Øgaard Dahl 2 Jesper Strunge ingen
Dame single A1 Anni Nielsen 2 Pernille Grønfeldt 1
Dame single A2 Ellen Grønvald 2 Mette Pinholt 1
Dame single B1 Henriette B. Nielsen 2 Tine Bøegh-Petersen 1
Dame single B2 Anette Spottag Eisensee 2 Kristina Lykke Christensen 1
Dame double A1 Eva B. Jensen / Pernille Grønfeldt 2+2 Lis Daugaard / Marianne Christensen 1+1
Dame double A2 Pia Winther Eriksen 2+2 Dorte Rye Jensen / Lisbeth Lyme 1+1
Dame double B1 Anne De Maeyer Sørensen / Helle Kragh 2+2 Lene Sørensen / Bitten Petersen 1+1
Dame double B2 Tine Schmidt Olsen / Charlotte Mikkelsen 2+2 Gunvor Jensen / Susanne Vedum 1+1
Herre double A Jakob Birck Müller / Anders Jessen  ingen Jesper Strunge / Henrik Fenger ingen
Mix double A Thomas Wintereik /Pia Winther Eriksen 2+2 Gitte Martinussen / Per Kronborg Jensen 1+1
Mix double B1 Jesper Horn Larsen / Dorthe Rye Jensen 2+2 Charlotte Mikkelsen / Henrik Andersen 1+1
Mix double B2 Grethe Kjølby / Hwenrik Overgaard Pedersen 2+2 Lisbeth Lyme / Thøger Lyme 1+1
42 20

 

Sommeren 2022 Optalt:  1. okt
Herresingle A Email Telefon Point
René Holm reneholm1310@hotmail.com 40845562 7
Peter Larsen pehjoela@hotmail.com 41121717 4
Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894 15
Peter Madsen fraordtilhandling@icloud.com 23312783 5
Thomas Winthereik thomaswinthereik@gmail.com 61696021 10
Henrik Kolind Kolindhenrik@gmail.com 20106688 7
Herresingle B1 Email Telefon Point
Bjarne Juhl Hansen bjhansen07@gmail.com 46355071 4
Thorkil Jessen Thorkil.Jessen@gmail.com 26717702 13
Henrik Andersen H.i.andersen@hotmail.com 93864606 16
Jan Frederiksen jpf@beierholm.dk 22189708 7
Hans Henrik Bülow Hhbulow@dadlnet.dk 25787850 11
Herresingle B2 Email Telefon Point
Knud Jacobsen knudbaandrupjacobsen@gmail.com 29803865 2
Kim Werup kwerup@gategroup.com 52210564 2
Jesper Strunge Js@munkstrunge.dk 26704019 4
Steen Øgaard Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939 9
Damesingle A1 Email Telefon Point
Anni nielsen Anni.massoer@hotmail.com 40594642 13
Pernille Grønfeldt pernillegroenfeldt@mail.dk 21220344 13
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373 7
Helle Michaelsen helle.michaelsen@privat.dk 27130833 13
Bettina Pedersen Bettinasnye@gmail.com 40879261 4
Damesingle A2 Email Telefon Point
Mette Pinholt Mettepinholt@jubii.dk 25116647 10
Pia W Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 4
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 12
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358833 5
Gitte Østerby Henningsen gitte.henningsen@gmail 28236660 6
Damesingle B1 Email Telefon Point
Fleur Pearson pearsonfleur@gmail.com 40460098 0 (skadet 3.sept)
Berit Kjær Petersen Bkpete@gmail.com 29494419 2
Henriette Bremer Nielsen heggien@hotmail.com 40612059 8
lena maersk happytrooper@hotmail.com 23405521 2
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 8
Damesingle B2 Email Telefon Point
Tina Ørslev Løschenkohl tinaorslev@yahoo.dk 40680182 3
Kristina Lykke Christensen Kristina.lykke@hotmail.com 25446330 9
Anette Spottag Eisensee anette.spottag@molnlycke.com 20260141 12
Merete Johansen mjh@cancer.dk 28920863 0 (skadet 3 aug)
Liselotte Buhl liselotte.buhl@gmail.com 41126070 7
Sommeren 2022 Optalt:  1. okt
Damedouble A1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Anni Nielsen Anni.massoer@gmail.com 40594642 Agnes Gulacsi Agnes@godmail.dk 30286050 8
Pernille Grønfeldt pernillegroenfeldt@mail.dk 21220344 Eva B Jensen evabjensen17@gmail.com 21786804 16
Lis Daugaard Daugaardjohansen@gmail.com 51702320 Marianne Christensen Fredes@hotmail.dk 27813223 13
Karen Marie  Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218121 Annette Lykkemark a_lykkemark@hotmail.com 61689654 11
Mette Jensen mette1974@hotmail.com 41914373 Katrine Rafn katrinerafn@hotmail.com 40762138 5
Damedouble A2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Mia Boholdt-Petersen Mia.bop@yahoo.com 52190286 Margit Pedersen Pedersen333@gmail.com 40422934 0 (skadet 4.sept)
Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 Signe Müller signebm@live.dk 52177800 8
Helle Michaelsen Helle.michaelsen@privat.dk 27130833 Marie Hostrup Allerup mariefemkampdk@yahoo.com 51300980 0
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 Gitte Østerby Henningsen gitte.henningsen@gmail.com 28236660 3
Dorte Rye Jensen ryejensen@gmail.com 21787596 Lisbeth Lyme lisbeth@lyme.biz 24661612 5
Damedouble B1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Anne De Maeyer Sørensen flengevej@yahoo.dk 28879896 Helle Kragh hkragh71@gmail.com 23212890 16
Lene Sørensen lenehs63@gmail.com 40767622 Bitten Petersen bittenapetersen@youmail.dk 60768411 12
Juanitta Julsgart julsgart@gmail.com 61621804 Tina Linders 8
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmil.com 28358833 Berit Kjær Petersen bkpete@gmail.com 29494419 11
Mia Pierri Naumann Miapierri@sosuh.dk 40119692 Pernille Rechenbach Pernille.rechenbach@ive.dk 40444024 6
Damedouble B2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Tine Schmidt Olsen Mail@sopoli.dk 22277556 Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 15
Liselotte Vitacius Buhl liselotte.buhl@gmail.com 41136070 Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 9
Gunvor Rokkjær Jensen GunvorRJ@gmail.com 26461049 Susanne Wedum Swedum@hotmail.com 51356023 15
Kristina Lykke Christensen Kristina.lykke@hotmail.com 25446330 Denise Mellon Hansen Denisemellon84@hotmail.com 60584151 7
Merete Johansen mjh@cancer.dk 28920863 Henriette Dupont Laursen henriettedupont@hotmail.com 28926265 7
Herredouble A Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Henrik Overgaard Pedersen henrikop@live.dk 91547776 Søren Bros soerenbros@gmail.com 20936356 0
Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894 René Holm reneholm1310@hotmail.com 40845562 0
Santos Paz Perez santos.paz@mail.dk 51925065 Niccolo Felicci niccolofelici@me.com 40105577 0
Jakob Birck Müller jakobbm@hotmail.com 61550812 Anders Jessen andersjessen@hotmail.com 20482862 4
Jesper Strunge js@munkstrunge.dk 61550812 Henrik Fenger henrikfenger@gmail.com 22329080 1
Mixdouble A Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Eva B Jensen Evabjensen17@gmail.com 21786804 Kurt Jensen Jensen.kurt@mail.dk 26857784 6
Thomas Winthereik thomaswinthereik@gmail.com 61696021 Pia Winther Eriksen pia123winther@yahoo.dk 28490464 12
Peter H Larsen pehjoela@hotmail.com 41121717 Gitte Østerby Henningsen gitte.henningsen@gmail.com 28236660 2
Gitte Martinussen gt.martinussen@gmail.com 20954727 Per Kronborg Jensen 10
Karen Marie  Olsen Karenmarie10bolsen@gmail.com 20218121 Peter Madsen Pemad@efkm.dk 23312783 5
Henriette Bremer Nielsen heggien@hotmail.com 40612059 Jacob Ramskov jacob.ramskov@gmail.com 29279894 7
Mixdouble B1 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Anni nielsen Anni.massoer@gmail.com 40594642 HHBülow Hhbulow@dadlnet.dk 25787850 16
Jesper Horn Larsen Andehorn@gmail.com 42500495 Dorte Rye jensen Ryejensen@gmail.com 21787596 20
Tine Bøegh-Petersen tineboegh@tineboegh.dk 40448929 Brian Rathje rathje@hotmail.com 26329081 12
Ellen Grønvald ellen.groenvald@gmail.com 24483733 Tage M. Nilsson tage.m.nilsson@gmail.com 30706795 9
Charlotte Mikkelsen Mikkelsen10@icloud.com 21179420 Henrik Andersen h.i.andersen@hotmail.com 93864606 17
Steen Øgaard Dahl steendahl4000@gmail.com 21446939 Gunvor Jensen GunvorRj@gmail.com 26461049 10
Mixdouble B2 Email Telefon Double makker Email Telefon Point
Lisbeth Lyme Lisbeth@lyme.biz 24661612 Thøger Lyme Lyme@visility.com 31792792 13
Grethe Kjølby kjolby@forhandle.dk 50850554 Henrik Overgaard Pedersen Henrikop@live.dk 91547776 16
Denise Mellon hansen denisemellon84@hotmail.com 60584151 Morten Georg Jensen Mortengeorg@gmail.com 26281605 4
Liselotte Boas Liselotte.boas@gmail.com 28358835 Niccolo Felici niccolofelici@me.com 40105577 9
Rune Martinussen martinussen@sporty.dk 29697082 Tina Linders tina.linders1@gmail.com 29132445 10
Steen Dahl
Ansvarlig for Dimo-turneringen
dimo@roskildetennisklub.dk
21 44 69 39